PDA

Zobacz pełną wersję : Jak się dobrać do tytułu strony, słów kluczowych...?



j24
05-12-2006, 12:08
Jak się dobrać do tytułu strony, słów kluczowych ?

Po zainstalowaniu pojawił mi się tekst na obrazku: "Joomla - portal dynamiczny i system zarządzania treścią", który chciałbym przynajmniej zmienić. Poza tym chciałem zmienić tytuł serwisu, które zdefiniowałem podczas instalacji.

Chętnie także zajrzałbym do słów kluczowych strony głównej i podstron

za wszelkie info wielkie dzięki

Rybik
05-12-2006, 12:16
moze przed dobieraniem sie sprobuj skonfigurowac strone ?

maciek99
05-12-2006, 12:17
w konfiguracji witryny
i zanim zadasz pytania poczytaj forum

zacha
09-01-2007, 00:34
Podpinam się pod temat, jak dobrać się do title ustawionego podczas instalki? W menu konfiguracji mam tylko słowa kluczowe, w jakim pliku może być title?

Jac
09-01-2007, 00:48
Podpinam się pod temat, jak dobrać się do title ustawionego podczas instalki? W menu konfiguracji mam tylko słowa kluczowe, w jakim pliku może być title?

A w ustawieniach globalnych nie ma u Ciebie pola: Nazwa witryny?
Zawsze wydawało mi się, że to właśnie w tym miejscu modyfikuje się tzw. title.

zacha
09-01-2007, 01:27
Zmieniałem "zwięzły opis witryny" jednak tytuł strony głównej dalej pozostawał taki sam, znalazłem to już w configuration.php.
Powiedz mi jeszcze jeśli możesz gdzie mogę dodać tag meta dla weryfikacji google?
<META name="verify-v1" content="metatag" />. Coś takiego? Musi być na stronie głównej serwisu, jednak jak dodaję do index.php to dalej nie widzi tego tagu.

Jac
09-01-2007, 01:51
Zmieniałem "zwięzły opis witryny" jednak tytuł strony głównej dalej pozostawał taki sam, znalazłem to już w configuration.php.
Powiedz mi jeszcze jeśli możesz gdzie mogę dodać tag meta dla weryfikacji google?
<META name="verify-v1" content="metatag" />. Coś takiego? Musi być na stronie głównej serwisu, jednak jak dodaję do index.php to dalej nie widzi tego tagu.

Meta tag dodaj do pliku index.php templatki.

kad
09-02-2007, 03:35
To może ja się dołączę z moim małym problemem. A mianowicie tytuł strony nie chce się zmienić. Ustawiam zmienną sitename w configuration.php na tekst który chcę aby był wyświetlany na pasku przeglądarki jednak ten pokazuje mi całkiem inną nazwę którą prawdopodobnie wprowadziłem gdzieś przy instalacji. Macie jakieś pomysły jak zamienić ten nieszczęsny tytuł ???

Sova
09-02-2007, 05:10
http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/126/26/1/1/
stron jest 11

kad
09-02-2007, 05:29
Czytałem ten artykuł 2 razy. Jeśli chodzi ci o stronę 11 to próbowałem zmienić wartość "Dynamiczna zmiana tytułów" na "Nie" jednak dalej nic to nie dało. Tytuł mam statyczny i jest inny niż to co podałem w wartości sitename, czyli Nazwie Witryny.

szuman
09-02-2007, 06:37
Biedne byłyby kobiety, gdyby do nich się tak dobierano ;)

[img=http://www.upimg.eu/upload/photo/min9.jpg] (http://www.upimg.eu/show.php?p=9)

[img=http://www.upimg.eu/upload/photo/min10.jpg] (http://www.upimg.eu/show.php?p=10)

Sova
09-02-2007, 06:47
Pisząc, że stron jest 11 chciałem zasugerować tylko to, że warto zapoznać się z nim w całości. Natomiast link, który podałem prowadził do strony 2 tego artykułu - na niej znajdowała się odpowiedź na Twoje pytanie.

kad
10-02-2007, 11:54
Zmiana pola "Nazwa witryny" też nic nie dała cały czas mam coś innego niż to co powinno być. Napiszę inaczej próbowałem już wszystkiego oprócz ingerencji w kod joolmi. No oprócz zmiany config'a :P

