PDA

Zobacz pełną wersję : JCE MediaBox - dziwny problem



zabulinek
04-12-2011, 20:22
witam

dzisiaj pojawił się dziwny problem, a mianowicie dodając zdjęcia do artykułu robię zawsze tak aby się miniaturka w artykule pokazywała sie po kliknieciu w mediabox i tak się zawsze robiło, obojętnie czy to był przegląd artykułów w kategorii czy otwarty sam artykuł jak się kliknęło na zdjęcie otwierało się duże. niestety dzisiaj cos się pomieszało, zdjęcia we wczesniejszych artykułach otwieraja sie normalnie bez problemu, a w tych dodanych dzisiaj nie. zdjecie ladnie tylko sie otworzy tylko wtedu kiedy jest otwarty caly artykul, a jezeli jest to przeglad w kategorii, owszem otwiera sie duze zdjecie ale na nowej karcie. zaznaczam ze nic nie robilem i nic nie zmienialem. ktos cos poradzi? http://www.evesham.pl

souacz
04-12-2011, 21:32
Ale zupełnie nic nie zmieniałeś w całym portalu?
Żadnego nowego dodatku, modułu, komponentu?
Aktualizacji czegoś?

zabulinek
04-12-2011, 22:06
Ale zupełnie nic nie zmieniałeś w całym portalu?
Żadnego nowego dodatku, modułu, komponentu?
Aktualizacji czegoś?
zupełnie nic, dopiero jak zobaczyłem ze tak sie dzieje uaktualnilem jce edytor, ale to juz po. myslalem ze pomoze ale nic z tego. dziwne bo poprzednie, (czyli z czwartku) zdjecia w artykulach wyswietlaja sie prawidlowo, a od tego czasu nawet nie robilem backupa.

souacz
04-12-2011, 22:12
daj bezpośrednie linki:
-tam, gzie jest prawidłowo
-tam gdzie nie

zabulinek
04-12-2011, 22:29
http://www.evesham.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=27&Itemid=303 pierwszy artykuł, otwiera się poprawnie
http://www.evesham.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=26&Itemid=309 a tutaj nie działa żadno zdjęcie, dopiero jak wejdziesz w artykuł,

teraz zobaczyłem że starsze coś też nie chcą działać

Karol99
04-12-2011, 23:14
Mam wrażenie, że te, które "nie chcą działać" mają wstawiony wewnątrz znacznika <a ...> atrybut rel - np. rel="title[::"Biało-czerwoni" w meczu z Egiptem </br> www.fivb.org]".

Swoją drogą, to dość dziwną masz praktykę, żeby obrazki w dużych rozmiarach wyświetlać jako miniaturki - np. /images/stories/loga/CitizensAdvice-2colour-transparent.png w rozmiarze 1063x1063 px wyświetlać jako miniaturkę 150x150 px...

souacz
04-12-2011, 23:55
usuń (zamień) na chwilę zdjęcie w tym artykule i sprawdź: http://www.evesham.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=747:polska-wochy-32-na-p-siatkarzy&catid=26:sport&Itemid=309

zabulinek
05-12-2011, 17:03
probowalem, zamienilem, usunalem, napisalem inny artykul z innymi zdjeciami i dalej to samo tzn. w artykule ok a w przegladzie kategorii nic z tego, albo sie nie powieksza wcale albo pokazuje duze na nowej karcie.

---------- Post dodany o 16:03 ---------- Poprzedni post był o 15:31 ----------

wstawiłem teraz testowy artykuł z dwoma obrazkami i nic, jak się kliknie w przegladzie kategorii to tak jakby sie zawieszalo, nie mozna potem nic nacisnac

zabulinek
06-12-2011, 17:17
ma ktoś na to jakieś rozwiązanie?

Karol99
06-12-2011, 17:37
Tak jak pisałem wcześniej: moim zdaniem źle wstawiasz swoje obrazki, skoro w atrybucie rel lądują tytuły/opisy zdjęć. Mediabox wykorzystuje ten atrybut do tworzenia grup obrazków (czyli czegoś w rodzaju galerii, gdzie mozliwe jest przechodzenie z jednego obrazka do kolejnego) - nie ma mowy o żadnych opisach w tym miejscu.

I jeszcze jeden trop: czy masz aktualne wersje jce i mediaboxa? Zwłaszcza: czy są to wersje pasujące do siebie? W przeszłości bywało, że nowa wersja jce nie potrafiła poprawnie współpracować ze starszą wersją mediaboxa.

zabulinek
06-12-2011, 17:53
Tak jak pisałem wcześniej: moim zdaniem źle wstawiasz swoje obrazki, skoro w atrybucie rel lądują tytuły/opisy zdjęć. Mediabox wykorzystuje ten atrybut do tworzenia grup obrazków (czyli czegoś w rodzaju galerii, gdzie mozliwe jest przechodzenie z jednego obrazka do kolejnego) - nie ma mowy o żadnych opisach w tym miejscu.

naewt jak nie dodaję żadnego opisu tylko samo zdjęcie to nie wyświetla się prawidłowo


I jeszcze jeden trop: czy masz aktualne wersje jce i mediaboxa? Zwłaszcza: czy są to wersje pasujące do siebie? W przeszłości bywało, że nowa wersja jce nie potrafiła poprawnie współpracować ze starszą wersją mediaboxa.

wersje są aktualne, a czy pasują do siebie, hmm dobre pytanie

dziwne to bo np. artykuł z 28 listopada wyświetla się nieprawidłowo, a z 1 grudnia prawidłowo

tytuł wpisuję do rubryki "title", a po zapisaniu znajduję ten opis w rubryce "group", samo się tak robi i nie mam pojęcia dlaczego
4765

robię wszystko tak jak się nauczyłem, czyli zaznaczam zdjęcie, naciskam "link", wprowadzam ścieżkę i zaznaczam póżniej mediabox, a jak trzeba wpisuję tytuł z dwoma dwukropkami przed

Karol99
06-12-2011, 18:13
tytuł wpisuję do rubryki "title", a po zapisaniu znajduję ten opis w rubryce "group", samo się tak robi i nie mam pojęcia dlaczego

Tu zapewne jest pies pogrzebany. Pachnie mi to jakimś problemem z javascriptem...

Ja spróbowałbym zrobić kopię strony (akeeba się kłania), zainstalować lokalnie i poeksperymentować: zobaczyć czy problem nadal istnieje (jeśli nie - problem musiałby leżeć po stronie konfiguracji serwera), odinstalować jce i mediaboxa oraz zainstalować najnowsze ich wersje, jeśli problem byłby nadal - wyłączać/odinstalowywać inne rozszerzenia używające javascriptu.

Może jednak odezwie się ktoś bardziej oblatany w kwestiach usuwania konfliktów js/mootols/jquery.

zabulinek
06-12-2011, 20:58
coś udało mi się zrobić, ale co to dokładnie nie wiem
wyświetla się wszystko poprawnie oprócz jednej kategorii w ktorej jest jak poprzednie, jak przeniose artykul do innej kategorii jest poprawnie, czemu? tego nie wiem dalej
odinstalowalem wszystko tzn jce oraz mediabox, zainstalowalem ponownie i dziala

---------- Post dodany o 19:58 ---------- Poprzedni post był o 19:14 ----------

to chyba coś się ze serwerem dzieje, ponieważ to co działało przed chwilą teraz znowu nie działa, istne szaleństwo:zly: