PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.7 przekierowania



remarke
30-11-2011, 15:37
Witam, męczę się z tym już od 2 dni.

Mam stronę "A" która jest już spozycjonowana przez wujka Google.
Tworzę nową stronę "B" którą chcę zastąpić starą, na joomla 1.7 - z przyczyn nie zależnych nie mogę utrzymać takich samych linków do podstron z powodu nowego układu menu i oferty.

Chcę stworzyć przekierowanie 301, które eliminowało by strony błędu 404. Aby klienci którzy klikną w wynik wyszukiwania albo zostali przekierowania na stronę główną albo pod wskazany prze zemnie nowy adres. Do póki Google nie zaktualizuje linków bez znacznej utraty pozycji.

Próbowałem uzyskać oczekiwany efekt po przez wbudowany komponent "przekierowania" wprowadzając link starej podstron y
katalog/nowzwa_podstorny.php na
nowa_podstrona.php.

NIESTETY żadnego efektu po wpisaniu na stronie "B"
www.domena_testowa.pl/katalog/nazwa_podstorny.php wywala błąd strony 404 zamiast przekierować na "nowa_podstrona.php"

Próbowałem stworzyć przekierowanie na sztywno po przez stworzenie pliku error.php

<?php
if ($this->error->getCode()==404) { echo file_get_contents('
http://www.nazwa_domeny.pl/'); exit(); }
?>


Wstawiając go albo do templates/system
Lub do templates/nazwa_szablonu

Ani w jednym ani w drugiej lokalizacji pliku nie otrzymałem pożądanego efektu. Owszem coś działa ponieważ nie ma strony błędu 404. Ale wywala białą pustą stronę. Ta metoda z plikiem error.php działała w joomla 1.5, nie mogę zrozumieć dlaczego nie chce pracować w joomla 1.7

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

---------- Post dodany o 16:37 ---------- Poprzedni post był o 16:19 ----------

Przepraszam rozwiązałem wstępnie swój problem ;)
W komponencie przekierowania należy dodać pełną ścieżkę na nową stronę czyli
http://www.nazwa_domeny.pl/nowa_podstrona.php
Mam nadzieję, że będzie to dla kogoś pomocne.

Gall Anonim
30-11-2011, 18:44
Joomla 1.7.+ ma w standardzie redirect - więc nie kombinuj tylko rozpracuj to co masz pod ręką.
Pzdr
__________________________________________________ _________________________________
Nie musia :-)
Nie doczytał ostatków
Mea Culpa:wystraszony::wystraszony::wystraszony:
Pzdr

remarke
30-11-2011, 18:48
Musiał mi pojechać ;)