-- Edit

Widzę że nikt nie ma rozwiązania na mój problem :(

masasolna
23-07-2007, 15:35
a ja dalej nie wiem gdzie zmienic opis witryny "Joomla! - portal dynamiczny i system zarzadzania trescia."
metadane---->opis witryny, jesli to jest to to ja juz wpisalem swoj opis, ale wyszukiwarka wyswietla co innego j/w
czy to sie zmienia w jakims pliku :/

w pliku configuration.php zmieniamy ten napis...ale chyba trwa to troche zanim serwery przemiela bo sie jeszcze w wyszuiwarce nie zmienilo

Sova
24-07-2007, 01:35
Konfiguracja witryny -> Metadane /wszystko tam i tylko tam/

POLA:
1.Zwięzły opis witryny: Joomla! - portal dynamiczny i system zarządzania treścią
2.Słowa kluczowe dla całej witryny: Joomla!, Joomla!

masasolna
25-07-2007, 01:29
sova nie prawda ze tylko tam. a jesli tylko tam to powiedz mi dlaczego google wyswietla moja strone z opisem "Joomla! - portal dynamiczny i system zarzadzania trescia."???
Pomimo tego iz wpisalem w podane przez Ciebie pola zupelnie inna tresc ?

magdaa
25-07-2007, 01:41
to może tak dasz google trochę czasu, aby zindeksowało zmiany na Twojej stronie ?

Sova
25-07-2007, 03:57
1. Zmień ustawienia tam gdzie wcześniej pisałem.
2. Np. w Firefox'ie kliknij prawym przyciskiem myszki na swojej stronie
3. Wybierz:
--------------- Pokarz informacje o stronie
4. Przeczytaj co pisze w liniach:
----------------- description ->
----------------- keywords ->

Sasni
27-07-2007, 20:40
<meta name="description" content="K2media - portal uzytkownikow sieci, Objąśnia, czym jest Joomla!, wyjaśnia nazwę programu, przedstawia misję, Opisuje tworzenie systemu nawigacji w serwisie opartym na Joomla, Wybrane kwestie zarządzania serwisem Joomla: panel administratora, rejestracja użytkowników, uprawnienia" />
<meta name="keywords" content="K2 Media, CMS, Content Managment System, misja, portal, strona WWW, zawartość, menu, pozycje menu, nawigacja, komponenty, modyły, komponent, moduł, szablon, szablony, system nawigacji, menu główne, menu lokalne, zarządzanie, administrowanie, użytkownicy, logowanie, rejestracja, uwierzytelnianie, panel administracyjny, fronton, zaplecze, fronted, backend, witryna, zasoby, strona główna, strona startowa, interfejs, szablon, szata graficzna, administrator, pomoc, główny administrator, korespondencja seryjna, biblioteka mediów, statystyki" />

to co wpisałem w konfiguracji to jest na początku ale reszta jest dopisywana automatycznie przez joomlę.. Któryś plik to ma w sobie tylko który...?

Sova
28-07-2007, 11:48
Te pozostałe Ci znikną prawdopodobnie jak usuniesz przykładowe treści/artykuły z instalacji Joomla! - wygląda to tak, jakby do artykułów zostały dodane słowa kluczowe - tylko tyle.

Z tego co widzę to Twoje wpisy wyglądają tak:
description: K2media - portal uzytkownikow sieci
keywords: K2 Media

Do sprawdzenia po wejściu w np. na "Aktualności" i sprawdź właściwości.

tinca2
27-01-2008, 22:05
Odświeże troszkę temat bo mam też problem ze zmiana tytulu.Wiem gdzie się to robi :) .Dostałem strone do pozycjonowania i potrzebowałem zmienic tytuł stronki.Niestety bez skutku.Okazało się że Jommla bierze tytuł zapisany w templatce.Dlaczego?Nie mam pojęcia.A właśnie chciałbym wiedzieć.Może ktoś podpowie?I czy ewentualnie można to zmienic aby tytuł był brany z configu.
www.kuriereuropa.com.pl

inkos
27-01-2008, 23:43
Odświeże troszkę temat bo mam też problem ze zmiana tytulu.Wiem gdzie się to robi :) .Dostałem strone do pozycjonowania i potrzebowałem zmienic tytuł stronki.Niestety bez skutku.Okazało się że Jommla bierze tytuł zapisany w templatce.Dlaczego?Nie mam pojęcia.A właśnie chciałbym wiedzieć.Może ktoś podpowie?I czy ewentualnie można to zmienic aby tytuł był brany z configu.
Adres tej strony to... :) Bo my tu nie jasnowidze ;)

