PDA

Zobacz pełną wersję : SIGE - problem z Galerią.



asusek123
28-11-2011, 21:28
Witam serdecznie użytkowników ! :)

Od niedawna zajmuje sie Joomlą i obecnie korzystam z Joomla 1.7 ;) juz co nieco łapę ale niestety mam problem z Galerią ;/ . Do rzeczy , otóż postanowiłem stworzyć galerię na swojej stronie i zainstolowalem dodatek SIGE. Mój problem polega na tym, ze po włączeniu tegoż dodatku z katalogu /image nie tworzy mi sie folder stories, a co za tym idzie nie mogę uruchomic galerii . Bardzo proszę o pomoc w tym temacie bądź polecenie innego dodatku który 'ruszy' na mojej stronce ;) dodam iz na 100% mam włączony ten dodatek poniewaz obok niego jest zielona fajka ;)

Pozdrawiam . :)

zwiastun
28-11-2011, 21:30
SIGPlus, ale
problemu z tworzniem takiego katalogu w ogóle nie ma - wystarczy podać odpowiedni katalog w konfiguracji dodatku

asusek123
28-11-2011, 22:41
dziekuje za szybką odp . :) Odinstalowalem ten wczesniejszy dodatek i zainstalowalem ten który mi poleciles . Zrobilem tak jak jest tu napisane : http://hunyadi.info.hu/en/projects/sigplus/documentation

użylem instrukcji od 1.6 poniewaz tylko taka tam była . Wynik tego jest taki, że po kliknięciu w menu Galeria otwiera sie strona na której jest tylko białe tło .;/
tak wyglada moje polecenie w artykułach do Galerii : {gallery}MyFolder{/gallery}

co robie nie tak ?

EDIT :
w pliku index.html tej niby galerii znajduje sie tylko tyle :

<html>
<body bgcolor="#FFFFFF">
</body>
</html>

to zdecydowanie ze malo zeby Galeria miala funkcjonować . ;/

nikszal
29-11-2011, 05:05
EDIT :
w pliku index.html tej niby galerii znajduje sie tylko tyle :

<html>
<body bgcolor="#FFFFFF">
</body>
</html>

to zdecydowanie ze malo zeby Galeria miala funkcjonować . ;/

Plik index.html jest tylko formą zabezpieczenia przed penetracją osób "obcych" chcących przejrzeć zawartość katalogu. Jak przejrzysz strukturę całego Joomla, to znajdziesz bardzo dużo takich plików.

asusek123
29-11-2011, 18:39
to co mam zrobic zeby uruchomic galerie ?

nikszal
29-11-2011, 18:43
to co mam zrobic zeby uruchomic galerie ?
Wrzuć mi na PW dane dostępowe do zaplecza.
Utwórz nowe konto super administratora, które później usuniesz.

asusek123
30-11-2011, 15:48
zmienilem serwer i dalej nie działa . ;/

nikszal
30-11-2011, 15:49
Zmieniłeś serwer też na darmowy?

asusek123
30-11-2011, 16:03
na serwer kolegi . Nie chodzi o to czy darmowy czy nie darmowy . Teraz mam tak ze nie wyskakuja zadne komunikaty tylko jak klikam galeria to otwiera sie nowa strona no ale bez zdjec .

nikszal
30-11-2011, 16:08
na serwer kolegi . Nie chodzi o to czy darmowy czy nie darmowy
Jesteś w dużym błędzie. W zależności od konfiguracji serwera Joomla pracuje mniej lub bardziej stabilnie. Te za free zwykle mają jakieś ograniczenia wpływające bezpośrednio na pracę cms Joomla.

---------- Post dodany o 16:08 ---------- Poprzedni post był o 16:07 ----------

Za 123 złote rocznie mozna mieć profesjonalny hosting, na którym Joomla śmiga jak delfin w wodzie.

asusek123
01-12-2011, 21:28
Witam ponownie :)
czy moze mi ktos powiedziec o co chodzi z tym :

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu obrazów /images określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla! oczekiwana jest względna ścieżka do głównego folderu obrazów systemu Joomla!.{gallery}myfolder{/gallery}

zwiastun
01-12-2011, 22:54
Jak masz określone ścieżki w konfiguracji?
Komponent szukał galerii w katalogu images/myfolder

asusek123
01-12-2011, 23:27
w konfiguracji mam /images . W standardzie było bez ''/'' i wtedy w ogole sie nie ładowala stona jak kliknąłem na Galeria . Teraz po dodaniu sie ładuje ale wyskakuje bład o którym pisalem powyzej . Dodam ze w folderze /images znajduje sie folder galeria i w artykule Galeria dodalem {gallery}galeria{gallery} . W folderze galeria znajduja sie zdjecia i foldery : preview i thumbs . Najlepsze jest to , ze tutaj jest jakis paradoks, poniewaz ja wlasnie podaje jej sciezke wzgledną .

