PDA

Zobacz pełną wersję : Artkuły - jak wyświetlić więcej stron z artykułami



bukowe
22-11-2011, 12:15
Witam,

mam problem z joomli Wersja 1.5.22

przeszukałem całe forum i google, ale ciężko ugryźć temat, sensie nazwać go, a chodzi mi o to, że:

mam zakładkę /artykuly.html

U góry jest jeden najnowższy artykuł, poniżej lista 8 w linkach, i pod spodem Strona 1 z 51

Problem polega w tym, że nie mogę wybrać tych kolejnych stron, żeby zobaczyć starsze artykuły

Podobna sytuacja jest w galerii, zakładka /galeria.html

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>Strona 1 z 2

Klikając na następną, czyli /galeria.html?start=20 wyskakuje błąd

404 Not FoundThe request /galeria.html was not found on this server.

W czym może być problem, gdzie szukać rozwiązania? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc

Veno
22-11-2011, 13:02
adres strony mozna ? bedzie łatwiej.

bukowe
22-11-2011, 13:30
Jasne, adres to: http://pogonhandball.pl/artykuly.html

Chodzi o zakładkę artykuly.html i galeria.html galeria jest w pPGallery

nikszal
22-11-2011, 14:06
Dwa pytania.

1. Czy masz włączoną nawigację w Preferencjach artykułów?
2. Czy masz włączoną paginację w konfiguracji linku do przeglądu artykułów w sekcji lub kategorii?

bukowe
22-11-2011, 15:04
Witam,

niestety nie mogę znaleźć opcji "preferencje artykułów", posiadam wersje joomli Wersja 1.5.22

Tak jak na tym obrazku: http://wiki.joomla.pl/images/f/f9/15_article_manager_toolbar.png

brakuje mi opcji preferencje.

nikszal
22-11-2011, 15:22
niestety nie mogę znaleźć opcji "preferencje artykułów", posiadam wersje joomli Wersja 1.5.22

Tak jak na tym obrazku: http://wiki.joomla.pl/images/f/f9/15...er_toolbar.png

Z Twojego postu i screenu wynika, że najbardziej niewidoczne są elementy widoczne.

bukowe
22-11-2011, 16:20
Obrazek poglądowy z internetu, u mnie po zalogowaniu sie jako adminstrator lub operator brakuje opcji "preferencje" wiec nie mam mozliwosci zmiany, co zrobic, aby miec dostep do preferencji ?

nikszal
22-11-2011, 16:34
u mnie po zalogowaniu sie jako adminstrator lub operator brakuje opcji "preferencje"

I tak będzie do czasu, póki nie uzyskasz uprawnień Super Administratora. Uprawnienia administratora to trochę za mało żeby w pełni móc mieszać na stronie.

bukowe
22-11-2011, 17:00
Okej, udało mi się stworzyć konto Super Administratora, trochę na około, bo przez PhpMyAdmina , ale mam juz dostęp do opcji "preferencje"

I ustawiłem: Nawigacja Ukryj Pokaż
Jednak dalej sie nic nie zmieniło, w dziale artykuły nadal jest: Strona 1 z 51

Stawiam, że trzeba pogrzebać w kodzie, pytanie tylko gdzie? który plik?

P.S. dzięki za dotychczasową pomoc!

nikszal
22-11-2011, 17:05
Stawiam, że trzeba pogrzebać w kodzie, pytanie tylko gdzie? który plik?
A ja się z Tobą założę, że nie potrzeba grzebać w kodzie. Wystarczy "pogrzebać" w Preferencjach i konfiguracji linku do przeglądu artykułów.

Swoją drogą jestem ciekawy w jaki cudowny sposób zniknęło ci konto super administratora? O ile wiem samo nic nie znika.

bukowe
22-11-2011, 17:29
nikszal - konto nie zniknęło, tylko serwis prowadził ktoś inny, ale nie mam z tą osobą kontaktu, mam za to dostęp do serwera, baz danych, domeny itp. Czasami trzeba naokoło coś zrobić.


Wystarczy "pogrzebać" w Preferencjach i konfiguracji linku do przeglądu artykułów.
No właśnie grzebie i nic to nie daje, czy może to przez ten szablon i tam gdzieś tkwi problem?

Ustawiłem tak jak pisał ktoś wcześniej i nic się nie zmienia. Domyślam się, że w galerii też trzeba będzie pogrzebać...

nikszal
22-11-2011, 17:35
Skoro już masz uprawnienia super administratora, to utwórz mi konto "naczelnego" i wraz z linkiem do strony wrzuć na PW.

Zobaczę co w trawie piszczy.