PDA

Zobacz pełną wersję : Nadpisanie HTML artykułu



Mateluta
08-12-2011, 13:43
Witam! W Joomla 1.7.3 chciałem nadpisac wygląd artykułów (HTML). W swoim szablonie utworzyłem folder html, w nim com_content, potem article, a do niego z kolei przekopiowałem plik components/com_content/views/article/tmpl/default.php

Kolejny krok - niewielka zmiana w kopiowanym pliku + zmiana nazwy pliku na inny.
Trzeci krok - w opcjach globalnych artykułów w zakładce Artykuły zmieniłem "Układ prezentacji" na nazwę skopiowanego pliku.

I nie działa. Kod HTML artykułów się nie zmienia. Co ciekawe gdy nie zmienię nazwy kopiowanego pliku i nie zmienię żadnych opcji w ustawieniach artykułów - wtedy działa! Problem jednak wtedy jest taki, że nie mogę wejść do zarządzania dodatkami (wyświetla się pusta strona)... Z kolei w szablonie beez5 w folderze html nazwa skopiowanego pliku nie została zmieniona... Już zgłupiałem... nie wiem co jest nie tak



---------- Post dodany o 13:43 ---------- Poprzedni post był o 11:46 ----------

Ogólnie stwierdzam, że ta J 1.7 chyba niezbyt dopracowanaa... Cuda, normalnie cuda się dzieją... W ogóle juz na starcie musiałem zmienić opcję display_errors w pliku php.ini z On na Off ... Raz mogę wejsć do panelu zarządzania dodatkami raz nie... Straszne rzeczy
Poza tym - nie wiem co jest przyczyną - na xampp poruszanie się po zapleczu odbywa się strasznie wolno... Bardzo wolno ładuje kolejne strony... Coś tu jest chyba nie tak

trzepiz
08-12-2011, 13:45
Raz mogę wejsć do panelu zarządzania dodatkami raz nie... Straszne rzeczy
A może to wina hostingu/serwera/administratora a nie Joomla! ?

Mateluta
08-12-2011, 13:47
A może to wina hostingu/serwera/administratora a nie Joomla! ?

Nie wiem... utworzyłem nowy szablon, folder html ptrzekopiowalem z beez, dodałem 2 swoje rzeczy... jak usunę html to dalej sa problemy... gdzieś jest jakiś błąd

loocek
08-12-2011, 14:58
@trzepiz próbuje Ci chyba przekazać, że powinieneś wypróbować inne środowisko pracy dla J!. Może właśnie błąd leży po tej stronie.

Mateluta
08-12-2011, 16:07
A może to wina hostingu/serwera/administratora a nie Joomla! ?

Hmm, no może i powinienem, choć nie chciałbym tefgo robić... Do tej pory nie było najmniejszych problemów... Polecacie jakiś szczególny serwer z baza danych? Może Mamp?

trzepiz
08-12-2011, 16:16
Polecacie jakiś szczególny serwer z baza danych? Może Mamp?

może JAMP (http://jamp.joomla.pl/)? i uruchomić wszystko na komputerze domowym ?

Mateluta
08-12-2011, 16:19
To poprzednie - Mamp - cofam, bo przecież to na Maca, a ja mam Windowsa... Chyba spróbuję zmienić środowisko testowe na WampServer. Dzięki. Pozdrawiam

loocek
08-12-2011, 16:25
Skąd tyle kombinacji?? Forum użytkujesz już od prawie roku i nie natrafiłeś jeszcze na żadne informacje na temat środowiska stworzonego specjalnie dla J! ??

Mateluta
08-12-2011, 16:32
Chce mieć uniwersalne środowisko, oprócz Joomli w grę wchodzi Drupal oraz WordPress... Niewazne, temat do zamkniecia... A wniosek taki, że Joomla 1.7.3 na Xamppie to złe połączenie - takie jest moje prywatne zdanie potwierdzone w praktyce. Pozdrawiam

loocek
08-12-2011, 16:35
Jamp jest dosyć uniwersalny i wiem to (jak wielu) z doświadczenia, a połączenie XAMPP+J! może wcale nie jest złe ale trzeba nieco zmodyfikować sobie oprogramowanie.

trzepiz
08-12-2011, 16:37
Chce mieć uniwersalne środowisko, oprócz Joomli w grę wchodzi Drupal oraz WordPress...
A ja Ci gwarantuje, że JAMP stworzony dla Joomla! będzie lepszym rozwiązaniem jako środowisko dla innych CMS-ów niż Twoje pomysły z WampServer i Xampp


Niewazne, temat do zamkniecia...
Pozwól, że o tym to już My zdecydujemy