zwiastun
01-12-2011, 23:45
{gallery}galeria{gallery}
a powinno być
{gallery}galeria{/gallery}

asusek123
02-12-2011, 10:14
Przperaszam za pomylke . Tam jest : {gallery}galeria{/gallery}

marcinpolniak
10-12-2011, 12:10
Co może oznaczać ten błąd? Zainstalowałem dodatek Simple Image Gallery (by JoomlaWorks) (http://www.osk.up4y.pl/administrator/index.php?option=com_plugins&task=plugin.edit&extension_id=10023)
Po umieszczeniu w galerii znaczników wyskakuje mi taki błąd:


JW_SIG_CFU
JW_SIG_PRG



Warning: mkdir() [function.mkdir (http://www.osk.up4y.pl/index.php/osrodki-szkolenia-kierowcow/przemysl/function.mkdir)]: Permission denied in /home/oskupypl/domains/osk.up4y.pl/public_html/plugins/content/jw_simpleImageGallery/jw_simpleImageGallery/includes/helper.php on line 32

Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg (http://www.osk.up4y.pl/index.php/osrodki-szkolenia-kierowcow/przemysl/function.imagejpeg)]: Unable to open '/home/oskupypl/domains/osk.up4y.pl/public_html/cache/jw_simpleImageGallery/jwsig_cache_1d3df9b90a_1.jpg' for writing: No such file or directory in /home/oskupypl/domains/osk.up4y.pl/public_html/plugins/content/jw_simpleImageGallery/jw_simpleImageGallery/includes/helper.php on line 134

nikszal
10-12-2011, 12:20
Sprawdź swoje uprawnienia do katalogów i plików. Powinny być na 'zielono'. Włącz mod_rewrite i obowiązkowo zmień nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess. W pliku konfiguracyjnym w $live_site wpisz pełny adres strony ze slashem na końcu -> $live_site = 'http://mojastrona.pl/';

marcinpolniak
10-12-2011, 12:37
czy te uprawnienia mogę sprawdzić z poziomu joomla? Jak włączyć mod_rewrite? Gdzie mogę znaleźć ten plik konfiguracyjny z live_site?

nikszal
10-12-2011, 12:46
czy te uprawnienia mogę sprawdzić z poziomu joomla?
Tak. Witryna/Informacja o systemie/Prawa do katalogów


Jak włączyć mod_rewrite?
Przełącznik typu radio w konfiguracji globalnej, zakładka Witryna


Gdzie mogę znaleźć ten plik konfiguracyjny z live_site?
Serwer FTP, plik configuration.php w głownym drzewie katalogów

Następnym razem zaprzyjaźnij się z wiki.joomla.pl (http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze) zamiast zadawać tak banalne pytania, bo nikt z jej twórców nie pisał tych informacji wyłącznie dla zabicia czasu.

marcinpolniak
10-12-2011, 12:53
uprawnienia ustawiłem na 755, mod_rewrite włączyłem, zmienilem nawe plik httaccess, jeszcze ten plik konfiguracyjny nie wiem jak ruszyć

---------- Post dodany o 12:50 ---------- Poprzedni post był o 12:46 ----------

Przepraszam, już wszystko zrobiłem oprócz dostępu do katalogów, w joomla pokazuje mi wszystkie jako niezapisywalne, jak to zmienić?

---------- Post dodany o 12:53 ---------- Poprzedni post był o 12:50 ----------

na wszystkich katalogach mam uprawnienia 755, wiec o co chodzi?

nikszal
10-12-2011, 12:53
Poprzez serwer FTP zmień uprawnienia do katalogów i plików. Standardowo powinny one być ustawione na 755 dla katalogów i 644 dla plików, ale zależy to również od konfiguracji serwera. Im bardziej egzotyczny tym uprawnienia muszą być wyższe.

marcinpolniak
10-12-2011, 13:12
W info przy zakłądaniu konta mam podane że uprawnienia dla plików to 644 a dla katalogów 755 i niby tak mi pokazuje ale joomla dalej pisze, że niezapisywalny.

nikszal
10-12-2011, 13:16
Gdzie masz hosting?

Uprawnienia ustawione na 777 to otwarta brama dla hackerów, więc lepiej, żeby taki pomysł nie wpadł Ci do głowy. Podziękuj hostingodawcy i rozejrzyj się bardziej profesjonalnym serwerem.

marcinpolniak
10-12-2011, 13:23
up4y.pl

---------- Post dodany o 13:23 ---------- Poprzedni post był o 13:19 ----------

to jest hosting testowy, jak ruszy to przeniosę na coś lepszego, dalej nie wiem co z tym uprawnieniami dostępu do plików, co bym nie robił to i tak są na czerwono

nikszal
10-12-2011, 13:24
Świetny jest, w pełni "profesjonalny". Na ich stronie jest tylko logo :lol:

Zmykaj od nich. Już nasze darmowe cba.pl jest lepsze, ale radzę Ci poszukać w kieszeni ok 120 zł i kupić konto na profesjonalnym serwerze.

marcinpolniak
10-12-2011, 16:04
założyłem konto na netmark, zaraz spróbuję przenieść stronę

---------- Post dodany o 16:04 ---------- Poprzedni post był o 14:59 ----------

dzięki akeba mam już stronę na netmark.pl i galeria działa od ręki

nikszal
10-12-2011, 16:24
To już wiesz czym różnią się serwery - wynalazki od profesjonalnego hostingu.