PDA

Zobacz pełną wersję : kopia gotowego elementu menu



greggor78
28-11-2011, 15:54
Chciałbym wiedzieć w jaki sposób mogę skopiować gotowy element bedący częścią menu i umieścić go w innym miejscu strony np. poniżej pozostałych.
Wiem, że może moje pytanie jest mało zrozumiałe, więc zapraszam na stronkę której dotyczy problem. Stronka znajduje się tutaj (http://gorlice-jadwiga.rzeszow.opoka.org.pl/schola/). Chodzi mi o zrobienie kopii któregoś z bocznych elementów po prawej stronie (zielony, niebieski, biały) i umieszczenie go poniżej. Jak to zrobić? Jaką nazwę mu nadać?

nikszal
28-11-2011, 16:16
Te 3 moduły masz w 3 różnych pozycjach: left, right i user3. Umieszczaj bez kopiowania kolejne moduły w tych samych miejscach. Będą one miały takie samo tło.

greggor78
28-11-2011, 20:40
no właśnie dokładnie tak kombinowałem, kolejne elementy też mają dopisaną pozycję "left" i "right" i ich nie widać

zwiastun
28-11-2011, 20:46
Nie wydaje się to, co piszesz, możliwe. Skopiuj dowolny z tych modułów, opublikuj go (po skopiowaniu moduły są standardowo nieopublikowane), skonfiguruj które menu chcesz wyświetlać.
Jeśli to się nie udaje - podrzuć na PW dane dostępowe, spróbuje zbadać, co jest grane.

zwiastun
28-11-2011, 21:43
Problem tkwi w szablonie. Niestety, ale

a) tło tych modułów to obrazki podłączane do kontenera obejmującego moduł. Mają ustalone rozmiary
b) wysokość wszystkich trzech modułów (każdego) jest zadeklarowana na sztywno w arkuszu CSS.
Aby coś osiągnąć, trzeba przerabiać szablon

greggor78
29-11-2011, 00:26
dzięki zwiastun za zainteresowanie. Prosiłbym jeszcze o wskazówkę gdzie mogę szukać informacji które pomogłyby mi rozwiązać ten konkretny problem.

zwiastun
29-11-2011, 01:09
Materiały na temat projektowania szablonów. Sporo w naszej dokumentacji i na docs.joomla.org

greggor78
29-11-2011, 10:58
jeszcze raz dziękuję za informację