PDA

Zobacz pełną wersję : mod_rewrite pilne :(



bigus
05-12-2006, 01:54
Witam.Mam stronę opartą na cms Joomla, moja strona ma około 7 tys użytkowników dziennie, posiadałem dodatek artiosef ( do generowania przyjaznych url'ów) , konto posiadam na nazwa.pl i serwer ActivPro, dzisiaj około godz 17 wyłączyli mi, uzasadniając że zbyt dużo generuje zapytań do baz danych 17 tys na minutę( domyślam się że to bardzo dużo ) nie stać mnie na serwer dedykowany. Mimo włączonego w konfiguracji przepisywania url moje linki wyglądają strasznie długie :(

www.mojasite.pl/component/option,com_datsogallery/Itemid,30/func,detail/id,1246/

A miałem takie ładne z nazwą linku w urelu:(
Jak nie mogę mieć na razie takich to proszę o pomoc w skróceniu, bo google lubi krótkie:/

orginalnie wygląda to tak

www.mojasite.pl/index.php?option=com_datsogallery&Itemid=2&func=detail&id=1246

www.mojasite.pl/index.php?option=com_datsogallery&Itemid=2&func=viewcategory&catid=3

tak że index.php?option=com_datsogallery&Itemid=2&func to jest stałe

proszę o pilną pomoc, trochę jestem w tym zielony ( szukałem na forum ale nie jestem w stanie coś na szybko wymyśleć, ale pewnie polecę w google do dołu sad.gif )

Jak zrobić żeby przepisywało

do

www.mojasite.pl/lista/func-detail/id-16/

www.mojasite.pl/lista/func-viewcategory/catid-3/

mój .htaccess

## OpenSEF plain htaccess file

## Can be commented out if causes errors
Options FollowSymLinks

## mod_rewrite in use
RewriteEngine On

## If Joomla is installed in the web server root
## RewriteBase /
## If Joomla is installed in a sub-directory
## RewriteBase /directory_name_here
RewriteBase /

## Begin 3rd Party or OpenSEF Section
##
#RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional - see notes##
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule (.*) index.php
##
## End 3rd Party or OpenSEF Section

Proszę bardzo o pomoc, czas ucieka a pozycje lecą w google

Rybik
05-12-2006, 01:58
zajrzyj w logi bledow, zapytaj ich jakiego rodzaju to byly zapytania moze to jednorazowa translacja urli w bazie danych a oni panikuja, przy okazji sprawdzisz czy to nie jakis wlam czy cus

bigus
05-12-2006, 02:54
Witam.Załączam plik który mi wysłali z zapytaniami, mam nadzieje że nie zawiera info. gdzięki któremu można się włamać na stronę ;/
Proszę kogoś o przyjrzenie mu się.

Rybik
05-12-2006, 03:15
ten dodatek conajmniej dwukrotnie zwieksza ilosc zapytan do bazy, polecam SEFy nie uzywajace wlasnej tablicy podmian w bazie tylko prostsze

bigus
05-12-2006, 10:51
A czy mógłbyś mi coś polecić może opensef by się sprawdziło, jeśli masz coś konkretnego to napisz proszę.

Rybik
05-12-2006, 11:19
uzywam wbudowanego w joomla

bigus
05-12-2006, 11:28
No tak,w tym momencie ja też ale miłobyło mieć urle z nazwą linku w urlu :(

A jeśli nie mogę czy da się jakoś skrócić te urle w wpudowanym dodatku do joomli z
www.mojasite.pl/component/option,com_datsogallery/Itemid,30/func,detail/id,1246/ (http://www.mojasite.pl/component/option,com_datsogallery/Itemid,30/func,detail/id,1246/)

do

www.mojasite.pl/Itemid,30/func,detail/id,1246/ (http://www.mojasite.pl/component/option,com_datsogallery/Itemid,30/func,detail/id,1246/)

bigus
06-12-2006, 10:19
WItam.Zainstalowałem OpenSef i śmiga cacy :) Ten komponent nie korzysta z dodatkowej tablicy z bazy danych.pozdrawiam

xfm
06-12-2006, 17:35
A ten OpenSef działa na serwerze nazwa.pl? Bo puki co stronę robie lokalnie na dysku i nie mam za bardzo czasu instalować jeszcze raz Joomli z komponentami i bawić się w konfiguracje, bo wtedy poszukał bym innego rozwiązania. Z tego co wiem, serwer nazwa.pl ma włączony mod_rewrite, ale OpenSef działa z tego co w nim pisze, tylko na serwerach Apache, a w nazwa.pl w phpinfo wyświetliło mi że to jest "Linux server 2.6 i686".

Rybik
06-12-2006, 19:54
bez wchodzenia w szczegoly nazwa.pl spelnia wszystkie wymogi, register globals wylaczyc trzeba via .htaccess i jest to appache