PDA

Zobacz pełną wersję : RSS-problem z wyświetlaniem grafiki



maronsan
08-12-2011, 03:53
Pracuję na na WebServ 2.0 z zainstalowanym nowym Joomla 1.7.3. W żadnym module kanałów RSS nie wyświetla się grafika. Przetestowałem wszystkie ustawienia modułów i brak efektów. Na Joomla 1.5 na tym samym localhost wszystko działa prawidłowo. Może coś przegapiam w konfiguracji globalnej ale nigdzie nie znalazłem parametrów umożliwiających wyświetlanie obrazków z RSS-a. Zmieniałem templatki więc problem nie leży po tej stronie. Co się tu zmieniło od wersji 1.5. Z góry dzięki jak ktoś znajdzie chwilę czasu by się pochylić nad tym problemem

loocek
08-12-2011, 09:55
Z tego co pamiętam WebServ nie jest rozwijany od kilku lat, co za tym idzie ma przestarzałe wersje oprogramowania. Przesiądź się na JAMP'a (choćby na próbę) i sprawdź.

maronsan
09-12-2011, 23:40
Dzięki.Przesiadłem się ale to nic nie pomogło. Przećwiczyłem tez XAMPP w różnych wydaniach(włącznie z ostatnim) i też brak efektów. Na JAMP-ie Joomla 1.5 wyświetla obrazki z kanału a wydania 1.7.1-1.7.3 już nie. Na zagranicznych forach od pół roku są zgłaszane problemy jednak najczęściej bez żadnej pomocnej odpowiedzi. ćwiczyłem też inne moduły do wyświetlania kanałów i niestety efekt ten sam. Problem więc najprawdopodobniej tkwi w Joomla 1.7. Jeśli u innych jest ok to proszę chociażby o potwierdzenie wówczas winy będę szukał w ustawieniach swojego komputera. Dodam, że ani Firefox ani IE nie radzą sobie z tym problemem. Pracuję na XP z Serwis Pack-3. Jutro przesiądę się na 7-kę ale przy 64-bitach obawiam się jeszcze większych problemów z kompatybilnością (te ćwiczenia z różnymi opcjami serwera lokalnego były dość stresujące). Wydawało mi się, że określenie "wersja stabilna" daję gwarancję, że będzie chodzić przynajmniej na większości serwerów lokalnych a tu ...? Chyba jednak za wcześnie na przesiadkę i trzeba troszkę poczekać.

---------- Post dodany o 23:40 ---------- Poprzedni post był o 01:26 ----------

Na razie poradziłem sobie dość chamską metodą. Przekopiowałem plik default.php (katalog modules/mod_feed/templ) z Joomla 1.5 do Joomla 1.7 i pomogło. Obrazki ładnie się wyświetlają. Nie jest to rozwiązanie problemu ale szukanie przyczyny w kodzie zostawiam lepszym ode mnie.