PDA

Zobacz pełną wersję : Jomsocial 2.4.0 i 2.4.1 problem z galerią przy mod rewrite



akwaryd
26-11-2011, 05:41
Witam wszystkich,

joomla 1.7.3.
jomsocial 2.4.1
serwer: home.pl

Do wersji 225 jomsocial wszystko działało poprawnie (ustawienie live site i zmiana w pliku path)

problem zaczął się przy aktualizacji strony z wersji jomsocial 225 na 240 i później na 241, zarówno przy nowej instalacji jak i wspomnianej aktualizacji i ustawieniu mod rewrite, krótkie adresy nie działa dodawanie zdjęć z poziomu "galerii/albumu", działa tylko z poziomy ściany aktywności.

Zadziwiające jest jednak to, że przy wyłączonej prostych adresów, mod rewrite kiedy pojawiają się już tradycyjne długie linki joomla wszystko działa...

być może komuś uda się dojść o co w tym chodzi, bo nawet jak wspomniałem czysta instalacja na home, ma ten sam problem.

PeFik
26-11-2011, 10:03
a w configuration.php masz wpisany pełny adres domeny ? bo wiesz jak to z home.pl -bywa

akwaryd
26-11-2011, 15:03
Tak, serwisy działały do ostatniej aktualizacji poprawnie...

problem zawitał, wraz z nową wersją galerii w jomsocial od wersji 2.4.0, w 2.4.1 też tak jest. jest jeszcze wiele innych poprawek, np. okno dialogowe dodawania zdjęć w nowym js 241 i w przeglądarce internet explorer zamyka się z błędem i na stronie serwisu otwiera się podobne okno jak na ścianie aktywności i tak zdjęcie można dodać... być może to wina ustawień przeglądarki, ale jak u kogoś też wyjdzie taki błąd to pewnie trzeba będzie to im zgłosić... mam też inne błędy, ale nie wiem jak, komu i gdzie je przesyłać...

serwisy są testowane na przeglądarkach FF, GC, OP, AS i IE... ale ta ostatnia zapewne zniknie, bo ma wiele absurdów, które uniemożliwiają jej normalne użytkowanie. Nie mniej post dotyczy galerii i w tej materii chciałbym go kontynuować.

Suport JS odpisał i jakoś udało się im to przestawić na czystym serwisie, ale dodam, że mi udało się to tylko raz, i ponownie już niestety nie...

wg suportu JS:
a. Przypisz nowy szablon Joomla
b. upewnij się, że menu, które zawierają JomSocial się w szablonie
c. Wyłącz wszystkie wtyczki w Joomla wyjątkiem krytycznych wtyczek, aby zapewnić, że żaden z nich nie destabilizuje działania Joomla / JomSocial.

być może, komuś uda się wykrzesać coś pomysłowego i pytanie czy ktoś miał/ma podobne problemy galerią w najnowszym JS 240 lub 241 na home.pl lub u innego dostawcy?

trzepiz
26-11-2011, 19:27
Masz możliwość zrobienia kopii (Akeeba Backup) i wrzucenie tego na inny serwer i przetestowanie ? Dobrze byłoby sprawdzić czy wina jest po stronie home.pl czy nie ..

akwaryd
26-11-2011, 21:03
Jest jeszcze jedna nieścisłość, która wyszła dosłownie przed momentem...
jak wspomniałem supurt js ustawił jakoś wersję testową i działa, ale tylko dla nowych galerii, do tych, które były utworzone przed ich ustawieniami zdjęcia nadal się nie wgrywają, pomimo, że jest komunikat o wgraniu 100%

sytuacja wygląda tak, że przy poprawnym dodaniu zdjęcia jest tworzona miniatura i rzecz jasna zdjęcie się pojawia w galerii, a przy poniższym oknie i sprawdzeniu np.; przez ftp czy przegląd z poziomu joomla zdjęcie nie jest wgrywane na serwer...

4717

akwaryd
28-11-2011, 15:30
Masz możliwość zrobienia kopii (Akeeba Backup) i wrzucenie tego na inny serwer i przetestowanie ? Dobrze byłoby sprawdzić czy wina jest po stronie home.pl czy nie ..
Tak.
Przetestowałem czystą instalację na kei i działa od "pierwszego kopa" czyli znów daje się we znaki fatalna konfiguracja serwera home.pl...
na szczęście pozostało tam jeszcze niespełna 2 miesiące abonamentu, więc odejście nie powinno nastrajać przywiązania emocjonalnego do home.pl

jaks
14-12-2011, 08:12
Ja również borykałem się z problemem galerii, nie ładowało mi zdjęć z komputera w połączeniu z sh404sef.

Wczoraj natknąłem się na aktualizacje, i teraz działa ładowanie zdjęć.


http://support.jomsocial.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/15/10/hotfix-for-jomsocial-241

kurtz
14-12-2011, 08:34
ci kolesie są rozbrajający, im więcej aktualizacji bezpieczeństwa, tym więcej bugów :D jeszcze trochę to trzeba będzie nowy komponent pisać, żeby zapaczować ten śmietnik.

---
cześć dawno Cię nie było.
@palyga007

akwaryd
14-12-2011, 09:00
niestety, poprawka nadal nie działa na serwerze home.pl

"jaks" a mogę wiedzieć z jakiego hostingu korzystasz? i czy coś poza wgraniem plików przez ftp i instalacją "azrul" coś jeszcze zrobiłeś/aś?

jaks
14-12-2011, 10:08
Ja korzystam z linuxpl.com.

Jeżeli chodzi o aktualizację, to miałem problem z wgraniem kilku plików przez FTP, po prostu nie chciały się wgrać - więc wgrałem je przez menadżer plików z hostingu przez www.

Dodatkowo w joomla/administrator/konfiguracja globalna/Optymalizacja dla wyszukiwarek - wszystkie 3 opcje ustawiłem na nie,

Jak zmieniałem coś w sh404sef, to za każdym razem wywalałem wszystkie wpisy z URL menager.

Z tego co pamiętam, to pliki których nie mogłem wgrać to było ich 6, teraz pamiętam tylko 2:

components/com_community/assets/script-1.2.pack.js
components/com_community/assets/script-1.2.js

Reszta to coś z templatki

---------- Post dodany o 10:08 ---------- Poprzedni post był o 09:24 ----------

Jeszcze jedno, tego azrul w ogóle nie instalowałem! po wgraniu aktualizacji, ruszyło

akwaryd
19-12-2011, 11:34
Ponowne testy wykazały pewną anomalię w kodzie (prawdopodobnie jomsocial), zdjęcia można dodać tylko z poziomu głównej galerii, ale np. już po wejściu w konkretny album nie można dodać zdjęcia, co oznacza, że właśnie gdzieś w tym fragmencie kodu jomsocial czegoś brakuje/działa niewłaściwie.

Czy ktoś ma serwer na home.pl i jomsocial powyżej wersji 2.4.0 i sprawdzał dodawanie zdjęć z poziomy galerii głównej i z poziomu albumu?

chciałbym się upewnić, że problem tkwi właśnie w tym miejscu