PDA

Zobacz pełną wersję : Poblem z komponentem attachments



oskarox
24-11-2011, 23:20
Witam

Moj problem polega na tym że zainstalowałem niedawno dodatek który uniemozliwia zobaczecie całego artykułu dopoki sie nie zarejestrujemy "Please login or register to see the full article" Po zarejestrowaniu sie i zalogowaniu wtedy widać przycisk więcej który umozliwia nam zobaczenie całego artykułu i tu zaczynaja sie schody. Zainstalowałem Komponent attachments .w prawdzie przed zalogowaniem sie (rejestracji) nie pokazuje sie ale chodzi mi o fakt po zalogowaniu sie. Komponent attachments pojawiam sie pod przyciskiem więcej przed wcisnieciem go i zobaczeniem całego artykułu czyli tez pliki dodane do tego artykułu a chiał bym zeby działa na tej zasadziej co ukrta czesc artykuły czyli zeby pliki dodane ze ten komponent pojawiały sie dopiero po wcisnieciu przycisku więcej . Proszę o pomoc

Pozdrawiam

zwiastun
24-11-2011, 23:35
Przyjrzyj się dokładniej konfiguracji komponentu Attachments - czy nie umożliwia określenia, w którym miejscu umieszczać załączniki i czy załączniki mają być wyświetlane w przeglądach artykułów? Komponent jest przecież przetłumaczony na język polski! Wystarczy doczytać objaśnienia w konfiguracji.

oskarox
25-11-2011, 00:59
Mam spolszczenie ale nie zainstalowane. Powiesz mi jak je zainstalować ?

zwiastun
25-11-2011, 01:22
tak samo jak każde inne rozszerzenie

oskarox
25-11-2011, 01:34
zainstalowalem. dzieki

---------- Post dodany o 01:34 ---------- Poprzedni post był o 01:24 ----------

mam spolszczone ale to nie rozwiązało mojego problemy nadal na pierwszej stronie przy kazdym artykule wyskakuje dodaj załącznik zamiast w srodku artykułu po kliknięciu "więcej"

zwiastun
25-11-2011, 11:53
Znalazłeś ustawienia? Skonfigurowałeś?

oskarox
25-11-2011, 13:21
tak mam wersje - attachments-2.2 spolszczenie - attachments-Polish-pl-PL-2.2b. Moje ustawienia : Dla kogo załączniki mają być widoczne? : tylko zalogowaniu uzytkownicy. Kto może dodawać załączniki? : redaktor i wyzej . Gdzie należy umieścić załączniki? : ustawiałem opcje własny wybór i na końcu ale nadal sie pojawia na startowej stronie przy artykule zanim klikne więcej .

zwiastun
25-11-2011, 16:03
Nie widzę powodu, dla którego korzystasz z przestarzałej wersji komponentu (i Joomla), ale o ile pamiętam, w wersji 2.2 jest na pewno ustawienie wyświetlania załączników w przeglądach. Więc bądź łaskaw zapoznać się dokładnie z ustawieniami i je przetestować.

oskarox
25-11-2011, 16:43
mam wersje : "'Załączniki' wersja 2.2" ale ja tutaj nie widzę takiej opcji. Byłem łaskawy i zapoznałem się z ustawieniami ale skoro zapytałem o pomoc co wnioskować mozna ze sobie nie radze i prosze by ktoś mi wytłumaczył jak rozwiązać moj problem .

zwiastun
25-11-2011, 16:55
A co Ci jeszcze tłumaczyć?
Widocznie łaskawość Twoja ograniczyła się do "rzucenia okiem", a nie solidnego przyjrzenia się ustawieniom.
Może i nie działa to jak powinno, ale z informacji, jakie podałeś, nie wynika, byś ustawił, co należy. A ja nie mam potrzeby, a tym bardziej ochoty, instalować starej wersji, komponentu by ją testować. W plikach językowych wersji 2.2. są etykiety ustawień w przeglądach. Nie sądzę, że niepotrzebnie.

oskarox
25-11-2011, 17:59
z tego co wiem nie ma lepszej wersji dla mojej joomli 1.5 dla 1.6 i 1.7 jest wersja attachments 3.0