PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem właściwej templatki



pozpoz
08-12-2011, 22:26
Witam,

posiadam zainstalowaną J!1.7 z modułem News Show Pro GK4, który wyświetla niusy na głównej.

Poza tym mam kilka szablonów, które się różnią w zależności od podstrony (te na podstronach są podobne, zupełnie inaczej wygląda ten na głównej), na której jesteśmy. Domyślnym szablonem jest ten odpowiadający za podstrony.

Moduł prawidłowo wyświetla njusy, ale klikając w 'więcej' pozostajemy na tym samym szablonie (szablonie strony głównej) zamiast być na szablonie podstrony. Nie wiem czy coś zrobiłem źle (choć zapewne) ale na J1.5 nie miałem tego problemu.

Podobnie jest z joomlowym modułem wyszukiwarki.

Sugestie?

---------- Post dodany o 22:26 ---------- Poprzedni post był o 12:51 ----------

Nie macie pomysłu, czy źle opisałem problem? ;>

Karol99
09-12-2011, 14:35
Co do wyszukiwarki: wejdź w konfigurację modułu "Szukaj" i w opcjach podstawowych, w pozycji "Ustal ID pozycji menu" wpisz numer id takiej pozycji menu, jaka daje pożądany przez Ciebie sposób wyświetlania.

O tym jaki szablon i moduły są wyświetlane decyduje właśnie ten id - w przypadku News Show Pro GK4 rónież, ale nie znam w szczegółach tego modułu i nie wiem skąd tam linki dla "więcejów" się biorą. Najwyraźniej wpisywany jest w nich id pozycji menu dającej w wyniku stronę startową - trzeba poszukać sposobu na zmianę tego stanu rzeczy (może da się wpisywać linki ręcznie?).

pozpoz
12-12-2011, 01:46
Dzięki Karol99 za pomoc. Co do szukajki to rzeczywiście pomogło co do NSP GK4 to już gorzej. Co prawda znalazłem jak powstaje link i dodałem w nim ?template=nazwa_templatki (plik layout.parts.php), ale jest to nieeleganckie, bo dodawany jest taki badziew do adresu.

Póki co zostawię to, ale kiedyś mam nadzieję, że to ogarnę.

Karol99
12-12-2011, 20:50
co do NSP GK4 to już gorzej

Z maila na forum Gavicka (https://www.gavick.com/support/forums/47/10400.html#p51881) wynika, że trzeba utworzyć w jakimś menu (zapewne także w niewyświetlanym) pozycję typu category blog (czyli w naszej wersji językowej przegląd kategorii) dla kategorii, z której artykuły są wyświetlane w NSP. Zapewne może to być więcej niż jedna pozycja, dla różnych kategorii. A potem do niej (nich) dopiąć odpowiednie moduły i szablony.