PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.7.3.1 W Szczegółach, Utworzono: brak danych



tedi
24-11-2011, 08:29
Po aktualizacji Joomla do 1.7.3 oraz aktualizacji języka z pakietu pl-PL_joomla_lang_full_173.1.zip na stronie frontowej zginęły w szczegółach dane dotyczące utworzenia artykułu. Na stronie wyświetla się: Szczegóły Utworzono (- reszty danych brak)
W pliku: pl-PL.com_content.ini, w paczce: site_pl-PL.zip, w linii: 47 było: COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE="Opublikowano:", dopisałem: COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE="Opublikowano: %s"
i dane na stronę frontową wróciły.
Na pewno nie jest to rozwiązanie prawidłowe, bo w następnej linii tego pliku jest: COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE_ON="Opublikowano: %s", a tego nie było w wersji 1.72, ale faktem też jest, że to nie działało.

palyga007
24-11-2011, 08:42
zaktualizuj pliki językowe.

tedi
24-11-2011, 08:53
Zainstalowałem przez instalatora Joomli język polski z paczki pl-PL_joomla_lang_full_173.1.zip, w administratorze: Zainstalowane języki witryny oraz zaplecza Polish (PL) wersja 1.7.3, data 14.11.2011 r.
W katalogu na serwerze Joomli pliki w language pl mają "świeże" daty.
Więc co jeszcze zmienić?

a_m
24-11-2011, 10:37
Twój szablon nadpisuje widoki? jeśli tak musisz uzupełnić w nim etykiety językowe

zwiastun
24-11-2011, 11:33
Pakiet językowy jest poprawny. Przyczynę problemu wskazał a_m. Rozwiązania dwa:
Jedno - nadpisanie oryginalnych plików językowych (plik nadpisujący umieszcza się w katalogu /language/overrides). W pliku umieszcza się swoje deklaracje znaczenia kluczy (nie zamieniamy ich w oryginalnym pliku!)
Drugie: poprawienie plików nadpisujących rdzenne szablony. W tym przypadku - plików definiujących widoki artykułów. Wystarczy porównać je z oryginanymi plikami (wyszukać napisy COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE), by odkryć różnice.

tedi
24-11-2011, 11:58
Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi. Potrenuję sugestie w wolne dni. Do tej pory z szablonem JA T3 Blank template for joomla 1.7 (JoomlArt) oraz ALLROUNDER Joomla 1.7 (LernVid) nie było takich problemów, a na stronach z tymi szablonami ten problem wystąpił. Jeszcze raz dziękuję.

nikszal
24-11-2011, 12:14
Z komercyjnymi szablonami z JoomlArt T3 jest więcej problemów niż Ci się wydaje. Zobaczysz to przy rozbudowanym serwisie jak pięknie treść trzyma się w cache. Zrobisz zmiany w treści i ich nie zobaczysz na stronie.

tedi
24-11-2011, 12:34
Od kilku lat w Joomli 1.5 używam JA T3 Blank template i nie będę jej migrował do 1.7. A od pojawienia się Joomli 1.6 też mam stronę na tym frameworku (z templatką T3 Blank) i po aktualizacjach joomli było zawsze ok. Możliwe, że aktualizacja JoomlArt z 14.11.2011 r. nie uwzględniała zmian, jakie wprowadziła poprawka Joomli 1.7.3. Ale prosty szablon ALLROUNDER też ma ten sam problem.

nikszal
24-11-2011, 12:48
Zainstaluj sobie komercyjny szablon Ja Teline IV i wtedy podyskutujemy.

tedi
24-11-2011, 13:11
Nikszal – dziękuję za propozycję, ale zabawa z joomlą dla mnie to odstresowywujące hobby, więc ortodoksyjnie korzystam z tego, co jest free. Poza tym Ja Teline IV jest dla jakiegoś monstrualnego portalu.

tedi
27-11-2011, 13:51
Skorzystałem z porady Zwiastuna o nadpisaniu plików szablonów. Utworzyłem w katalogu szablonu katalog HTML i skopiowałem tam pliki szablonu, bądź frameworka szablonu, które zawierają klucze odpowiedzialne za wyświetlanie daty opublikowania artykułu (także kategorii, artykułów archiwalnych) na stronie frontowej.
W kluczu: COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE, należy dopisać _ON: COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE_ON, aby uzyskać datę publikacji na stronie frontowej.
Przejrzałem kilka szablonów (free) wyprodukowanych (zmodyfikowanych) po 15 listopada, po tym, jak Joomla została zaktualizowana do wersji 1.7.3 i w tych, które umożliwiają wyświetlanie daty opublikowania artykułu nadal jest: COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE. Niestety w takim szablonie data publikacji nie jest wyświetlana na froncie.
Dziękuję Zwiastunowi za wyrozumiałość dla amatorów i sensowną podpowiedź :).