PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przyciskami wyswietlającymi numer strony



oskarox
25-11-2011, 01:40
Mam problem z przycikami wyświetlającymi numer strony w sumie to obrazek który powinien być wyśrodkowany na przyciskami plus to ze przycisk nastepna i ostatnia strona nie mieszczą się w ramce. ( www.xwarez.pl na samym dole strony przyciski przełanczające na nastepną stronę. Prosze o pomoc

Pozdrawiam

nikszal
25-11-2011, 02:04
Masz za mało miejsca w środkowej kolumnie. Nawigacja jest sformatowana jako buttony z 8px lewym i prawym marginesem wewnętrznym. Możesz je zmniejszyć o 4px, albo poszerzyć kolumnę środkową kosztem zwężenia bocznych - lewej i prawej. Nie polecam poszerzenia całej strony, bo wówczas na monitorach o rozdzielczości poziomej 1024px pojawi się pasek przewijania. Ogólnie jak na portal warezowy to coś słabo radzisz sobie z prostym css-em.

oskarox
25-11-2011, 13:11
Jak zwiekszyć na 1024 to wiem ale tak jak mowisz jest to kosztem bocznych kolumn. Powiedz mi gdzie zmniejszyć to o 4px ?

nikszal
25-11-2011, 13:17
Eeeee, no panie warez - do mnie pan z takim pytaniem wyskakujesz?:D

Plik template.css, wiersz 477


ul.pagination li span {
...;
color: #FFFFFF;
font-weight: bold;
line-height: 20px;

padding-bottom: 4px;
padding-left: 8px;

padding-right: 8px;

padding-top: 4px;



}



Pewnie będziesz tam miał zapis skrócony: padding: 4px 8px;

oskarox
25-11-2011, 13:46
cos tam juz widac xD chodziło o kod :


ul.pagination a {
background:#424242;
border: 1px solid #595959;
color: #FFF;
line-height: 20px;
padding: 4px 8px;
text-decoration: none;
cursor: pointer;
a jak ten niebieski obrazek wyswietlajacy numer strony podnieść nad przyciski i wsrodkowac ?

nikszal
25-11-2011, 14:07
Nie widzę tam żadnego obrazka. Jest tekst (cyfra) na niebieskim tle.

oskarox
25-11-2011, 14:11
tak tak o to mi chodzi wyswietla tekst : "Strona 1 z 7" na obrazku : "counter" u mnie z rozszerzeniem .png

nikszal
25-11-2011, 14:22
Na jakim obrazku? To jest tylko tekst, a nie grafika.
Miałeś zmniejszyć margines lewy i prawy, styl czcionki można zmienić z bold na normal. W ten sposób zaoszczędzisz miejsce. Można również poprzenosić moduły z prawej kolumny w inne miejsce i poszerzy się ten sposób kolumna na treść. Myśl zamiast wydziwiać.

oskarox
25-11-2011, 14:30
Może zaczniesz czytać dokładnie a nie cisnąć . To ty zacznij mysleć tekst jest na grafice dokładnie na tej : http://xwarez.pl/templates/mobi/images/counter.png chcę to razem z tekstem który się wyswietla na tej grafice czyli jak ci juz pisałem : "Strona 1 z 7" podnieść do góry nad przyciski : "pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna ostatnia »" i wyśrodkować. Jesteś w stanie mi pomóc czy chcesz zamienić konwersacje i prośbe o pomoc w kłótnie ?

nikszal
25-11-2011, 15:20
Teraz widać grafikę tła.

Zajrzyj do katalogu html w szablonie Ja Teline II. powinien w nim być katalog com_content, a w nim pliki. Popatrz co masz na temat paginacji w pliku default_items.php.
Trzeba zmienić kolejność zapisu w kodzie żeby ten przycisk "counter" wyrzucić na górę, a w css można dopiero go wyśrodkować. Dostęp do plików masz tylko ty.