PDA

Zobacz pełną wersję : Kolporter Syndicate Joomla 1.7



tomikula
30-11-2011, 01:00
Witajcie,

Mam problem z modułem kolportera... uruchomiłem sam moduł i skonfigurowałem, ale on nie wyświetla się heh czytałem na stronkach że ponoć powinien być do tego komponent, ale sam nie mogę go znaleźć :/ cy ktoś mi pomoże jak uruchomić ten kanał RSS??

Pozdrawiam

mbbartek
11-01-2012, 23:55
mam tez ten problem. uruchomialem modul kolporter na stronie, ale nie chce nic kolportowac ;/
joomla 1.7.3 ale wersje kolportera pokazuje 1.7.
co zrobic, zeby dzialalo?? jak mialem joomla 1.6, to dostalem odpowiedz, ze niewspierana i mnie zalujecie, bo sie upieram, jak zaktualizowalem, to dalej jest to samo. kolporter nie dziala;/
jak sobie z tym poradzic??

zwiastun
12-01-2012, 00:17
@tomikula: nie jest potrzebny żaden komponent. Kolporter należy umieszczać na stronach generujących wykazy wiadomości (pozycje menu typu przegląd bądź lista).
@mbartek: Czy Ty w ogóle umiesz przeczytać ze zrozumieniem, co się do Ciebie pisze? Zawracasz przysłowiową gitarę. Kolporter działa w Joomla 1.7 bez problemu, o ile zostanie umieszczony na stronach prezentujących przeglądy (listy) wiadomości. Na Twojej stronie owszem, wyświetlane są wiadomości za pomocą jakiegoś modułu, a nie komponentu, więc co Ci się ma wyświetlać?

mbbartek
12-01-2012, 00:20
czyli co musze zrobic, zeby dzialalo??rzucasz jakies hasla, jak bym byl mgr informatyki, a nie jestem, wiec moze zamiast sie wysmiewac napisz po polsku, co powinienem zrobic??
ewentualnie, czym moge zastapic tego kolportera??

zwiastun
12-01-2012, 00:34
A co napisałem po angielsku, niemiecku lub w jakimś innym niezrozumiałym języku?
PS Czujesz się wyśmiewany? To Twój problem. Teksty o wyśmiewaniu wypisują na tym forum zwykle osobniki z kompleksami, niezdolne zrozumieć, że czegoś nie rozumieją.

mbbartek
12-01-2012, 00:36
za pomocą jakiegoś modułu, a nie komponentu, więc co Ci się ma wyświetlać?
to moze chociaz wskarzesz mi jaki to ma byc komponent?? bo czytam i szukam i za cholere nie mam pojecia, jaki komponent wstawic na strone glowna, zeby kolporter dzialal

zwiastun
12-01-2012, 00:38
Ty na stronie głównej nie masz ŻADNEGO komponentu. Podstawy obsługi Joomla są na wiki. Jeśli nic Ci nie mówi określenie pozycja menu typu "przegląd" czy "lista", to ja Ci na to tutaj nie poradzę!

mbbartek
12-01-2012, 00:43
strona startowa Public Artykuły » Kategoria - przegląd artykułów
o tym mowisz?? bo jesli o tym, to jak widac, cos tam czytalem, ale nadal nie dziala ;/
wiec jesli to nie jest problem, to rozwin troche mysl ;) co mam wstawic, jaki komponent, zeby dzialalo??

zwiastun
12-01-2012, 01:01
Z tego, że "coś tam czytałeś" - nic nie wynika. Nie wiem, co chcesz, żeby rozwijać.

mbbartek
12-01-2012, 01:09
Z tego, że "coś tam czytałeś" - nic nie wynika. Nie wiem, co chcesz, żeby rozwijać.
i to jest pomoc?? prosze Cie po raz kolejny, zebys podpowiedzial, co powinienem zrobic, zeby dzialalo. pisales cos o jakims komponencie, wiec prosze, zebys napisal jaki to ma byc komponent?? bo jak sie okazalo

Jeśli nic Ci nie mówi określenie pozycja menu typu "przegląd" czy "lista", to ja Ci na to tutaj nie poradzę!
to chyba mam to o czym pisales.
wiec czego brakuje??
chyba jasno artykuluje prosbe?? czy nadal nie??

zwiastun
12-01-2012, 01:12
Nie mam Ci nic więcej do podpowiadania. Piszę po polsku. Posługuję się terminami dla laików, a nie dla inżynierów. Zdiagnozowałem Cię przyczynę, choć nie mam dostępu do zaplecza.
Oto dowód, że Kolporter działa także na Twojej stronie:
http://sportowapila.pl/index.php/lekka-atletyka?format=feed&type=rss

mbbartek
12-01-2012, 01:20
no faktycznie, artykuly sie pokazaly ;D ale dlaczego nie pokazuje sie ikonka rss w pasku adresu?? czytalem, ze tak powinno byc. czy nie powinno.
mozesz mi jeszcze podpowiedziec, jak odczytales z mojego rss?? bo ja w ie nie moge tego zrobic ;/
i juz z gory dziekuje za cierpliwosc ;)

zwiastun
12-01-2012, 01:29
Nie wszystkie przeglądarki pokazują ikonę. (pokazuje np. Opera, IE).
Odczytałam rss ze strony przeglądu artykułów w kategorii

mbbartek
12-01-2012, 01:35
oki, juz zczailem. musze wchodzic w poszczegolne kategorie menu i stamtad wysylac wiadomosci a nie ze strone startowej. czyli musze ustawic na stronie docelowej np. funpage kilka kanalow rss z poszczegolnych kategorii, a nie jeden ze strony glownej ;D
dziekuje bardzo. takiej pomocy oczekiwalem ;)
bardzo mi pomogles ;D i sorki, ze nie wszystko zrozumialem od razu ;)
pozdrawiam

zwiastun
12-01-2012, 01:48
Zupełnie nie rozumiem, co piszesz.
Kanały informacyjne generowane są z konkretnych stron, a nie z całej witryny.
Nie da się ustawić na jednej stronie kilku kanałów, z jednej strony można generować jeden kanał.

mbbartek
12-01-2012, 02:03
nie wiem czy myslimy o tym samym, ale jak zauwazyles, trzeba wejsc w poszczegolne kategorie menu i stamtad pobrac linka rss. czyli, jesli chce ustawic np na facebooku aktualizacje wpisow, to musze dodac linki z poszczegolnych zakladek (kategorii menu). nie moge natomiast wstawic jednego linka ze strony glownej, ktory mi ogarnie wszystkie kategorie. no dla mnie w kazdym razie jest to odkrycie ;D