PDA

Zobacz pełną wersję : Poważny problem z szablonem albo kategoriami



Slayer666
03-12-2011, 18:59
Witajcie. Na samym początku może się przedstawię, jestem Robert.

Mam kłopot, mianowicie Tworzę od rana chyba już stronkę na joomla 1.5 i kiedy doszedłem do dodawania kategorii pojawił się taki problem, że jak kliknę w kategorię xxx to pojawia się jej zawartość, ale jest standardowy szablon joomla.... W menu, które było wpisane nie ma takiego problemu. Teraz nawet jak tam dodam jakąś kategorię dzieje się to samo...

http://drugastronatestowa.cba.pl/ link do stronki, żebyście mogli zobaczyć... Menu Główne działa poprawnie, jednak pozostałe dwa Menu już nie...

Z góry napiszę, że od 17 szukam rozwiązania na ten problem...

Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc.

nikszal
03-12-2011, 19:10
Gdybym Ci kazał przypisać szablon do menu, to pewnie nie wiedziałbyś jak to zrobić. Zrobiłeś to mimochodem i teraz masz problem?

Slayer666
03-12-2011, 19:15
Właśnie szukałem czegoś takiego jak przypisanie do menu szablonu, ale nie znalazłem, no i z drugiej strony, ten szablon zapewne jest przypisany do menu głównego, kategorie takie jak strona główna czy artykuły działają poprawnie, ale jak w tym menu dodam nawet jakąś nową kategorię, to już daje ten standardowy szablon...

Możesz mnie jasno jak debilowi oświecić, drugi raz w życiu pracuję na joomla, wcześniej się poddałem po kilku godzinach :D

nikszal
03-12-2011, 19:22
Możesz mnie jasno jak debilowi oświecić, drugi raz w życiu pracuję na joomla
Nie mogę tego wytłumaczyć jak "debilowi", bo byłoby to bezsensowne. Natomiast Tobie radzę wejść w konfigurację szablonu rhuk_milkyway i zaznaczyć w lewej strony opcję Pozycje menu: Brak i zapisać konfigurację.

Slayer666
03-12-2011, 20:11
I to nie jest wytłumaczenie jak debilowi?:D Szybko i skutecznie rozwiązałeś mój problem! Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że nie będę musiał zakładać kolejnego tematu, do którego rozwiązanie jest tak banalne!

Jeszcze raz dzięki!

---------- Post dodany o 19:11 ---------- Poprzedni post był o 18:25 ----------

Pojawił się kolejny problem - mianowicie na mojej stronie chciałbym zmienić rozmiar logo, tzn, żeby było troszkę mniejsze, bo jest troszkę za wysokie... tak o połowę żeby było niższe. Przeszukałem plik index od szablonu i nie ma nic o rozmiarze logo, w jakim pliku tego szukać ?:x

I jeszcze jedno, bo cała zawartość forum (wszystkie ramki itp.) nie jest równo z początkiem tła tylko jest poniżej, również nie wiem jak to zmienić... Bo nic mi nie da zmniejszenie logo skoro i tak jest z 5-6 cm (na moim monitorze) tego tła, a na nim nie ma niczego, gdzie tam by się mogła strona zaczynać, czyli te ramki itp.

nikszal
03-12-2011, 20:14
Jest tak przeglądarka Firefox, a do niej dodatek o nazwie Firebug. Zainstaluj go sobie, podejrzyj kod w odpowiednim miejscu i będziesz wiedzieć, co dalej zrobić z tym logo.

Slayer666
03-12-2011, 20:36
Nie używam firefoxa, bo to zło ;D No ale pewnie będę musiał się poświęcić, żeby to ogarnąć..

---------- Post dodany o 19:36 ---------- Poprzedni post był o 19:19 ----------

Niestety mimo tego Firebug'a nie doszedłem do rozwiązania....

nikszal
03-12-2011, 20:37
Dlaczego? Wystarczy trochę więcej niż odrobina znajomości css.

Slayer666
03-12-2011, 20:42
Nie wiem dlaczego, po prostu nie znalazłem żadnej informacji typu rozmiar logo etc...

nikszal
03-12-2011, 20:43
jestem na gg - 4599073