PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wstawieniem grafiki do artykułu



protoplasta1
06-12-2011, 22:04
Witam!!
Jestem nowy i początkujący użytkownik joomali. Pojawił mi się dziwny problem przy dodawaniu grafiki do artykułu. Robie tak jak przepis mówi(zaznaczam w tekście , gdzie chce dodać zdjęcie potem przycisk grafika,wskazanie interesującej grafiki. wczytanie....No i się zaczyna . grafika widoczna jest na początku nawet w podglądzie.Nagle znika zdjęcie tylko pojawia się napis "grafika", nie widać grafiki, po zachowaniu zmian na stronie jest to samo.Widoczny jest tylko symbol przerwanej kartki , i to wszystko. Co to może i jak to obejść.

Gall Anonim
07-12-2011, 01:22
Pewnie fotki wrzuciłeś via ftp a nie tak jak jest przewidziane i wystarczy :-)

protoplasta1
07-12-2011, 10:10
Całkiem możliwe a mógłbyś wyjaśnić jak z tego wybrnąć bo nie bardzo wiem jak to zrobić

Gall Anonim
07-12-2011, 11:38
Podstawowa sprawa:
Zdarza się że:
jeżeli wrzucisz fotki via ftp to: (dla przykładu podam formaty zapisu "źle widziane/niewidziane"
przykładowe nazwy:
ZDJĘCIEPIĄTE.jpg - żle - błąd duże litery i polskie znaki
ZDJĘCIEpiąte.jpg - żle - błąd duże litery i polskie znaki
zdjęciepiąte.jpg - żle - polskie znaki
zdjecie piate.jpg - żle - spacja w nazwie
zdjeciepiate.JPG - żle - nazwa typu rozszerzenia fotki dużymi literami

zdjeciepiate.jpg - DOBRZE

Dlaczego napisałem że przy wrzucaniu via ftp może być problem => bo wówczas format pozostaje bez zmian w przypadku "zaciągania" przez katalog media większość błędów jest korygowana.
Pzdr

protoplasta1
07-12-2011, 12:18
żeby było śmieszniej wszystkie grafiki były zaciągane przez katalog media. Zauważyłem tez jeszcze jedna dziwna rzecz, gdy chce stworzyć link przez wstaw/modyfikuj odnośnik po jego kliknięciu nie ma pola wyboru adresu łacznika