PDA

Zobacz pełną wersję : przeniesienie na nowy hosting i problem z bazą mysql



grochu78
24-11-2011, 10:55
witam
przenoszę stronę z cba na ovh. Przeniosłem wszystkie pliki ale pozostaje problem z podpięciem bazy. Na cba miałem dodatkowo uzytkownika bazy a na ovh nie mozna dodac użytkowników bazy. Zaimportowałem więc same tabele z bazy cba. Jak powinien wyglądać plik configuration jeśli: moja baza to nowabazaovh, uzytkownik to nowabazaovh i jest na serwerze mysql51-47.perso.
wpisuje tak ale nadal nie działa, czy coś jescze musze zmienić:
var $dbtype = 'mysql';
var $host = 'mysql51-47.perso';
var $user = 'nowabazaovh';
var $db = 'nowabazaovh';
var $password = 'moje hasło';

nikszal
24-11-2011, 12:10
Jeśli nie można ręcznie utworzyć użytkownika bazy, to najprawdopodobniej tworzony on jest automatycznie. W tym wypadku pytaj dostawcę, co masz wpisać w polu user. Jest też drugi sposób. Utwórz w jakimś katalogu drugą instalację Joomla, załóż nową bazę i na zasadzie porównań popraw swój stary plik konfiguracyjny.
Zwróć także uwagę na przedrostki tabel, bo muszą być identyczne jak w pliku konfiguracyjnym. Inaczej strona nie zadziała.

grochu78
24-11-2011, 12:27
Jeśli nie można ręcznie utworzyć użytkownika bazy, to najprawdopodobniej tworzony on jest automatycznie. W tym wypadku pytaj dostawcę, co masz wpisać w polu user
masz rację, jest tworzony automatycznie. Nazwa bazy jest zarazem loginem bazy

nikszal
24-11-2011, 12:35
No to musi działać po poprawieniu konfigu. Nazwa bazy, użytkownik bazy, host bazy, hasło do bazy i przedrostki tabel muszą być poprawnie wpisane.
Dlatego sugerowałem postawienie drugiej instalacji i porównanie wpisów w pliku konfiguracyjnym. Na serwerze umożliwiającym rozpakowanie paczki instalacyjnej postawienie nowej strony to kwestia najwyżej 15 minut.

grochu78
24-11-2011, 12:56
przedrostki się zgadzają. Mam teraz komunikat ze nie znaleziono komponentu 404. Usune wszystki pliki joomla i wgram jeszcze raz.

nikszal
24-11-2011, 13:02
Nie spiesz się z usuwaniem. To zawsze można zrobić.

Jakiego komponentu brakuje? Może nie masz ustawionego linku do strony startowej?

---------- Post dodany o 12:02 ---------- Poprzedni post był o 11:59 ----------

Podrzuć link do strony.

grochu78
24-11-2011, 15:01
http://www.dgkadry.pl/

nikszal
24-11-2011, 15:04
Najprawdopodobniej nie masz linku startowego.

Jeśli się nie boisz, to utwórz mi konto super administratora i wrzuć te dane na PW.
Jestem też na gg - 4599073.

alex51
24-11-2011, 20:49
witam
przenoszę stronę z cba na ovh. Przeniosłem wszystkie pliki ale pozostaje problem z podpięciem bazy. Na cba miałem dodatkowo uzytkownika bazy a na ovh nie mozna dodac użytkowników bazy. (...)
Dodawać użytkowników nie musisz, wystarczy wykorzystać to, co masz zaoferowane w ramach pakietu hostingowego Personal. Sprawdź w swoim Menedżerze ovh, bo od lat korzystam z ich hostingu i Twoje problemy są dla mnie niezrozumiałe. Jeśli chcesz, to mogę też sprawdzić tą sytuację, jeśli kolega @nikszal jeszcze nie zdążył.

grochu78
25-11-2011, 09:42
Najprawdopodobniej nie masz linku startowego.

o co chodzi z tym linkiem startowym? co chcecie sprawdzić? Napiszcie to postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania.


a jak powinny wyglądać scieżki? bo mam coś takiego w configuration:
var $log_path = '/var/www/virtual/dgkadry.pl/logs';
var $tmp_path = '/var/www/virtual/dgkadry.pl/tmp';
var $live_site = 'http://www.dgkadry.pl/www/';

trzepiz
25-11-2011, 10:44
var $live_site = 'http://www.dgkadry.pl/www/';

chyba powinno być :


var $live_site = 'http://www.dgkadry.pl/';

A co do pozycji startowej. Wejdź sobie na zaplecze do zakładki Menu. Z Menu wybierz sobie dowolną pozycję i ustaw jako "Domyślna" ..

4707

grochu78
25-11-2011, 10:57
Z Menu wybierz sobie dowolną pozycję i ustaw jako "Domyślna" ..

to mam zaznaczone, przenosiłem całą stronę na nowy hosting



tylko że ja nie moge wejść na joomla w nowym hostingu

trzepiz
25-11-2011, 10:58
to mam zaznaczone,

To zaznacz na próbę coś innego (inną pozycję menu) no i zmień to var_livesite.

grochu78
27-11-2011, 10:30
zrobiłem instalację joomla w innym katalogu żeby sprawdzić ścieżki.
baza jest podpięta i przedrostki się zgadzają. Zalogowałem się do panelu administratora, brakuje komponentów oraz stworzone przeze mnie dodatkowe menu

---------- Post dodany 26-11-2011 o 15:11 ---------- Poprzedni post był 25-11-2011 o 20:50 ----------

przeniosłem całą joomle za pomocą joomlapack. Podczas kopiowania i wgrywania nie było problemów ale mam takie coś:
Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR in /homez.133/dgkadry/www/plugins/system/mtupgrade/behavior.php on line 52
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /homez.133/dgkadry/www/plugins/system/sefservicemap.php on line 51


chyba się udało. Dadałem wpis do .htaccess :
SetEnv PHP_VER 5
SetEnv PHP_VER 5
SetEnv PHP_VER 5_TEST
i usunąłem komponent servicemap, strona ruszyła. Penie podczas użytkowania pojawią sie jakieś błedy, postaram się informowac o tym.

---------- Post dodany 27-11-2011 o 09:30 ---------- Poprzedni post był 26-11-2011 o 15:11 ----------

co moge zrobić z takim błędem:
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /homez.133/dgkadry/www/plugins/editors/jce/libraries/classes/editor.php on line 189
Otwierałem ten plik w dreamweaver i ta linia jest pusta. Próba przeinstalowania nic nie daje.