PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki blog dla Joomla 1.7



andrzej61
30-11-2011, 11:40
Dzień dobry. Chciałbym zapytać osób które praktycznie rzecz rozpoznały. W jaki sposób na Joomla 1.7 zrobić bloga takiego aby różni użytkownicy mogli publikować swe wpisy ze strony frontowej?
Na razie zrobiłem pod K2 i tu widzę żea pisanie artykułów przez użytkowników działa chyba OK, zobaczymy później jak to praktycznie będzie.
Znalazłem też betę dali gratis Myblog na Azrul. I to też działa.
Natomiast najlepiej byłoby aby było jakieś rozwiązanie dla artykułów Joomli. Nie działa pisanie przez "Submit an article" - przycisk w Menu użytkownika. Co ciekawe - działa "submit a web link" gdzie obok linka można sobie edytorem JCE popisać coś. Ale pisanie artykułów nie wychodzi.
Pod Joomla 1.5 pamiętam że coś wychodziło jednym z komponentów typu "Submit an article". A tutaj nie.
Nie mam oczywiście serwka na HOME.PL (hehehe !!!!) . Wszystko jest na zielono jak chodzi o ustawienia serwera widziane przez admina Joomli.

PeFik
30-11-2011, 12:50
Sugeruje nie szczypać się i kupić EasyBlog, ostatnio miałem na blogu kupon, nie wiem czy jeszcze działa zobacz --> http://blog.elimu.pl/8377-kupon-na-zakup-easyblog-oraz-easydiscuss/

andrzej61
30-11-2011, 20:58
Dzięki. Pewnie go kupię (jak link z Elimu zadziała ) :) A jak chodzi o edytowanie z frontowej artykułów przez userów?

---------- Post dodany o 20:58 ---------- Poprzedni post był o 13:44 ----------

W sumie też pod Joomla 1.5 to działał Admin User Access (tych co robią pages and items) i to działało nieźle w tym znaczeniu, że jak się kogoś wpuściło do admina to on tam mógł zrobić to co mu się pozwoliło, czyli napisać artykuł. A w opcje administracyjne nie miał wejścia. Przy załoseniu że pisanie byłoby przez znane nam osoby to tylko jest kwestia żeby czegoś przypadkowo nie zepsuć.
Bo w sumie właśnie najciekawsze rzeczy można robić wtedy gdy inni mogą pisać nie tyle na dodanym blogu co w samej Joomli.

PeFik
30-11-2011, 22:24
link już działa

andrzej61
01-12-2011, 21:14
Super. Fajna stronka. Wysoko też stoi. Tylko jakby artykułów by się zdało żeby było więcej.

---------- Post dodany 01-12-2011 o 21:14 ---------- Poprzedni post był 30-11-2011 o 23:16 ----------

W międzyczasie na głównym forum Joomli dowiedziałem się że można zrobić żeby AUTOR mógł pisać z frontendu. Na razie tylko tyle wiem że to kwestia templaty może być bo mi odpowiedział ktoś żebym przełączył na standardowa templatę. Oczywiście nic to nie dało. Ale ludzie twierdzą że normalnie powinno być OK.

PeFik
02-12-2011, 10:35
Tylko jakby artykułów by się zdało żeby było więcej.

mamy już blisko 1000 wpisów, czy to mało ? owszem niektóre nie grzeszą długością, ale ... myślę, że jest nieźle, biorąc uwagę na non-profit content

andrzej61
02-12-2011, 13:00
I napędzany jest przez herbatę i kawę i Drupala i Joomlę i Wordpressa. :up: O! O frameworkach. Ale tylko zajawka do artykułu u innych. Gantry jest mocny. Najlepszy.
Bo już zrobiłem że mi userzy (autorzy) mogą pisać pod J1.7. Reinstalowałem Joomlę i idzie. Coś z dodatków mi zablokowało.
Gantry jest mocarny. Jak się jeszcze doczyta to można go przerabiać. :lol:

PeFik
02-12-2011, 13:10
Sorki ale zupełnie nie rozumiem twojego wpisu, Gantry jest dobry jak lubisz wszędzie nawet na zakupy jeździć ciężarówką zamiast zgrabnym Smartem.

andrzej61
02-12-2011, 13:20
Oczywiście najlepiej jest jeździć wszędzie ciężarówką pośród małych samochodzików. Bezpiecznie dla nas. Na pewno dobre. Ja miałem pod J1.5 jakiiś niemiecki komponent co go nie było na JExt. Nawet się dało zrobić tym. Ale pod J1.7 plus Gantry to już fajnie wersje można robić na podstronach tej samej templaty. :lol: