PDA

Zobacz pełną wersję : Skasowane katalogi, baza została. Czy można odzyskać?



fxjoshi
05-12-2011, 20:34
Dzień dobry.
To mój pierwszy post i prosił bym o wyrozumiałość. Szukałem już podobnych tematów z tym, że większość to takie gdzie ktoś sobie bazę nadpisał.
Mój problem jest następujący, na jednym serwerze mam kilka domen(główną (np. AAA) i kilka dodatkowych).
Podczas testowania jeden domeny postanowiłem skasować zawartość ponieważ mi krzaki wyskoczyły.
Czas na moją nie uwagę. Jak próbowałem dostać się do [public_html] moje testowej domeny BBB, nie zauważyłem jak wszedłem na do katalogu domeny AAA i skasowałem.

Moja serdeczna prośba, czy mogę odzyskać stronę? mam bazę, mam szablon, mam joomle 1.7 i dodatkowe komponenty co były zainstalowane.(nie mam katalogów i plików które powstały na serwerze dodatkowo).
Co dalej?
PS Spróbowałem skopiować zawartość starej bazy(od domeny AAA) do nowej bazy(od domeny BBB). Nie jestem Asem, jeśli chodzi o MyQSL i Joomle;/
uczę się.
Proszę nie pisać, że istnieje Google czy Bing. Szukałem.
Pozdrawiam

Bazyl
05-12-2011, 20:41
Witaj,

Twój hostingodawca nie robi kopii?
Postaw nowego Joomla!, zainstaluj komponenty, podmień bazę.

Nie będziesz miał zdjęć i ew. jakichś plików.

Gall Anonim
05-12-2011, 20:41
tylko hostingodawca może odtworzyć z kopii zapasowych

fxjoshi
05-12-2011, 20:50
@bazyl
Nie problem postawić na nowo Joomle. Jak wygląda podmiana bazy? łopatologicznie proszę. Jak jedną podmieniłem to odnowa instalowałem Joomle;/
@ Gall Anonim
Czytałem że można poprosić firmę hostingującą o przywrócenie. Ewentualnie zrobię to rano. Na dzisiejszą noc mam ambitny plan samemu to odbudować - jeśli jest taka możliwość.




http://www.google.com/uds/css/small-logo.png

Gall Anonim
05-12-2011, 20:52
To co napisał Bazyl polega na postawieniu Joomla od nowa - doinstalowaniu składników które były na skasowanej stronie a następnie podmianie bazy danych poprzez np przekonfigurowanie pliku configuration.php

Bazyl
05-12-2011, 20:55
Jak wygląda podmiana bazy? łopatologicznie proszę.

Proszę: usuwasz jedną (nową) wgrywasz drugą (starą). Już :)

Jak? Poszukaj w sieci...

//Cześć, @gallu

fxjoshi
05-12-2011, 20:56
Zrobiłem wszystko oprócz przekonfigurowania pliku configuration.php. Trochę jaśniej trzeba go rozwinąć
undefined

Bazyl
05-12-2011, 20:59
Co zrobiłeś?!
Jesli podmieniłeś bazę nic nie musisz zmieniać.
Jeśli nie: zmień bazę w configuration.php

fxjoshi
05-12-2011, 21:06
Powoli. Zainstalowałem joomle, stara baza nazywa się aaa_o1, nowa baza na tym czasem nazywa się aaa_02, pierwsza próba samodzielnego naprawienia wyglądała następująca, skopiowałem zawartość bazy aaa_01 zaimportowałem do aaa_02, i nic. Drugę podejście (proszę się nie śmiać) w ustawieniach globalnych jak mamy nazwę bazy zmieniłem po prostu nazwę... jeden wielki krzak;/ Pewnie podmiana jest banalnie prosta lecz nie nie dla mnie, pierwszy raz zawsze jest najtrudniejszy

undefined

Bazyl
05-12-2011, 21:13
Przeczytaj:
1. Podmieniasz bazę w phpmyadmin, albo
2. Edytujesz configuration.php: zmieniasz nazwę bazy, hasło, uzytkownika.

Z nowej bazy na starą.

fxjoshi
05-12-2011, 22:11
@bazyl
zmieniając dane w pliku configuration.php (nazwa bazy, usera i hasło) efekt jest następujący
Table 'aaa_mi.qayrv_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `qayrv_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('63d1b07655b87206c2ff64b4eead5f4a', 0, 1323117272) . Podmieniając w phpMyAdmin powinienem skasować wszystko co jest w bazie AAA_02 i zaimportować backup'a z AAA_01?





http://www.google.com/uds/css/small-logo.png

Bazyl
05-12-2011, 22:23
1. Napraw tabele
2. Tak

Co to za znaczniki na końcu Twoich wiadomości?!