Dariusz69
30-01-2008, 19:45
tutaj mam opis strony - Home

skąd jest to home? w pliku configuration.php tego nie ma :/ jak sie tego pozbyć

olajola
08-02-2008, 00:12
Dawno się tak nie ubawiłem jak przy czytaniu tego wątku. Faktycznie, wpisanie nazwy strony w panelu administracyjnym ("Witryna > Konfiguracja globalna > Nazwa witryny:") jest tak proste, że nikt w to nie uwierzy, że tak można.
Powodzenia przy przerabianiu kodu Joomli i robienia z niej kota.....

ozon
29-02-2008, 20:52
tutaj mam opis strony - Home

skąd jest to home? w pliku configuration.php tego nie ma :/ jak sie tego pozbyć

Menu na gorze rozwinie sie i potem kliknij w mainmenu wyskoczy ci lista
wszystkch kategorii ktore masz w paski nawigacji na stronie glownej
i kliknij w Home ( Komponent ) i tam sobie ustawiasz wszystko . pozdraiwam

errol
07-06-2008, 11:06
Witam.
Odkopuję bo nie znalazłem rozwiązania.
U mnie jest problem z napisem w Google "Joomla - portal dynamiczny i system zarządzania treścią."

W zakładce metadane mam wszystko wpisane tak jak trzeba, a portal zakładałem wiele miesięcy temu. Jednak Google dalej widzi "Joomla - portal dynamiczny i system zarządzania treścią.".

Wejdźcie sobie na www.saczow.com (http://www.saczow.com), potem PPM i "Pokaż informacje o stronie". Wszystko niby jest OK. Potem wpiszcie w www.google.pl (http://www.google.pl) "sączów" i patrzcie na drugą pozycję. Co jest? "Joomla - portal dynamiczny i system zarządzania treścią."

Ja już wymiękam, nie mam pomysłów. Jak to zmienić?

tinca2
07-06-2008, 11:53
Witam.
Odkopuję bo nie znalazłem rozwiązania.
U mnie jest problem z napisem w Google "Joomla - portal dynamiczny i system zarządzania treścią."

W zakładce metadane mam wszystko wpisane tak jak trzeba, a portal zakładałem wiele miesięcy temu. Jednak Google dalej widzi "Joomla - portal dynamiczny i system zarządzania treścią.".

Wejdźcie sobie na www.saczow.com (http://www.saczow.com), potem PPM i "Pokaż informacje o stronie". Wszystko niby jest OK. Potem wpiszcie w www.google.pl (http://www.google.pl) "sączów" i patrzcie na drugą pozycję. Co jest? "Joomla - portal dynamiczny i system zarządzania treścią."

Ja już wymiękam, nie mam pomysłów. Jak to zmienić?
Hej.
Sprawdź wpis w pliku configuration.php
"var $MetaDesc="w tym miejscu powinien byc Twój opis strony.
Jeśli tu jest ok to poszukaj w templatce bo wiem że Joomla może brac z templatki tytuł strony ,a czy opis to nie jestem pewien.
pozdro

errol
07-06-2008, 15:22
Nie ma :) U mnie w configu są same "$mosConfig_", nie ma żadnych "var".

tinca2
07-06-2008, 15:45
Nie ma :) U mnie w configu są same "$mosConfig_", nie ma żadnych "var".
A może jest
$mosConfig_MetaDesc =i tutaj Twój opis strony.

errol
07-06-2008, 17:49
Tak, to jest i wygląda tak:

$mosConfig_MetaDesc = 'Sączów - serwis informacyjny miejscowości';

Czyli opis się zgadza. A Google dalej widzi "Joomla..."

Przecież to musi być gdzieś zapisane i musi się dać to zmienić :(

tinca2
07-06-2008, 18:30
Chyba musisz pogrzebać w ustawieniach.
Piszesz że portal zakładałes wiele miesięcy temu,a masz zindeksowane tylko trzy strony.?To bardzo słaby wynik,wręcz powiedziałbym dziwny.
Wpisz w Google www.saczow.com
Zobacz że pojawiają się opisy strony z treści artykułów.
Jeśli chcesz to podeślij mi config ,to porównam ze swoim.
lkk[at]home.pl

errol
07-06-2008, 18:33
Wiesz, jakoś zbytnio nie zajmowałem się indeksowaniem strony w wyszukiwarkach, co więcej - prawie tego nie robiłem (nie pytaj czemu, bo nie wiem). Tak czy siak, muszę się tym zająć. Ale teraz mój Sączów jest drugi, zaraz za Wikipedią, więc jest OK :) Z configiem to jeszcze poczekam. Muszę ten błąd sam znaleźć...

