PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! VirtueMart i Joom!Fish



hidden
25-11-2011, 10:43
Witam!

Chcę poruszyć temat, który pewnie był już wałkowany lata temu i domyślam się, że jest tak oczywisty, że już się o nim nie pisze.
Tworzę stronę na Joomla! 1.5.24, która ma również obsługiwać sklep. Zdecydowałem się na VM 1.1.9, bo najwięcej dobrego się naczytałem o tym komponencie i powoli zaczynam go rozgryzać. "Niestety" strona ma być wielojęzyczna, więc zdecydowałem się na Joom!Fish 2.1.7. I teraz zaczyna się problem. Rewelacyjne moim zdaniem rozwiązanie jakim jest JF dla witryny, zablokowało mnie całkowicie z VM. Czytałem już chyba wszystko, większość na ten temat jest po angielski i pochodzi z czasów Mieszka I (czyt. około 2007). Niestety nie potrafię doprowadzić do sytuacji, żeby w JF w zakładce Content elements pojawiły się elementy z VM takie jak opisy towarów i itp. Znalazłem oczywiście świetnie napisany artykuł chyba Darka Rzeźnickiego z 2007 i jeszcze jeden z 2009 (autor się nie podpisał), w którym były nawet linki do paczki z plikami XML, ale niestety już nieaktywne.
Zdaje się, że wszystko rozumiem (no może nie w detalach, lecz samą ideę), niestety jednak nigdzie nie mogę znaleźć tych plików XML, a sam nie napiszę.
Tak przy okazji, to u mnie nie ma w ogóle katalogu languages w katalogu com_virtuemart.
Bardzo proszę o pomoc i to tak łopatologicznie, jak chłop krowie na rowie.

Z góry dziękuję.

Jdwind
25-11-2011, 11:01
Nie sądzę, że szukałeś dobrze. Znalezienie tego na naszym forum zajęło mi dosłownie 10 sekund. Rozwiązania szukaj w tym linku - CLICK (http://forum.joomla.pl/showthread.php?24262-Joomla%21-1-5-8-Joomfish-V2-0-VirtueMart-1-1-2).

hidden
25-11-2011, 11:32
Dzięki za odpowiedź, ale to jest artykuł, który niemal znam na pamięć (łącznie z postem, który podlinkowałeś). Niestety w tym artykule właśnie linki nie działają.

Jdwind
25-11-2011, 12:02
Dziwnym trafem z artykułu, który znasz rzekomo na pamięć, udało mi się dotrzeć do paczki zip, którą ściągnąłem na swój komputer.

hidden
25-11-2011, 13:07
To tylko świadczy o tym, że jesteś lepszy ode mnie i nie pomyliliśmy ról :) : głupszy pyta - mądrzejszy odpowiada. Czasem pod lampą najciemniej i trzeba spytać, żeby nie zbłądzić.
A już na koniec: bardzo dziękuję za szybką pomoc! Wszystko śmiga jak należy.

---------- Post dodany o 13:07 ---------- Poprzedni post był o 12:19 ----------

Dla potomnych tylko wyjaśnię, że ten pierwszy link rzeczywiście nie działa. Natomiast wystarczy wejść na podlinkowane forum i szybko można znaleźć poszukiwaną paczuszkę.