PDA

Zobacz pełną wersję : wyświetlenie artykułu w oknie menu



greggor78
28-11-2011, 21:01
Proszę o informację w jaki sposób mogę wyświetlić treść artykułu w bocznym menu na przykładzie templatki via-granitti. Stronka na której chcę to zrobić znajduje się tutaj (http://gorlice-jadwiga.rzeszow.opoka.org.pl/schola/).

zwiastun
28-11-2011, 21:04
To boczne to nie menu, tylko pasek, czy jak sobie nazwiesz. I nie jest przeznaczone na treść główną. Artykuł możesz umieścić w module.

greggor78
28-11-2011, 21:32
a masz może pomysł jak to zrobić by treść artykułu miała tło jak te menu które widziałeś ?

PeFik
29-11-2011, 09:53
Link: http://www.nonumber.nl/extensions/articlesanywhere
+ dodać styl CSS

A jeśli sobie nie radzisz, to może moduł Własny kod HTML i tam wpisz co chcesz, z tłem jakim chcesz, przecież tego typu moduł ma opcje dodawania/ustawiania tła.

greggor78
01-12-2011, 14:13
Walczę z Articles anywhere i nie bardzo przynosi to efekty. Opis w Wiki też nie do końca wyjaśnił mi jak to należy zastosować. W jaki sposób po przeprowadzonej instalacji mogę określić co i gdzie ma się wyświetlić? Rozumiem, że "gdzieś" w tym programie mam mu zaznaczyć który artykuł ma być wyświetlany, ale nie wiem gdzie znajduje się to "gdzieś", oraz jak mogę ustalić mu pozycję wyświetlania na stronie.

zwiastun
01-12-2011, 15:09
@gregor78: dopóki nie przystosujesz swojego szablonu do obsługi tego typu zamierzeń, nici z zastosowania modułu Articles anywhere. Artykuł można umieścić między innymi w module, ale najpierw trzeba móc umieścić moduł, a Ty masz na sztywno ustalone pozycje modułów, w których mieści się tylko po jednym module.

greggor78
03-12-2011, 19:34
Widzę, że prosto nie będzie. Może to i dobrze, bo czegoś się nauczę. I tu pytanie o wskazówki gdzie szukać informacji nt. dostosowania szablonu tak bym mógł umieścić artykuł w module. Nie oczekuję gotowego rozwiązania (to tak na wypadek gdyby ktoś chciał mi zarzucić lenistwo), ale "drogowskazu".

zwiastun
03-12-2011, 20:23
Ten szablon jest, krótko mówiąc, do kitu. Wskazówki nic Ci nie dadzą, bo żeby z tego coś sensownego zrobić, trzeba o prostu umieć projektować szablony dla Joomla!.

greggor78
03-12-2011, 21:52
A jeśli sobie nie radzisz, to może moduł Własny kod HTML i tam wpisz co chcesz, z tłem jakim chcesz, przecież tego typu moduł ma opcje dodawania/ustawiania tła.

Kurcze to niedobrze, bo wolałbym żeby ten szablon się już nie zmieniał, a templatek faktycznie nigdy nawet nie próbowałem robić.

Powiedz mi proszę co sądzisz nt. tego co PeFik napisał o tworzeniu własnego kodu html? Mam szansę coś z tym zrobić? Jak to w praktyce wygląda? Mój zamysł był taki by tą stronę mógł na końcu poprowadzić ktoś kto radzi sobie jedynie z edytowaniem artykułów. Zastanawiam się teraz czy to w ogóle będzie możliwe...

zwiastun
03-12-2011, 22:43
Niewielką, już Ci pisałem. W szablonie na sztywno są umieszczone dwie pozycje modułów, ze sztywnie określoną wysokością. Już się przekonałeś, ze nawet trzeciego modułu nie jesteś w stanie dołożyć. Oczywiście, ze wszystko się da zrobić, ale żeby się dało, trzeba umieć.

nikszal
04-12-2011, 00:27
Da się przerobić te moduły, ale trzeba mieć trochę trochę wiedzy. Trzeba zmienić kształt tych obrazków tła modułów, do znaczników #right h3, #left h3, #user3 h3 wstawić odciętą górę obrazka tła, do bloków #right, #left, #user3 pozostałą część tła, ustawić maksymalną wysokość modułów, ustawić marginesy i powinno być dobrze.