PDA

Zobacz pełną wersję : Attachments 2.2 - problem z uploadem plików



coliberek1
01-12-2011, 23:14
Witam,

chciałabym zapytać czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Własciciel strony nie dał się przekonać do najnowszej wersji Joomli więc strona działa na 1.5.24.

Problem jest z dodawaniem załączników. Przy jakiejkolwiek próbie wczytania pliku system myśli, myśli, myśli..wygląda jakby próbował wczytać ale nic się nie dzieje. Taki symptom jest przy plikach doc i pdf a jak próbowałam dla testu wczytać txt to wczytało bez problemu.

W konfiguracji globalnej nie ruszałam nic względem instalacji:

dozwolone rozszerzenia: bmp,csv,doc,epg,gif,ico,jpg,odg,odp,ods,odt,pdf,pn g,ppt,swf,txt,xcf,xls,
BMP,CSV,DOC,EPG,GIF,ICO,JPG,ODG,ODP,ODS,ODT,PDF,PN G,PPT,SWF,TXT,XCF,XLS

maksymalny rozmiar: 0

do pliku .htaccess na wszelki wypadek, po zapoznaniu się z forum komponentu dodałam :
php_value upload_max_filesize 32M
php_value post_max_size 32M

(myśląc,że może jest jakiś problem z rozmiarem plików np pdf 1.3 MB )

I nic nie pomaga..

zwiastun
01-12-2011, 23:43
zmiana w pliku .htaccess możliwa tylko wówczas, gdy zezwolił w ustawieniach administrator serwera. Z owego 0 wynika, ze nic nie można wczytać!

coliberek1
02-12-2011, 00:01
Rozumiem. Dziekuję bardzo za odpowiedź. Myślałam, że przez taki wpis w pliku .htaccess mozna mieć na to wpływ. :)

A jezeli chodzi o zero to czy masz na myśli "0" w maksymalnym rozmiarze?

Tak wpisałam ponieważ w podpowiedzi tego pola w konfiguracja globalna/system/media jest info że "0 = bez ograniczenia"

zwiastun
02-12-2011, 00:03
Nie pomyślałem o tym, ale tak czy owak trzeba sprawdzić, czy serwer pozwala na przesyłanie plików i jakich

coliberek1
02-12-2011, 00:36
sprawdziłam na dokładnie tym samym serwerze ale w innym katalogu z inna Joomlą 1.5.24 i okazało się że tu działa, więc chyba dokładnie odinstaluję całą rodzinę komponentu na stronie z problemem - zainstaluję jeszcze raz i chyba powinno zadziałać.. :)