PDA

Zobacz pełną wersję : Jak utworzyć pozycję header w Artisteer?



strona
05-12-2011, 22:53
Witam!
Ze względu na to, że nie potrafię kodować szablonu pod Joomla i nie bardzo ma mi kto pomóc sięgnąłem do Artisteera...Tak, wiem każdy ma swoje zdanie na temat tego programu.. Mam pewien problem z którym nie potrafie sobie poradzić. Przy tworzeniu szablonu w Artisteerze nie tworzy się pozycja header ( czyli taka pozycja w której mógłbym użyć jako wyświetlanie pokazu slajdów na stronie głównej ) Kompletenie nie mam pojędzia jak to się robi. Wiem tylko, że chyba można dodać do pliku templateDetails.xml pozycję: header czy coś takiego, ale nic więcej nie mam pojęcia... Proszę was, abyście mnie nie zbyli tak szybki. Proszę was o pomoc. Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc ;]

pyziak
05-12-2011, 23:46
pozycja 'header' to tylko nazewnictwo, równie dobrze może się nazywać 'karolina' ważne jest gdzie jest umieszczona w szablonie jeżeli chodzi o Artistera to tu masz wyszczególnione pozycje w szablonie : http://www.artisteer.com/?p=help_joomla#joomla4 pod warunkiem , że masz najnowszą wersję i do tego legalną

strona
06-12-2011, 16:38
Tak wiem, że jest takie nazywnictwo. Chodzi mi o to jak zrobić, abym mógł np. używać w tym szablonie np. modułu DjImageSlider . Możę ktoś się spotkał z takim problemem? Pozdrawiam i dzięki za odp ;]

Gall Anonim
06-12-2011, 17:49
@strona - kiego czorta - wstawiasz DjImageSlider w w user 3 // banner 1 // którykolwiek top i już masz pokaz slajdów u góry strony

strona
09-12-2011, 18:03
Witam
Sprawdzałem i pokaz slajdów tylko jest zaraz pod top menu. Ale tak jak np. tworzę od nowa szablon w arti i robię ten nagłówek gdzie jest tytuł strony itp. to właśnie tam chcę, aby się wyświetlało. Poradzicie mi coś?
Mam do was pytanie czy wiecie może gdzie się edytuje wygląd nagłówka artykułu? Wiem tylko, że w css ale, którym to już nie... Poradźcie coś koledzy.

Gall Anonim
09-12-2011, 18:23
Skopiuj pozycję bezpośrednio pod menu top i wklej ją bezpośrednio nad menu top w pliku index.php templatki (nie zapomnij wykasować z pierwotnej pozycji)
A potem wrzuć sobie w tą pozycję swój pokaz slajdów

strona
12-12-2011, 17:33
Próbowałem, ale coś nie wychodzi dałem takie coś.


Przed:

<body>
<div id="art-page-background-glare-wrapper">
<div id="art-page-background-glare"></div>
</div>
<div id="art-main">
<div class="cleared reset-box"></div>
<div id="art-hmenu-bg" class="art-bar art-nav">
</div>
<div class="cleared reset-box"></div>
<div class="art-header">
<div class="art-header-position">
<div class="art-header-wrapper">
<div class="cleared reset-box"></div>
<div class="art-header-inner">
<div class="art-logo">
</div>



Po:

<body>
<div id="art-page-background-glare-wrapper">
<div id="art-page-background-glare"></div>
</div>
<div class="art-header">
<div class="art-header-position">
<div class="art-header-wrapper">
<div class="cleared reset-box"></div>
<div class="art-header-inner">
<div class="art-logo">
</div>
<div id="art-main">
<div class="cleared reset-box"></div>
<div id="art-hmenu-bg" class="art-bar art-nav">
</div>


I coś się sypie z templatką.

nikszal
12-12-2011, 17:38
Masz link o strony?

strona
12-12-2011, 22:48
niestety nie mam. musiał bym szybko wrzucić na yoyo.pl

---------- Post dodany o 17:53 ---------- Poprzedni post był o 17:43 ----------

Chwilę to potrwa...

