PDA

Zobacz pełną wersję : dodawanie plików do artkułow



oskarox
28-11-2011, 22:35
Witam

Poszukuje pluginu, komponentu który umożliwi mi dodawanie plików do artykułow najfajnie by było jesli by to było cos podobnego jak plugin do jce edytor nazywa sie chyba filemanager ale z tego co sprawdzałem jest płatny. Chciałbym zeby dodanie załącznika pojawiało sie w edytorze bądz pod nim zeby uzytkownicy po zalogowaniu sie tez mogli dodać . Sprawdzałem taki komponent jak attachments lecz nie jestem w stanie go dostosować do swoich potrzeb ponieważ plik po załączeniu pokazuje sie przed kliknięciem przycisku więcej a chciał bym zeby pliki były widoczne w środku artykułu i zeby mozliwosc dodania pliku była tylko w edytorze przy robieniu post/artykułu a nie po włączeniu tak jak w przypadku testowania attachments 2.2 pod joomle 1.5 ( taka mam )pokazywało sie wszedzie przy kazdym poscie przed "więcej " i po więcej. Czekam na propozycje :)

Pozdrawiam

pyziak
29-11-2011, 08:53
może Phoca Download i do tego plugin (http://www.phoca.cz/phocadownload-button)

Veno
29-11-2011, 10:54
Hmmm a nie lepiej taki zalacznik dodac recznie , poprzez kod html ? Wychodze z zalozenia , po co obciazac joomle skoro mozna zrobic cos samemu :)

zwiastun
29-11-2011, 11:10
Obawiam się, że z podejściem, jakie okazałeś przy sprawdzaniu komponentu Attachments, to nie istnieje dla Ciebie odpowiedni dodatek. Nie mam ochoty na prowadzenie dyskusji o niczym, ale w poprawnie skonfigurowanym Attachments lista załączników pokazuje się na końcu artykułu, załączniki nie są widoczne w przeglądach artykułów, a więc przed przyciskiem Więcej, a tym bardziej nie są widoczne przed tym przyciskiem i za tym przyciskiem. Konfiguracja komponentu i dodatku pozwala dokładnie określić, gdzie się ma ukazywać plik.

franciss
28-12-2011, 13:08
Zwiastun, przy szukaniu odpowiedzi na ten sam nurtujący problem, napotkałem Twoją odpowiedź. U mnie też się pojawia lista załączników PRZED przyciskiem Więcej. Ustawiam sobie załączniki w dowolnym miejscu (za pomocą przycisku {attachment}) i to działa poprawnie. Ale nie mogę znaleźć miejsca w Parametrach które odpowiada za to, żeby załączniki nie wyświetlały mi się na stronie głównej czyli w zajawkach. Pomóż w tej sprawie :)

pozdrawiam

a_m
28-12-2011, 13:20
wszystko masz w opcjach komponentu: Opcje podstawowe > Gdzie należy umieścić załączniki?; Format wyświetlania - cała reszta

franciss
28-12-2011, 13:53
W ogóle w komponentach mam Załączniki. Klikam, a tam są Parametry i Narzędzia. W Parametrach jest pole Gdzie umieścić załączniki. Ustawiłem "Własny wybór" i w artykule załączniki są dokładnie w tym miejscu, w którym chcę. Ale oprócz tego są jeszcze na Stronie Głównej przed WIĘCEJ w danym artykule.

Format wyświetlania - nie ma takiej opcji na liście Parametrów.

a_m
28-12-2011, 14:47
W attachments dla Joomla! 1.5 jest to ukryte, w takim razie, w którymś - nie mam pod ręką - pluginie dołączonym do komponentu

franciss
28-12-2011, 20:27
Musi być to skutecznie ukryte :) W pluginach nic nie ma. W content-attachments jest napisane, że tutaj już nic nie ma i wszystkie ustawienia są w Parametrach komponentu. W pozostalych pluginach nie ma nic do ustawiania, oprócz kolejności.

a_m
28-12-2011, 21:12
jak przeniesione, to przeniesione; masz jak byk w parametrach pole pt. ukryj załączniki dla, wpisz sobie all_but_article_views, frontpage lub co tam podpowiada dokumentacja

franciss
29-12-2011, 19:45
a_m, bardzo dziękuję Ci za pomoc. Faktycznie jak byk, ale bez Twojej pomocy w życiu bym na to nie wpadł. Pozdrowienia :)