PDA

Zobacz pełną wersję : FireBug dziwne zachowanie przy Joomla 1.5 na www.joomlavi.com



Gall Anonim
28-11-2011, 10:26
Powyższą stronę większość niejednodniowych bywalców tegoż forum zna i ścieżka była podawana wielokrotnie więc daleko mi z tym od reklamy, natomiast mam dość specyficzne zachowanie FireBuga naturalnie na FF - ile razy zawitam na tą witrynę, tyle razy włącza mi się analiza FireBuga - jednak żaden element nie jest oznaczony jako "badany".
Ponieważ jest tam Joomla 1.5.+ w sposób pośredni jest to zgodne z tym forum.
Kto z Was wie co to za "ptica".
Pzdr

PeFik
28-11-2011, 10:39
Mi się nie włącza, FF9 beta + Firebug

wyczyść cache przeglądarki + oraz inne zapamiętane ustawienia

Gall Anonim
28-11-2011, 10:56
@PeFik - taki mądry aby wyczyścić casch to i ja jestem - historia weg, ciasteczka weg i ogólnie wszystkie inne zapamiętania haseł, witryn, ustawień weg - i amba :-)
Ponadto cała konfiguracja jest również ustawiona na czyszczenie przy zamknięciu.
Więc dalej jesteśmy w punkcie wyjścia.
Pzdr

nikszal
28-11-2011, 10:59
mam dość specyficzne zachowanie FireBuga naturalnie na FF - ile razy zawitam na tą witrynę, tyle razy włącza mi się analiza FireBuga - jednak żaden element nie jest oznaczony jako "badany".
Na mojej przegladarce FF 9 Firebug zachowuje się normalnie jak przy każdej innej stronie. Mogę zrobić screena.

Gall Anonim
28-11-2011, 11:02
Panowie - wiem o tym że FB zachowuje się normalnie przy innych kompach - bo sam sprawdzałem jeszcze na dwóch - i właśnie dlatego że nie mogę wyłapać w czym "sęk" na tym jednym zadałem pytanie - zresztą bardziej z ciekawości - bo dotyczy to nomen omen tylko tej strony - którą odwiedzam czasami tylko :-)
Pzdr

Karol99
28-11-2011, 11:08
ile razy zawitam na tą witrynę, tyle razy włącza mi się analiza FireBuga

Zachowanie mojego Firebuga zależy od tego, w jakim stanie był w czasie poprzedniej wizyty na danej stronie: jeśli zamknąłem ją z uruchomionym FB, to przy ponownym wejściu na tę stronę FB się automatycznie włączy; jesli zamknąłem ją bez włączonego FB - przy ponownym wejściu strona będzie "solo". To zachowanie wynika zapewne z któregoś ustawienia Firebuga.

Gall Anonim
28-11-2011, 11:10
@Karlo99 - sorki - ale proszę przeczytaj moje posty :-)
Pzdr

Karol99
28-11-2011, 11:21
Czyszczenie cache Firefoxa nie ma wpływu na zachowanie Firebuga - informacja o danej stronie jest przez to rozszerzenie przechowywana we własnym pliku firebug\annotations.json w odpowiednim profilu FF

Gall Anonim
28-11-2011, 11:24
@Karol - próbowałem nawet teraz Twojej propozycji (mino że miałem wrażenie że wcześniej również i ..... amba :-)
Tak naprawdę to podejrzewam iż coś się gdzieś porypało - ale czemu tylko w odniesieniu do jednej strony? - ups :-)

nikszal
28-11-2011, 11:27
Którą wersję Firebuga masz zainstalowaną?

Gall Anonim
28-11-2011, 11:34
1.8.4

nikszal
28-11-2011, 11:41
To rzeczywiście dziwne, bo mam tę samą wersję. Analiza kodu włącza się tylko wtedy, kiedy zamknę kartę w łączonym Firebugiem i ponownie otworzę tę stronę w nowej karcie. Ale ten przypadek dotyczy wszystkich stron bez wyjątku.

Karol99
28-11-2011, 11:43
1.8.4

Ja też 1.8.4.

Spróbuj (przy zamkniętym FF) usunąć / zmienić nazwę pliku który wskazałem w poprzednim mailu

Gall Anonim
28-11-2011, 11:43
No - właśnie - dziwne :-)
Ale tak jak pisałem - najciekawsze jest to że dotyczy to tylko i wyłącznie jednej strony
Pzdr

PeFik
28-11-2011, 14:24
Na szczęście - to nie przeszkadza w oglądaniu strony, czyż nie.
Jest jeszcze jedna śmiała hipoteza, otóż panowie z tej firmy mogą mieć zainstalowany firebug (jako dodatek do strony) i ty go magicznie aktywujesz.

Jeśli Ci jednak przeszkadza zmień przeglądarkę na inną z długiej listy.