PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem do zaplecza 1.7



michalwro
02-12-2011, 10:56
Witam.
Pare dni temu zakończyłem prace nad nową stroną postawiną na wersji 1.7. Po kilku dniach postanowiłem wprowadzić delikatne zmiany do strony i klops. Nie mogę zalogować się do zaplecza. Podane hasło i nazwa użytkownika ją prawidłowe ponieważ:
- gdy wpiszę błędne hasło pojawia sie czerwony komunikat Nazwa użytkownika i hasło nie zgadzają się
- a gdy wprowadzam swoje hasło i login które ustaliłem, to tego komunikatu nie ma - tylko pojawia się raz jeszcze początkowy panel logowania (tak jak bym dopiero co chciał się zalogować) - błędne koło....

Nie bardzo wiem co mam zrobić.
Podobną sytuację miałem jakiś czas temu gdy chciałem zrobić klona innej strony i skopiowałem całą zawartość do innego katalogu, klonując też bazę danych i zmieniając ustawienia w configuration.php - w tym przypadku strona również działała a nie można było zalogować się do panelu administracyjnego.
Strona postawiona na serwerach kei.

Ma ktoś jakiś pomysł?
Dzięki

---------- Post dodany o 10:56 ---------- Poprzedni post był o 10:11 ----------

Pytanie w złym miejscu - przenoszę do ogólnych.

palyga007
02-12-2011, 11:01
Być może masz wyłączony plg_authentication_joomla sprawdź w bazie danych.

michalwro
02-12-2011, 11:14
Mam takie wartości w bazie, dla plg_authentication_joomla:

client_id 0
enabled 1
access 1
protected 1

Czy jest ok?

zwiastun
02-12-2011, 11:42
Trudno o jakiekolwiek pomysły, gdy nie dostarczasz danych do diagnozy.
Która wersja Joomlal!? jaki serwer? Jakie rozszerzenia instalowałeś? Czy wyczyściłeś cache przeglądarki? Czy sprawdzałeś w innych przeglądarkach, na innym komputerze?

palyga007
02-12-2011, 11:52
tak jest ok.
Poszukaj na forum skryptu RatujAdmina może pomoże.

michalwro
02-12-2011, 12:02
Wersja 1.7.2
Serwer KEI.pl
instalowany yootheme.com konkretnie ten could http://www.yootheme.com/demo/joomla Instalowałem pełną wersję (z danymi i podmieniałem grafikę i teksty)
Plus doinstalowałem allvideo i player plg_1pixelouta oraz polski język

cache wyczyszczony, różne przeglądarki i różne komputery (dom, praca)
Dodam, że strona z pozycji oglądającego działa.

zwiastun
02-12-2011, 12:51
1. Wyłącz w bazie danych te doinstalowane pluginy (tabela #__extensions).
2. Uaktualnij Joomla do 1.7.3

tomaszek83
02-12-2011, 13:19
A skąd kolega ma ten szablon? bo podejrzewam że z "sieci" i to jest przyczyna problemów. Poza tym pixelout ma także większość dodatków płatnych o ile mnie pamięć. Czy kolega je nabył drogą legalną?

michalwro
02-12-2011, 13:36
Tak przyjacielu :) zarówno szablon jak i player opłacony (dodam, że za wersje playera do 1.7 trzeba zapłacić by pobrać). Z racji, że w starszych wersjach joomli był za free i się sprawdził to nie szukałem darmowego rozwiązania :) (polecam)

Co do glównego problemu to mogę powiedzieć PROBLEM ROZWIĄZANY
Zacząłem wyłączać doinstalowane dodatki - i nic, nawet język polski wyłączyłem - bez rezultatu.
Postanowiłem walczyć dalej...
Okazało się że plg_user_joomla ma wartość 0
gdy zmieniłem na 1 to świat stał się piękniejszy!!
Zastanawiam się czemu tak się stało?

tomaszek83
02-12-2011, 13:41
Okazało się że plg_user_joomla ma wartość 0
gdy zmieniłem na 1 to świat stał się piękniejszy!!
Zastanawiam się czemu tak się stało?

Co do moich przypuszczeń to nie obraź się. Po prostu wiele problemów pojawia się po tym jak ktoś ściąga dodatki z niepewnych źródeł, więc zapytałem.

A co do problemu to samo rozwiązanie to mało. Musisz poszukać dlaczego tak się stało, albo bacznie obserwuj witrynę. Może "cosik" Ci pozmieniał.

perver88
03-09-2012, 11:57
witam,
widzę, że ten wątek już jest stary ale może ktoś by mi pomógł, bo nie mogę znaleźć nigdzie w bazie tego plg_user_joomla (wer. 1.7) bo nadal nie mogę się zalogować na zapleczę ;/

proszę pomóżcie :)

Karol99
03-09-2012, 13:40
Chodzi o wpis w bazie danych - można ją przeglądać i edytować przy pomocy phpMyAdmin. Ten wpis jest w tabeli xx_extensions (zamiast xx wstaw przedrostek użyty w konfiguracji swojego J!).

Jak już odzyskasz możliwość logowania - koniecznie aktualizacja do J! 2.5.6.

perver88
04-09-2012, 09:38
5807

tak wygląda moja tabela _extensions w której nigdzie nie moge znaleźć tego wpisu _user_joomla o którym wspomniałem w wcześniejszym poście.

Karol99
04-09-2012, 11:27
Załącznik sie nie wyświetla :(

Jeśli w tabeli takiego wpisu rzeczywiście nie ma - to powód, by logowanie nie działało. Pytanie co spowodowało jego znikniecie z bazy, i czy jest to jedyna niepożądana zmiana.

Spróbowałbym backupu istniejącej bazy przy pomocy phpMyAdmin, kopii plików joomla! i dalszych prac na lokalnym serwerze (Bitnami, JAMP, MoWeS lub coś podobnego) - można wtedy bezpiecznie eksperymentować i probować dodać odpowiedni wpis ręcznie lub kopiując go z czystej lokalnej instalacji J!