PDA

Zobacz pełną wersję : Szerokość szablonu oraz zmiana loga



flama
05-12-2011, 10:41
Witam,
Jestem kompletnie zielomy w te sprawy, dostałem robotę by administrować strone w joomla, poprzez dodawanie artykułów itp.
Sprawa się komplikuje, gdy chciałbym zwiększyć szerokość witryny, gdzyż ucina mi artykuły. Posiadam szablon kids_blue, ale nie umiem go edytować. wyskakujemi komunikat "plik niezapisywalny". Proszę o pomoć gdzie mam szukac informacji, jak zmienic przede wszystkim szerokosc strony oraz czy jest mozliwosc edycji logo danego szablonu? a to jest ta stronka: http://www.ppp.elk.edu.pl/
Będę bardzo wdzięczny

zwiastun
05-12-2011, 11:44
Moim zdaniem,
- jak mi się coś zepsuje w samochodzie, idę do mechanika
- jak mi się psuje coś w organizmie, idę do lekarza.
Dlaczego, jak coś jest nie tak na stronie internetowej, to wielu uważa, że trzeba się udać na forum internetowe, a nie do fachowca?
Skoro jesteś kompletnie zielony, to:
a) dział zleceń - możesz od razu
b) biblioteka elektroniczna (odnośnik w menu), Google - poszukaj informacji, zanim zapytasz, na forum pomagamy rozwiązywać problemy z Joomla, a nie uczymy "zielonych", gdzie są elementarze i materiały dla zaawansowanych
c) księgarnia - książka na temat szablonów Joomla + książka na temat HTML + książka na temat CSS (razem około 120-150 zł + trzeba to jeszcze opanować).

PS Co Ci szerokość tej strony przeszkadza? Typowa szerokość współczesnych stron.

flama
05-12-2011, 13:57
ucina mi np tabelki w artykule...

palyga007
05-12-2011, 14:08
to zdefiniuj szerokość na np 475px;

flama
05-12-2011, 14:43
tylko gdzie? w którym miejscu?

---------- Post dodany o 14:43 ---------- Poprzedni post był o 14:20 ----------

bo nie moge nigdzie tego znaleźć w panelu administracyjnym :(

zwiastun
05-12-2011, 14:54
Cego nie możesz znaleźć w panelu?

flama
05-12-2011, 14:57
tego gdzie moge definiowac szerokosc...

zwiastun
05-12-2011, 15:10
Szerokość czego? Bądź łaskaw opisywać jasno swój problem.

loocek
05-12-2011, 15:52
Ja mam dla Ciebie proste rozwiązanie:
ponieważ jak napisał wcześniej @Zwiastun szerokość strony masz typową dla współczesnych stron, odpuść sobie kombinacje dopóki nie nauczysz się więcej na tematy związane z CSS HTML szablonami Joomla!, a tymczasem dla własnej wygody przenieś moduły z prawej strony (Reklama oraz Ankieta) na lewą i będziesz mieć tak jak Ci się marzy.
Co do zmiany szerokości @Palyga zaproponował Ci (prawdopodobnie :P) zwężenie samej tabelki którą wstawiłeś do artykułu.

flama
05-12-2011, 20:43
dzieki loocek, zabieram sie do działania zaraz.