PDA

Zobacz pełną wersję : nagły problem z logowaniem wszystkich kont



spadzista
03-12-2011, 23:17
po pierwsze przepraszam, że poprzedni post źle zatytułowałam ale nie mogę przeczytać regulaminu gdyż z powodu choroby nie mogę skoncentrować wzroku i takie tam ... wystarczająco wyczerpało mnie dziś szukanie odpowiedzi na moje pytanie....

joomla 1.5.22 z viruemart http://ekopies.org.pl nagle padło logowanie
admina i wszystkich userów
przywracanie , przypominanie haseł - nie działa
w pluginach publikacja - 1
porównywałam wszystko z działającą joomlą i jest tak samo
używałam ratujadmina - i on sobie nie poradził
cały czas pisze " nie ma super admina" itd
i to co wpisuje nie działa :-(
przy kazdym logowaniu pojawia sie info "nie znany login lub hasło" skolei chcąc się zarejestrować z tymisamymi danymi - wie, że email juz taki był
usunęłam wszystkie informacje o dotychczasowych kontach
znowu użyłam ratujadmina i nic
rejestrując nowego usera pokazało mi sie "jtableuser::Nie udało się zapisać"


bardzo proszę o pomoc

nikszal
03-12-2011, 23:29
Nie miałeś na stronie 'bandytów' internetowych?

---------- Post dodany o 23:29 ---------- Poprzedni post był o 23:29 ----------

Spróbuj naprawić tabele w bazie.

spadzista
03-12-2011, 23:31
ale które tabele?? porównuje wszystkie z działającą stroną i nic nie mogę znaleźć :-/

nikszal
03-12-2011, 23:33
ale które tabele??
Wszystkie.
Zejdź na dół, zaznacz wszystkie tabele i wybierz z rozwijanego okienka "napraw tabele"

spadzista
03-12-2011, 23:38
:-( zrobione - i nic

nikszal
03-12-2011, 23:42
Wstaw "normalny" systemowy moduł logowania.

zwiastun
03-12-2011, 23:43
Sprawdź za pomocą FTP, czy nie podmieniano w ostatnim czasie plików (przyjrzyj się datom zapisu, wiesz, keidy sam ostatnio coś posyłałeś na serwer). Prawdopodobnie witryna została zhakowana.

spadzista
03-12-2011, 23:44
właśnie to zamierzam zrobić - czy musi to byc moduł 1.5.22 czy może być jakiś nowszy?

nikszal
03-12-2011, 23:47
Aktualna wersja Joomla to 1.5.25. Nie zadawaj taj głupawych pytań, bo kolejne wypuszczane wersje nie są wydawane wyłącznie z powodu chronicznego braku zajęcia twórców.

zwiastun
03-12-2011, 23:52
Co zamierzasz zrobić, bo niezbyt rozumiem. Sugerowaliśmy, by sprawdzić, czy nie miałeś włamania. Jeśli tak, trzeba spokojnie wykonać cały komplet działań opisanych w dokumentacji na wiki w materiale Witryna po włamaniu. Jeśli nie, wystarczy być może odtworzenie witryny z kopii, jeśli taką posiadasz lub proste zaktualizowanie do najnowszej wersji.

spadzista
04-12-2011, 00:05
co zamierzam zrobić wydawało mi się, że był jeszcze jeden post na który odpowiadałam ... zamierzam podmienić moduł na taki 'nieużywany'
wygląda na to, że wszystkie daty na ftpie są stare oprócz - ftpquota, i moich dzisiejszych męczarni czyli - ratujadmina i errorlogów

zwiastun
04-12-2011, 00:12
Cuda się zdarzają, ale o cuda z witrynami to raczej ludzie czynią, a nie czynniki nadprzyrodzone.
Skoro padło logowanie, to musi być jakaś sensowna przyczyna. Samo nie padło. Domniemywać można: uszkodzenie witryny, uszkodzenie tabel w bazie danych, zmiany w konfiguracji, instalowanie jakiegoś niesprawdzonego oprogramowania.
Naprawianie to odtworzenie z działającej kopii i w Twoim przypadku pilna aktualizacja do najnowszej wersji, a nie podmiana jakiegoś przypadkowego kawałku kodu, na dodatek jeszcze nie z tej wersji, którą posiadasz.

nikszal
04-12-2011, 00:15
Domniemywać można: uszkodzenie witryny, uszkodzenie tabel w bazie danych, zmiany w konfiguracji, instalowanie jakiegoś niesprawdzonego oprogramowania.
Albo zmiana softu MySQL przez administratora serwera w Texasie (USA)...

Jola
06-12-2011, 15:56
witam,
wszystko wskazuje na to, że albo brak jest którejś z tabel:
#__users
#__core_acl_aro
#__core_acl_groups_aro_map
lub w którejś (kilku) pozostały pojedyncze wpisy nieodpowiadające zawartości w pozostałych tabelach