PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja atrybutów obrazka w TinyMCE



MagicWawa
25-11-2011, 19:16
Witajcie ponownie :)
Nic na temat swojego problemu nie znalazłem, więc zawrócę Wam 4 litery. Może kogoś to spotkało i znalazł rozwiązanie.
Mianowicie:

Joomla 1.7.3 i problem przy dodawaniu grafiki do artykułu.
Dodaję grafikę przyciskiem "grafika" pod edytorem i po zaznaczeniu obrazka w artykule chcę zmienić atrybuty obrazka klikając ikonę w Tiny. Niestety po kliknięciu w ikonę obrazka wyświetla się okno, ale nie jest w nim nawet wyszczególniona ścieżka do pliku graficznego. Tak, jakby ten plik nie był zaznaczony. Jeśli dodam do obrazka link, to ponowne kliknięcie ikony wstaw/dostosuj obraz działa już prawidłowo. Jeśli obrazek odlinkuję, to powtarza się brak możliwości przypisania atrybutów obrazka.
Natomiast wstawienie obrazu z ikony Tiny w oknie edycji obrazka pokazuje właściwie obraz, a po zapisaniu w artykule nie ma obrazka.

Wiem, że nie jest to wina Joomla, nie jest to wina Tiny, bo w IE (jako jedynym) ten problem nie występuje. Poza tym sprawdzałem na czyjejś instalacji 1.7 poprzez FF i wszystko działa poprawnie.

Pomyślałem sobie, że może to wina dodatków do FF, ale na Chromie, Operze, Safari występuje ten sam problem. Odinstalowałem FF, wywaliłem wszystkie jego pozostałości, zainstalowałem czysty FF i dalej nic. Zainstalowałem FF 4.0 i dzieje się to samo.

Niestety nie mam już pomysłów, czego może mi brakować lub co jest zablokowane.

Może komuś już się coś takiego przydarzyło i znalazł rozwiązanie?

Tylko mała prośba... Nie każcie mi przejść na JCE, bo jakoś nigdy mi nie przypasował.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

souacz
25-11-2011, 21:02
Czytałem o podobnym problemie na jakimś zagranicznym forum. Próbowałem się dokopać ale nie znalazłem gdzie to było :mad:
Właściwie różnym ludziom pomagały różne rzeczy. U kogoś powodował to Kaspersky. Komuś innemu pomagało przeładowanie strony edytora, zdaje się w chrome; ktoś jeszcze wyłączył opcje, jeśli pamiętam "upgrade mootols library" czy jakoś tak... Aha, ktoś wyczyścił cache i też pomogło...

MagicWawa
25-11-2011, 21:05
Dzięki. Twoja odpowiedź zaczyna mnie przekonywać do tego, że powinienem odinstalowywać po kolei wszystkie programy, zmieniać ustawienia i sprawdzać czy pomaga. Ale to praca na kilka tygodni. No szkoda, ale dzięki. może ktoś jeszcze coś sobie przypomni.

MagicWawa
01-12-2011, 01:49
Post pod postem, ale nikt nie chciał nic mądrego napisać :D

No i mój problem po kilkudniowym gmyraniu został rozwiązany.
Dla potomnych zostawiam wskazówkę, a dla współczesnych problem do rozwiązania.

Jeśli w ustawieniach TinyMCE zmienimy nowe linie z elementu P na element BR, to zaczynają się problemy z obsługą obrazków, a także zauważyłem problemy z formatowaniem tekstu (we wszystkich przeglądarkach poza jedyną słuszną czyt. IE). Jedyne wyjście pozostawić nowe linie tworzone elementem P. Trochę to upierdliwe, bo robi podwójny odstęp między liniami, ale można utworzyć pojedyńczy odstęp naciskając shift+enter, a poza tym lepiej się tekst układa w paragrafach, więc wybór elementu P jest jak najbardziej właściwy.

A teraz dla współczesnych: Obawiam się, że to nie jest właściwe działanie Tiny, bo skoro jest możliwość zmiany przenoszenia do nowej linii, to powinno to działać. Oczywiście już się troszkę naczytałem o problemach Tiny w Joomla! 1.7, więc miejmy nadzieję, że kolejne poprawki przyniosą lepszą integrację Tiny i Joomla!.

A może po prostu ja coś nie tak robię i dlatego mam takie problemy? :)

andrzej61
01-12-2011, 09:25
Tak nawiasem mówiąc bywało że JCE miał zacięcia, szczególnie gdzie wszystko szybko się rozwijało. W tej chwili dla J1.5 działa super, a dla J1.7 też dziala, jeszcze za długo go nie mam pod J1.7 ale działa. A JCE jak działa to nie ma lepszego edytora. :lol: