PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie domyślnej pozycji wyświetlania strony



coliberek1
26-11-2011, 16:49
Nie wiem czy dobrze to ujelam w tytule, ale chodzi o to , ze mając stronę z częscią header wysokości np 300px chciałabym, żeby przy przechodzeniu z podstrony na podstronę strona nie wczytywała się od samej góry tylko np te 300 px niżej.

Prosto mozna by bylo to rozwiązać za pomocą kotwic i ręcznego dopisania #kotwicy do linku w menu, ale mogloby to być uciążliwe na dłuższa metę - takie tworzenie ręcznych odnosników.

Czy może Ktoś miałby jakąs koncepcję w tej sprawie? Może da radę to ustawić w css lub jakimś skrypcie w szablonie?

zwiastun
26-11-2011, 16:56
To wywal header, skoro i tak jest niepotrzebny. :)
Obawiam się, że automatu raczej nie znajdziesz.

coliberek1
26-11-2011, 16:59
Witaj @zwiastun :)

no właśnie obawiałam się, że tak to się pewnie skończy, ale z uporem maniaka szukam jakiejś alternatywy.

Bazyl
26-11-2011, 16:59
Witam,

Jeżeli Twój header mozna wsadzić w moduł to tak zrób. I nie wyświetlaj go wszędzie, skoro nie jest potrzebny. ;)
Jest coś, nie pamietam, body onload? Jakoś tak...

// To zadziała: body onload="window.scroll(0,300);" Jeśli tylko strona będzie odpowiednio wysoka...

p.s. Pozdrowienia dla Joli :)

coliberek1
26-11-2011, 17:16
Witaj @bazyl

jak najbardziej header jest w module i próbowałam zrobić tak, żeby nie wszędzie byl opublikowany ale wtedy z kolei szkoda że go nie ma. :) I tak źle i tak nie dobrze.

Ale super - dziękuję za słowo klucz. Postaram się coś zdziałac a jak będzie czym to się pochwalę efektami.

Pozdrawiam

Bazyl
26-11-2011, 17:19
Edytowałem swój post i podałem rozwiązanie, z pozdrowieniami... ;)

coliberek1
26-11-2011, 17:26
Bardzo dziękuję i jak zawsze również pozrawiam Jolę!

A ja wprowadziłam nieco inne rozwiązanie - płynące i ruchome :)



function pageScroll() {
window.scrollBy(0,50); // horizontal and vertical scroll increments
scrolldelay = setTimeout('pageScroll()',100); // scrolls every 100 milliseconds
}


a potem wywołanie <body onLoad="pageScroll()">

Dziękuję za pomoc!

-------------------------------------edycja:

Jest tylko jeden problem... Przy zastosowaniu tego kodu ptem cięzko jest wrócić na górę strony itam się utrzymać ponieważ ciągle zjeżdża na dół :(

------------------------------------rozwiązanie:

zastosowac funkcję:

function stopScroll() {
clearTimeout(scrolldelay);
}