olajola
07-06-2008, 23:31
W podglądzie strony nie ma nic takiego więc raczej problem wynika z powodu, że google jeszcze nie zdążyło odświeżyć strony. A tak w ogóle przydałoby się nieco poprawić templatkę. Są w niej na przykład zdublowane meta tagi.

errol
08-06-2008, 11:46
Jakby się zastanowić, to faktycznie musi być wina Google i niczego innego. No nic, trzeba czekać na refresh...

ozon
09-06-2008, 01:19
Witam jesli pobierales wersje joomli z joomla.pl co mysle ze tak jest to czekaj na odpowiedz Zwiastuna bo takie bledy 100% wyskakuja z winy zmian w plikach joomli po modyfikacji a nie z twojego bledu ... zainstalowalem dziesiatki eng wersji i nigdy nie mialem takiego bledu moze dodam ze wcale nie mialem bledow z niczym z czym nie moglbym szybko sobei poradzic lub nie pomogl by joomla.com support ( biorac po uwage ze oni maja tam setki tysieci wiadomosci na forum ) a zawsze kiedy korzystam z joomla.pl roznego rodzaju plikow mam problemy i dodam ,ze najwiekszym problemem nie moim ale duzej ilosci userow polskich joomli ( bo dostaje sporo emaili )
ma problemy z MSQL 5 ... nic sie nie da zrobic co do panela admina ,a jak sie robi to sypie sie wszystko...

a jak pytasz co jest zgarane " tworcow PL joomli " to dostajesz odpowiedz typu szukaj w google lub milczenei owiec i jak ktos z userow nie trafi na temat to teamt zamiera ( brak slow )...

ERROL - proponuje instalowac nowa wersje joomli najlepiej w jak najwiekszym stopniu w wersji eng ( sam lang admina jak bedzie w eng nie powinnien odstraszac ) i joomla powyzej 1.0.13... pozdrawiam

zwiastun
09-06-2008, 04:14
Witam jesli pobierales wersje joomli z joomla.pl co mysle ze tak jest to czekaj na odpowiedz Zwiastuna bo takie bledy 100% wyskakuja z winy zmian w plikach joomli po modyfikacji a nie z twojego bledu

a jak pytasz co jest zgarane " tworcow PL joomli " to dostajesz odpowiedz typu szukaj w google lub milczenei owiec i jak ktos z userow nie trafi na temat to teamt zamiera ( brak slow )...

ERROL - proponuje instalowac nowa wersje joomli najlepiej w jak najwiekszym stopniu w wersji eng ( sam lang admina jak bedzie w eng nie powinnien odstraszac ) i joomla powyzej 1.0.13... pozdrawiam

Wybacz, ale to z serii pleć pleciugo, byle długo
1) z zasady nie odsyłam do googli
2) o jakich błędach mówisz? Bo ja się w postach, na które odpowiadasz, informacji o błędach żadnych jakoś doczytać nie umiem.
3) niezbyt rozumiem - zachęcasz, by czekać na moją odpowiedź, a równocześnie psioczysz na "twórców PL joomli"

errol
09-06-2008, 13:33
Nie chciałem wzbudzać jakichś kontrowersji :)
@ozon, myślę że to kwestia gustu i przyzwyczajenia. Może i masz rację z tym, że Joomla w wersji ENG jest mniej problemowa. Nie wiem i nie mnie się kłócić, bo tak szczerze - zawsze korzystałem i korzystał będę z wersji PL. Znam angielski i znam Joomlę na tyle dobrze, by bez problemu sobie poradzić z jej prowadzeniem, jednak po prostu wolę wersję PL. Taki już jestem, jak Pazura w "Karierze Nikosia Dyzmy" - dobre, bo Polskie :) Jestem Polakiem i używam mojego ojczystego języka, no chyba że już nie mam wyboru.
Jestem wdzięczny wszystkim tłumaczom Joomli i komponentów z nią związanych za ich pracę.
Jednak nie kłócę się - być może i masz rację, co do lepszego działania Joomli w jej "oryginalnym" języku. No ale jak już wspomniałem, nie mnie się kłócić na ten temat.

A Google dalej widzi portal dynamiczny... :(