PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po załadowaniu całej strony na localhost



ALEKSIEJ78
26-11-2011, 12:48
Witam,

Generalnie nie mam pojęcia nawet jak to dokładniej nazwać, ani jak znaleźć o tym info w necie, a więc muszę napisać :)

Chodzi o to, że przeniosłem całą stronę jak i bazę danych z mojej strony na serwer lokalny localhost by wprowadzić na niej wszelkie zmiany graficzne oraz spokojnie móc dostosować nowe komponenty. Niestety po przeniesieniu na localhost jest widoczna tylko strona główna serwisu, a podstrony się nie otwierają. Wyskakuje mi taki komunikat w Chrome:

W witrynie wystąpił błąd podczas pobierania strony xxx Może być ona wyłączona na potrzeby konserwacji lub nieprawidłowo skonfigurowana.

Starałem się sam znaleźć błąd, lecz bezskutecznie. Czy wie ktoś może dlaczego tak jest i jak to naprawić by funkcjonowało.

zwiastun
26-11-2011, 13:31
Co przeczytałeś na temat przenoszenia witryny z serwera zdalnego na serwer lokalny?

ALEKSIEJ78
26-11-2011, 17:43
Hej zwiastun,

Generalnie przeczytałem od **** strony artykuł na wiki jak z localhost przenieść witrynę na serwer i myślałem, że w drugą stronę będzie podobnie. No ale widząc twój post chyba nie jest podobnie :)

http://wiki.joomla.pl/Jak_skopiowa%C4%87_witryn%C4%99_z_komputera_lokaln ego_na_zdalny_serwer%3F

zwiastun
26-11-2011, 17:50
? plik .htaccess?
włączone proste adresy?

jeśli korzystałeś z tego materiału, powinno być dobrze, bo w którą stronę przenosisz, nie ma znaczenia

ALEKSIEJ78
28-11-2011, 01:59
Wszystko włączyłem i dopasowałem tak jak było na stronie na serwerze. .htaccess również. Poszperam jeszcze dziś, jak się nie uda to znów poproszę o jakąś poradę, może coś przeoczyłem.

---------- Post dodany 28-11-2011 o 01:59 ---------- Poprzedni post był 27-11-2011 o 18:53 ----------

Generalnie jest dość dziwnie. Załadowałem po raz drugi i po raz kolejny nie funkcjonuje to poprawnie. Podstrony generowane przez joomla w menu głównym działają - jak np: szukaj, mapa strony, kontakt. Podstrony w których znajdują się kategorie z artykułami działają poprawnie. Jedyne co nie funkcjonuje to pojedyncze artykuły. Nawet jeżeli stworzę nowy artykuł i go wyróżnię na stronie głównej to chcąc przeczytać więcej wyskakuje wcześniej wspomniany błąd. Jestem zablokowany i nie wiem szczerze mówiąc co tu należy poprawić.

zwiastun
28-11-2011, 02:35
Poćwiczyć na JAMP-ie z Joomla z przykładowymi danymi. Zaimportować bazę danych w miejsce bazy z przykładowymi danymi.

ALEKSIEJ78
28-11-2011, 03:27
A czym się różni Jamp od XAMPP ? Bo akurat wszystko od zawsze wykonuje na komputerze lokalnie z XAMPP'em.