PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart - jak usunąć pewne elementy podstrony



erper
02-12-2011, 19:32
Witam,
W VM po wejściu na podstronę "Produkty" są wyświetlane defaultowo:
- opis sklepu (zdefiniowany w "Danych sklepu"),
- linki do kategorii.
Chciałbym, żeby na tej podstronie wyświetlał się tylko tekst z opisem sklepu - bez linków do kategorii. Próbowałem to zmienić ale bez rezultatu. Chyba nie da się tego zrobić w ustawieniach konfiguracyjnych sklepu - przynajmniej ja nie znalazłem takiej opcji, a poszukiwanie pliku, w którym są zapisane takie ustawienia też skończyło się niepowodzeniem.
Czy Ktoś z Was mógłby mi pomóc i wskazać jak to usunąć z tej strony.
Poniżej macie zrzut ekranu, na którym czerwoną obwódką zaznaczyłem to o co mi chodzi.
4753
Pzdr
erper

Gall Anonim
02-12-2011, 21:33
W konfiguracji wyglądu - masz ustawienia których musisz użyć
http://TwojaDomena/administrator/index.php?page=admin.theme_config_form&theme=default&option=com_virtuemart
Pzdr

erper
03-12-2011, 06:57
Witaj Gall,
Dzięki za odpowiedź, ale muszę powiedzieć że od wskazanego przez Ciebie miejsca zaczynałem moje peregrynacje z tym tematem. Może coś przeoczyłem, ale to mi nic nie dało. Po Twojej podpowiedzi kolejny raz kombinowałem z różnymi ustawieniami konfiguracji szablonu, ale bez rezultatu. Czy możesz mnie bardziej oświecić? Poniżej screen aktualnych ustawień.
4755
Pzdr
erper

Jdwind
03-12-2011, 10:41
Skoro linki do kategorii Ci nie są potrzebne, to powiedz mi, co stoi na przeszkodzie, żeby sobie zrobić artykuł z opisanym sklepem i podpiąć go pod ten link?

erper
03-12-2011, 20:28
Dzięki za radę.
Jeśli nie znajdę właściwego pliku zawierającego kod, który trzeba by zmienić (a szczerze mówiąc nie bardzo mam na to czas i ochotę, bo już przejrzałem chyba kilkadziesiąt i mam dość), to chyba tak zrobię.
erper

Jdwind
03-12-2011, 22:24
Popatrz sobie na pasek adresu i zobaczysz (o ile nie masz włączonych prostych adresów), który plik Ci się akurat wyświetla. Ale jeśli akurat linki Ci nie są potrzebne, to wstaw tylko artykuł z opisem i już. Nie masz potrzeby grzebania w pliku.

erper
04-12-2011, 08:40
Witaj,
Jakby to było takie trywialne, to nie wrzucałbym pytania na forum. Jak robiłem sklep, to poszedłem "krótszą" drogą i w górnym pasku menu zostawiłem defaultowy przycisk "Produkty", który ma typ pozycji określony jako "Virtuemart" i w pliku którego nie mogę znaleźć jest pewnie określone co i gdzie ma się wyświetlać na tej stronie. Teraz skorzystałem z Twojej rady i zmieniłem typ pozycji na "Artykuł", usunąłem to co mi przeszkadzało, a dodałem to co chciałbym mieć i jest OK.
Ale - tak z ciekawości - jeżeli masz zainstalowanego VM (chociażby z przykładowymi damymi) i trochę wolnego czasu, to ewentualnie spróbuj znaleźć ten plik i daj znać (teraz nie jest to już istotne, ale zagnieździło mi się to "w rozumie" i nie daje spokoju). U mnie - po kliknięciu na pozycję menu "Products" otwierała się strona z następującym adresem: http://domena/katalog sklepu/index.php?option=com_virtuemart&ItemId=64, ale w tym pliku nic nie znalazłem.
Korzystając z Notepada++ włączałem przeszukiwanie wszystkich plików, karząc mu szukać określonych słów, fraz, itp., ale to co znajdował nie było akurat tym czego szukałem.
Dzięki za Twój czas
erper

Gall Anonim
04-12-2011, 08:55
@erper krótka piłka - masz konkretny tekst który cię irytuje - więc identyfikacja Firebugiem jednego, dwóch słów indywidualnych związanych z jego wyświetlaniem.
Następnie Norton Commander i alt+f7 przeszukanie zawartości na występowanie powyższych - wystarczy przeszukać komponent VirtueMart
Pzdr

Jdwind
04-12-2011, 10:46
@erper - to jest trywialne bardziej, niż uważasz. Za wyświetlanie strony głównej sklepu odpowiada plik shopIndex.tpl.php. Masz w nim kod:

echo $categories;
który możesz zakomentować. Tylko po co, skoro potrzebny Ci sam opis a to możesz zrobić tak, jak Ci napisałem.

erper
05-12-2011, 10:28
Witaj Gall,
Szukałem Notepadem++ i tak jak radziłeś (ale nie Norton Commanderem tylko Total Commanderem), ale to nic nie dało, więc osiągnąłem to co chciałem dłuższą drogą, jaką mi doradził Jdwimd. Zamiast do wyświetlania podstrony z produktami wykorzystywać ustawienia z zakładki VM "Dane sklepu" i przypisany do niej typ pozycji menu otwierającej ją, napisałem nowy artykuł, zmieniłem typ pozycji i zrobiłem inne linki do kategorii.
Ale - z czystej ciekawości - dalej jak mam czas, to "grzebię" w plikach i szukam.
Pzdr
erper

---------- Post dodany o 10:27 ---------- Poprzedni post był o 10:21 ----------



---------- Post dodany o 10:28 ---------- Poprzedni post był o 10:27 ----------

Jdwind
05-12-2011, 10:40
Szukasz czego? Przecież Ci podałem, w którym pliku wyświetlają się strona główna sklepu z kategoriami.

erper
05-12-2011, 10:43
Dzięki za info. Zrobiłem tak jak mi radziłeś i jest OK.
pzdr
erper