PDA

Zobacz pełną wersję : brak miniaturek strony głównej, w artykułach bez problemu (linki na facebook)



wisluu
07-12-2011, 15:08
witam
odpowiedzi nie znalazłem na forum więc pytam
linki ze swojej strony wrzucone na facebooka mają miniaturkę, wszystkie oprócz strony głównej
gdy wrzucam link do strony głównej nie mam żadnych miniaturek - czy ktoś może mi pomóc?
podejrzewam że rozwiązanie jest banalnie proste ale już się pogubiłem - wiecie jakie to uczucie jak już człowiek zgłupieje do reszty
pozdrawiam

Robster
07-12-2011, 15:31
Bawiłem się tym jakiś czas temu. FB wysyła robota na stronę, który szuka obrazków i z tego co zauważyłem najczęściej wybiera największy, ale jednocześnie taki, żeby był bliski proporcji 130px-110px. Niemniej można wymusić na FB wyświetlanie konkretnej miniatury - tutaj jest na ten temat (https://developers.facebook.com/docs/opengraph/).
Jest jeszcze kilka metod, wystarczy wpisać w google "miniatura strony facebook". Joomla! nie ma na to zbyt dużego wpływu.

wisluu
07-12-2011, 17:01
no tak, ale to działa w artykułach i faktycznie linki z artykułów są opatrzone miniaturką, problem jest w momencie gdy daję link do głównej - tak jakby nie było na niej żadnych grafik, no nic trzeba będzie grzebać w open graphie
dziękuję za pomoc