PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart - kategorie, podkategorie, produkty



hidden
06-12-2011, 07:47
Mam ustawiony sklep jako stronę główną i widać kategorie. Każda z nich ma podkategorię, a nawet jeszcze następny poziom. Gdzie ustawić, żeby po kliknięciu na kategorię pokazywała się taka sama tabela z podkategoriami? W tej chwili pokazuje się komunikat "W tej kategorii nie ma aktualnie żadnej pozycji." i dopiero gdy dojdę do produktów, pokazuje się ich lista.

Z góry dziękuję
pzdr

vereb
06-12-2011, 08:56
Cześć, struktura wygląda następująco kategoria (bez produktów) -> podkategoria (bez produktów) -> podkategoria (z produktami). Kategorie bez produktów nie wyświetlą produktów ponieważ ich tam nie ma. Należy powiązać dany produkt z wieloma kategoriami (podkategoriami) lub za pomocą jakiegoś modułu wyświetlać np. kilka produktów z kategorii.

hidden
06-12-2011, 09:23
Nie zrozumieliśmy się. Wiem, że w kategorii, w której nie ma produktów nie będą się one pojawiać, ale chciałbym uzyskać efekt taki, że po kliknięciu miniatury kategorii pojawią się miniatury podkategorii. Po naciśnięciu podkategorii wyskoczy tabela z miniaturami jej podkategorii.
Ok, żeby się nie rozpisywać, chciałbym osiągnąć coś takiego: http://www.inawera.com
Jest tam na stronie głównej tabelka z ikonami kategorii. Kliknij na np "Aromaty do e-papierosa" albo "Inawera e-liquidy". Tam ten schemat widać doskonale.
Dzięki za odpowiedź.

vereb
06-12-2011, 09:31
W każdej kategorii możesz dać opis i zdjęcia (miniaturki). Uzyskasz (oczywiście po odpowiedniej edycji styli i ewentualnie źródła) podobny efekt.

- z 1 posta nie wynikało to, o co Ci rzeczywiście chodzi, z 2 już tak :)

hidden
06-12-2011, 10:35
Chcesz powiedzieć, że powinienem w miejscu na opis kategorii wstawić tabelę z podlinkowanymi miniaturkami? Tak, żeby odsyłało do następnej podkategorii?
Tak się nie da.

vereb
06-12-2011, 10:41
Nie, możesz w każdej kategorii dodać zdjęcie i miniaturkę (tak samo jak w produkcie)

hidden
06-12-2011, 10:48
Ale to nie zmienia faktu, że nie będą one działać jak... menu. Zawsze kliknięcie ikony kategorii będzie odsyłało (czy raczej poszukiwało) do produktów, a chciałbym, żeby wczytywało podkategorie, skoro są.
Może jest jakiś moduł, który wyświetla podkategorie z jakiejś konkretnej kategorii?

vereb
06-12-2011, 10:58
Jeśli w podkategorii będziesz miał podkategorie to powinno ci wyświetlić podkategorie + opis kategorii + produkty. W stronie którą mi podesłałeś mają zrobione to na tej zasadzie, z tą różnicą, że w opisie wyświetlanej kategorii mają załadowany moduł z wyszukiwarką.

hidden
06-12-2011, 11:22
Też mi się wydawało, że powinno wyświetlać podkategorie. Problem w tym, że nie wyświetla. Chce wyświetlać produkty, a te przecież są dopiero w podkategoriach podkategorii. Albo więc czegoś nie rozumiem, albo przeceniałem do dziś swoją zdolność postrzegania.

vereb
06-12-2011, 12:25
A masz opublikowane te kategorie/podkategorie? Pytam, bo możliwe, że problem tkwi gdzieś indziej...

hidden
06-12-2011, 12:34
Mam :). Ta strona, którą Ci pokazałem jest zrobiona na rozwijanym płatnym skrypcie oscommercea'. Pewnie więc VM tego nie ma. Chociaż to takie logiczne rozwiązanie, prawda? klikasz na kategorie - wchodzisz do podkategorii...

Jdwind
06-12-2011, 12:40
Oj, znowu szukać Ci się nie chce (click (http://forum.joomla.pl/showthread.php?53892-Aktualizacja-VM-1-1-9&p=238017#post238017)).

hidden
06-12-2011, 12:57
:). Czekałem...

---------- Post dodany o 12:57 ---------- Poprzedni post był o 12:45 ----------

Nie no! Biję pokłony :)
dzięki Jdwind. Który to już raz wskazujesz ścieżkę mnie zbłąkanemu... :D

pzdr

muzyk138
21-02-2017, 10:54
A masz opublikowane te kategorie/podkategorie? Pytam, bo możliwe, że problem tkwi gdzieś indziej...
Witam. Czy jest możliwość w VirtueMart zrobienia lub przerobienia aby podkategorie można było przydzielać do kilku kategorii tak jak jest możliwość przy produktach?

boskiigor
28-03-2017, 18:51
Witam odkopuje temat mam ten sam problem co kolega na samej górze a mianowicie mam kilka kategori na stronie głównej w tych kategoriach gdzie nie ma podkategori produkty pokazują się ok ale tam gdzie są podkategorie nie ma nic a powinny być miniatury podkategori po kliknieciu w daną podkategorię dopiero produkty z tej podkategori siedze drugi dzień nad tym czytam fora i nic prosze o pomoc jak to rozwiązac w najnowszym VM i joomla