PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek do przetargów



lovelypl
01-12-2011, 14:16
Witam,

Poszukuję dodatku, który obsłużyłby mi przetargi.
Niby są moduły do obsługi ogłoszeń, ale zawsze im czegoś brakuje.

Co taki dodatek powinien robić:

- Umożliwić utworzenie kilku kategorii (otwarty, zamknięty, rozstrzygnięty, unieważniony, archiwum)
- umożliwić dodawanie do treści załączników
- ustawiać czas "ważności" ogłoszenia, ale (i tutaj jest to, czego w żadnym gotowcu do ogłoszeń nie znalazłem) po minięciu tego czasu powinien automatycznie przenosić ogłoszenie z np. "otwarty" do "zamknięty").

Więcej robić nie musi.

W zasadzie można wszystko to zrobić korzystając z sekcji i kategorii które są już w Joomla, ale brakuje tam tylko tej automatyzacji dot. przenoszenia. Zastanawiałem się nad jakimś skryptem wykonywanym w tle, który sprawdzałby co jakiś czas bezpośrednio w bazie czy jakiś artykuł się nie "przeterminował" i wpisywał tam inną kategorię i ustawiał na nowo czas zakończenia publikacji, ale nie byłoby to eleganckie rozwiązanie :)

pozdrawiam

Lovely

ps: proszę nie pisać nic o BIP i przepisach :)

zwiastun
01-12-2011, 14:32
PS Proszę nie pisać, o czym nie pisać, bo brzmi to zwykle co najmniej niegrzecznie.

Gdy już znajdziesz (a nie znajdziesz, niestety) ten automat do przenoszenia, to okaże się, że jest problem, bo zleceniodawcom się zachce jeszcze, żeby przenosił z zamknięty do rozstrzygnięty /unieważniony/archiwum też automatycznie.

Nie wszędzie można odpowiedzialnie zastępować ludzi, a w przypadku ogłoszeń o przetargach, jak się człowiek pomyli, to jest kogo pociągnąć za uszy, jak się system wywali, to Ciebie pociągną do odpowiedzialności.

Ale to tak na marginesie.

Do 1.5 był dodatek autoarchive opisany na wiki. Możesz próbować coś z tym kombinować (oczywiście, wymagałby przeróbek).

Ja bym nie kombinował.

Joomla 1.7+ plus załączniki plus kategorie: otwarty, zamknięty, rozstrzygnięty, unieważniony, archiwum (uwaga to archiwum to też kategoria, a nie archiwum Joomlowe)
... i proste założenie: z ogłoszeń o przetargach korzystają ludzie, którym Bozia rozumy dała i rozumieją, co pisze.
A jeśli nie rozumieją, to niechaj piszą w odwołaniach, że są nierozgarnięci :), co na pewno będzie wystarczającym pretekstem do unieważnienia ogłoszenia.

lovelypl
01-12-2011, 16:55
O tym BIP i przepisach pisałem prewencyjnie, bo najczęściej zamiast uzyskać odpowiedź to jest dyskusja o podstawach prawnych ;)

Zobaczę co mi się uda zrobić na samej Joomli 1.7. Teraz serwis mam na 1.5 i tam mnie denerwuje, że nie mogę z poziomu pisania artykułu dodać załączników, tylko trzeba przez media to wrzucać.
Spróbuję jeszcze pokombinować z K2 - może to się uda zmusić do pracy tak, jak mi pasuje.
Co do automatyzacji przenoszenia to chyba się pogodzę z tym, że się prosto nie da. A serwis robię nie dla klientów, tylko u siebie w firmie i ci, co będą je wprowadzać i przenosić sa raczej kumaci w temacie i nic nie popsują (naiwny jestem :)).

zwiastun
01-12-2011, 19:32
Z poziomu artykułów -> Attachements.
Szablony ogłoszeń: JCE