PDA

Zobacz pełną wersję : Umieszczenie przycisków nawigacji pomiędzy artykułami w innym miejscu.



Obcy
25-11-2011, 12:35
Witam,

proszę o pomoc w zmianie wyglądu strony www opartej o system Joomla 1.6.5, stronę zbudowałem na szablonie Beez20, który to szablon odrobinę dostosowałem do swojego projektu.
Sednem problemu jest kwesta przeniesienia (zmiany miejsca położenia) przycisków nawigacyjnych (Poprzedni - Następny), które to przyciski pozwalają przełączać się pomiędzy artykułami.
Przyciski te uaktywniam dla danego artykułu w: "Projektant pozycji menu: Edycja pozycji->Opcje Artykułu->Przyciski nawigacji" ustawiam na "pokaż".
Pokazują mi się one na górze pomiędzy tekstem a zdjęciem, chciałbym je natomiast umieścić na dole pod tekstem.
Dołączam screen z kodem:

4708

oraz z widokiem strony:

4709

Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam.

może jeszcze kod:


<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html lang="pl-pl" dir="ltr" xml:lang="pl-pl" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" slick-uniqueid="1">
<head>
<body style="font-size: 100%;">
<div id="all">
<div id="back">
<div id="header">
<!-- end header -->
<div id="contentarea">
<div id="breadcrumbs">
<div id="wrapper2" class="shownocolumns">
<div id="main" role="main">
<div class="item-page">
<div class="w1">
<div class="w2">
<div class="w2">To będzie opis dla tej realizacji. Opis realizacji opis realizacji opis realizacjiopis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacjiopis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacji opis realizacj.</div>
<ul class="pagenav">
</div>
</div><!-- end main --></div><!-- end wrapper --><div class="wrap"></div></div><!-- end contentarea --></div><!-- back --></div><!-- all --><div id="footer-outer">
<div id="rokbox-overlay" class="rokbox-overlay" style="visibility: hidden; opacity: 0; display: none; position: absolute; top: 0px; left: 0px; cursor: pointer; background-color: rgb(0, 0, 0); z-index: 65550; width: 1366px; height: 767px;"></div><div id="rokbox-wrapper" class="rokbox-dark" style="position: absolute; z-index: 65555; visibility: hidden; opacity: 0; display: none; top: 291px; left: 683px;">
</body></html>

Bazyl
25-11-2011, 13:52
Witam,

Jak ktoś, kto ma choć odrobinę pojęcia w temacie html i css może pomysleć, że obrazek i odrobina kodu załatwi sprawę?!

zwiastun
25-11-2011, 14:05
Przeczytać sobie dokładnie ustawienia pozycji menu. Obrazki i kod są tu do niczego niepotrzebne.

Obcy
25-11-2011, 15:07
Spodziewałem się że screeny nie rozwiążą nic ale pomyślałem że obrazek wyjaśni o co mi chodzi, bo słowami to trudno zobrazować. Nie wiem jak się zabrać do tego tematu, czytałem trochę o nadpisywaniu szablonem, pewnie jest jakiś widok odpowiedzialny za rozmieszczenie tych dodatkowych elementów w artykule, między innymi przedmiotowych przycisków nawigacyjnych. Niestety nie mam na chwile obecną pojęcia gdzie tego szukać. Proszę więc o pomoc.

Bazyl
25-11-2011, 15:21
Nie wiem, o czym myślał @zwiastun udzielając odpowiedzi. Mnie sie wydaje, ze to brak formatowania css.
Jednak jest to wróżenie z fusów bo nie ma linka do strony!!!

Obcy
25-11-2011, 15:26
Zaraz dam linka tylko muszę to w wersji online włączyć.

---------- Post dodany o 14:26 ---------- Poprzedni post był o 14:24 ----------

Link do wersji online strony: http://www.damianifr.com/index.php/pl/republique

Bazyl
25-11-2011, 15:27
#main ul.pagenav {
float: left;

list-style-type: none;
overflow: hidden;
padding: 0;


}

layout.css (wiersz 2077

Obcy
25-11-2011, 15:28
Wow... :up: już aplikuję szczepionkę...

nikszal
25-11-2011, 15:29
Gdzie masz te "problemowe" przyciski?

Obcy
25-11-2011, 15:34
OK, więc mam sobie to zmienić w css... to pewnie mi trochę zejdzie

---------- Post dodany o 14:31 ---------- Poprzedni post był o 14:31 ----------

Widać je po lewej stronie napisu: Maison à la Republique takie dwa małe białe prostokąciki...

---------- Post dodany o 14:32 ---------- Poprzedni post był o 14:31 ----------

Jakieś sugestie co do tego css-a?

---------- Post dodany o 14:34 ---------- Poprzedni post był o 14:32 ----------

Do tej pory mniemałem iż arkusz stylu może wpłynąć na wygląd danego elementu, jego paginację ale żeby przesunąć taki obiekt na dół pod tekst, hmmm to nic mi nie przychodzi do głowy...

nikszal
25-11-2011, 15:50
Zrób migrację z J 1.6.5 do 1.7.3 bo bez powodu nie zarzucili rozwijania wersji 1.6.
Sama poprawka w css nie wiele się zda, jeśli chcesz mieć te przyciski pod tekstem, a nie przed tytułem. Na J 1.7.3 powinno być OK.

Obcy
25-11-2011, 15:57
OK, jest oświecenie - wyłączyłem w podanym fragmencie css-a: overflow: hidden; Po usunięciu tej linii kodu jest w miarę pożądany efekt.
Dzięki bazyl, właściwa podpowiedź.

Bardzo wszystkim dziękuję a szczególnie bazylowi - temat do zamknięcia.

---------- Post dodany o 14:57 ---------- Poprzedni post był o 14:56 ----------


Zrób migrację z J 1.6.5 do 1.7.3 bo bez powodu nie zarzucili rozwijania wersji 1.6.
Sama poprawka w css nie wiele się zda, jeśli chcesz mieć te przyciski pod tekstem, a nie przed tytułem. Na J 1.7.3 powinno być OK.
Chciałem zrobić przesiadkę na Joomlę 1.7 ale jeden ważny moduł mi się tam wywalił i wróciłem z powrotem do 1.6... nie jest to być może zbyt prawidłowe postępowanie ale na chwile obecną jestem zmuszony.

zwiastun
25-11-2011, 18:08
Nie wiem, o czym myślał @zwiastun udzielając odpowiedzi.
Trochę nieprecyzyjnie napisałem, bo nie wszystko się - niestety - dokładnie pamięta. W szablonie Beez można ustalić, w którym miejscu pojawia się pasek nawigacji: przed treścią, czy za treścią. Jest to jednak w ustawieniach szablonu, a nie, jak pomyłkowo napisałem, w ustawieniach pozycji menu.

Bazyl
25-11-2011, 18:35
W szablonie Beez można ustalić, w którym miejscu pojawia się pasek nawigacji: przed treścią, czy za treścią. Jest to jednak w ustawieniach szablonu, a nie, jak pomyłkowo napisałem, w ustawieniach pozycji menu.

Ja, oczywiście, nie miałem o tym bladego pojęcia...
:) Pozdrawiam