---------- Post dodany o 22:48 ---------- Poprzedni post był o 17:53 ----------

Link do strony:

http://www.otostrona.yoyo.pl/

nikszal
12-12-2011, 23:33
Szablon rhuk_milkyway nie jest ze stajni Artisteera.

strona
13-12-2011, 16:46
Niz z tego nie bd. Mam Joomla 1.5.25 i zainstalowałem szablon tylko, że nie mogę zainstalować moduł SliderImage bo to jest tylko do Joomla 1.6 / 1.7 . Nie wiem czy jest Ci potrzebny sam szablon czy szablon z modułem?

zwiastun
13-12-2011, 17:04
@strona: proszę wyjaśnić sytuację, bo przyznam, że zupełnie nie rozumiem:
1) Do kogo i w jakim celu jest skierowane pytanie w poprzednim poście?
2) Dlaczego piszesz na forum dotyczącym 1.6+ skoro masz Joomla 1.5.25?
3) Czy jesteś na poziomie, ze trzeba Ci tłumaczyć, iż rozszerzenia napisane dla 1.6+ są rozszerzeniami dla 1.6+ a nie dla 1.5?

strona
13-12-2011, 17:06
kieruje to do nikszala
Przecież wiem, że rozszerzenia do Joomla 1.6 to do 1.6

zwiastun
13-12-2011, 17:13
Wybacz, nie śmiem cię podejrzewać nawet, ale chyba nie jesteś trzeźwy. Może prześpij się trochę.
1)
@Nikszal napisał Ci, że szablon rhuk_milkway nie jest szablonem z Artistera.
Wnioskuję, że podałaś link do strony nie z tym szablonem, z którym masz kłopot. Twój post ma się nijak do postu @nikszala.
2)
Po kie licho usiłujesz instalować w Joomla 1.5.x coś, co jest dla Joomla 1.6+, skoro - jak piszesz, wiesz, do czego jest?
3) nadal nie wyjaśniłeś, co ten temat robi w dziale 1.6+ skoro masz Joomla 1.5.24.
Albo dostanę rzeczowe odpowiedzi na te pytania, albo cały wątek leci do kosza.

strona
13-12-2011, 22:44
A więc drodzy koledzy. Nikszal napisał, żebym wysłał mu link do strony. A była ona utworzona na localhost, więc wrzucałem na yoyo.pl i tam zainstalowałem Joomla 1.7 ale coś nie szło. Dlatego postanowiłem zainstalować na yoyo.pl Joomla 1.5.25 ale dopiero potem zauważyłem, że moduł który chce opublikować na stronie jest tylko do Joomla 1.6+ a nie do Joomla 1.5 . Dlatego, więc ta Joomla 1.5 ... Nie potrafię sobie niestety z tym poradzić.. Nie wiem jak zrobić, aby moduł DjSliderImage wyświetlał slajdy w nagłówku w szablonie wykonanym w Artisteer 3.1 . Próbuje : position 15 i position 1 i nic. Albo się w Top Menu wyświetlają albo pod itp. ;/

nikszal
13-12-2011, 22:48
Nie wiem jak zrobić, aby moduł DjSliderImage wyświetlał slajdy w nagłówku w szablonie wykonanym w Artisteer 3.1 . Próbuje : position 15 i position 1 i nic.
W szablonie z programu Artisteer nie ma takich pozycji modułów.

Edit

Słuchaj @strona - przestaw kombinować z Joomla 1.5. Postaw Joomla 1.7.3 i odpadnie Ci w ten sposób problem kompatybilności slidera, a zamiast bloku div header musisz zrobić w tym miejscu pozycję modułu i umieścić w nim swój sliderek.

MagicWawa
14-12-2011, 16:41
Może tak od czapy, ale w szablonach Artisteera są pozycje "position1...2...3 itd." . Jest możliwość ustawienia właśnie takich nazw pozycji modułów lub "standardowych" - left, right, top, itd.

Edit:
A tak dotycząco szablonu. Miejsce pozycji modułu, w której chcesz opublikować moduł slajdów zależy od układu szablonu, jaki zrobisz w Artisterze. Musisz pokombinować z nagłówkiem wewnątrz arkusza, na zewnątrz arkusza, menu wewnątrz nagłówka, na zewnątrz nagłówka.

strona
18-12-2011, 15:14
Niestety nie znam sie na tym...;/ Moglibyście mi pomóc? Może spotkał sie ktoś z takim problemem? Pozdrawiam.

Gall Anonim
18-12-2011, 15:53
Podeślij zipa szablonu- ale następnym razem to do działu zleceń