PDA

Zobacz pełną wersję : aktualizacja k2



rufek
23-11-2011, 19:54
Hej,

Mam na stronie k2 jako katalog produktów. Do tego jest wyszukiwarka k2, która niestety szuka jak chce (zdarza jej się wyrzucać randomowe produkty lub w jakiejś niezrozumiałej kolejności).

Czy aktualizacja do k2 2.5.1. coś da? Czy nie usunie mi treści wklepanych do poprzedniego k2?

Obecnie mam K2 2.0.
dodatek: Search - K2 (http://drog-znak.com.pl/administrator/index.php?option=com_plugins&view=plugin&client=site&task=edit&cid[]=49) (nie wiem, czy to ma jakąś wersję).


Proszę o pomoc w tej sprawie. Niestety jestem w joomli zielonkawy więc proszę wybaczyć pytania.

palyga007
23-11-2011, 19:57
Wyrzucanie losowych produktów jest raczej niemożliwe. Opisz na jakimś przykładzie.

PeFik
24-11-2011, 01:42
W nowej wersji 2.5, czy nawet wcześniejszej (2.4.1) wyszukiwarka powinna działać już ok, szuka wg trafności.
Jeśli wcześniej zrobisz pełną kopię to możesz zrobić upgrade bez obaw.
Szału na stronie nie masz, więc potem kilka chwil sprawdzenia ustawień i będzie ok, ew. korekta stylu css.

rufek
24-11-2011, 19:41
Dzięki za odpowiedzi. Wezmę się za ta aktualizację chyba... Powiedzcie mi, co znaczy wyszukiwanie wg trafności? Czy po opisach, tytułach, słowach kluczowych, czy po czym ? Mam na stronie katalog produktów (ciągle nie skończony) gdzie mam znaki drogowe. Znaki zakazu, nakazu etc... oraz znaki aktywne. Gdy wpisuje w wyszukiwarkę "znak" to pierwsze pojawiają się znaki aktywne, których praktycznie się nie sprzedaje, później są uchwyty montażowe, które mają na pewno mniej wspólnego ze znakiem niż sam znak (który jest jeszcze niżej w wyszukiwarce). Dodatkowo, jest problem z wyszukiwaniem nazw o ilości znaków < = 3

mboy
25-11-2011, 08:19
Nie znam algorytmu , nawet gdybym ci go podał i tak pewnie nie będąc matematykiem byś go nie zrozumiał.

Wyszukiwarkę można zmodyfikować, trochę zabawy ale się da.