PDA

Zobacz pełną wersję : Kanał RSS w joomla 1.7



marciniszyn
08-12-2011, 20:25
próbuję stworzyć kanał RSS udostępniający artykuły z mojej witryny. W tym celu opublikowałem moduł "kolporter" i co dalej? nie ma komponentu odpowiadajacego zaudustępnianie danych. proszę o radę co mam dalej zrobić. Kanał infromacyjny może nie jest jakimś super potrzebnym dodatkiem ale z mojej witryny korzysta osoba niewidząca i chciałbym jej taki kanał udostępnić.

zwiastun
08-12-2011, 20:51
A co chciałbyś jeszcze udostępniać?
Kolporter wysyła doniesienia do subskrybentów. Źródło można subskrybować za pomocą dowolnej przeglądarki albo czytnika.
Kolporter musi być umieszczony na stronach z przeglądami artykułów/ kontaktów / doniesień

maj_ka
08-12-2011, 21:03
jeśli można to podpinam się pod temat bo właśnie z tym samym walczę w dwie strony:
1. Ściągnęłam Simple RSS Feed Reader żeby prezentować info z innych stron - tylko nie wiem jak to podpiąć. Interia podaje adresy RSS i po wklejeniu działa, artykuły się na mojej witrynie wyświetlają... ale co z innymi stronami? skąd tu brać dane?
2. No i kwestia w drugą stronę czyli udostępniania art z własnej witryny: Utworzyłam moduł kolportera, zrobiłam subskrybuj przez dynamiczne zakładki, dodałam do paska zakładek, i są owszem ostatnie artykuły ale czy to nie miało jakos samo wyskakiwac ze sie pojawiło cos nowego na stronie? bo nie wyskakuje a opcja pobranie dynamicznej zakladki jest nieaktywne i wygaszone z napisem "pobranie dynamicznej zakłdaki się nie powiodło"
No i jak to ktoś może dołączyć na swoją witrynę?

(zwiastun jeśli uważasz że tu są 3 pytania a nie jedno to przepraszam, zaraz wyedytuję post:)

zwiastun
08-12-2011, 21:22
1. Nie bardzo rozumiem, po co korzystać z rozwiązań typu Simple RSS Feed Reader, skoro Joomla ma bardzo dobre narzędzia w standardzie (komponent Doniesienia, moduł Doniesienia). Wiem, że jeden woli schabowe, a inny czekoladowe, ale to tak na marginesie.
2. Moduł Kolporter kolportuje skróty wiadomości ze strony, na której jest udostępniany. Innymi słowy, w witrynie można udostępniać kilka kanałów informacyjnych. Najlepiej umieszczać Kolportera na stronach przeglądów artykułów czy stronach typu lista artykułów z kategorii (ale tego dokładniej nie testowałem). Dobrze byłoby też umieścić gdzieś w swojej witrynie zbiorczą informację o oferowanych źródłach danych (kanałach informacyjnych), np. za pomocą modułu Własny HTML (trzeba "zebrać" w nim linki do oferowanych kanałów).
3. Komponent Doniesienia i moduł Doniesienia może agregować doniesienia z udostępnionych kanałów informacyjnych. Jeśli np.Interia udostępnia swoje kanały, to możesz je subskrybować w swojej witrynie, ale jeśli witryna nie udostępnia źródeł, to nie udostępnia. Przecież nie musi. Sygnałem, że jakaś witryna udostępnia kanał jest popularna ikona RSS, wyświetlana w pasku adresu po prawej stronie albo np. w IE w pasku narzędziowym. Ale nie wszystkie przeglądarki wykrywają automatycznie kanały informacyjne.

maj_ka
08-12-2011, 21:45
1. też właśnie nie chciałam korzystać ale nie mogłam dojść o co chodzi w standardzie ( fakt, że pamiętałam tylko o module Doniesienia z którego nigdy nie korzystałam a zapomniałam o komponencie Doniesieniaa o którym chwilę przed Twoim postem przypomniała mi wiki http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.modulessite.edit.15#Kana.C5.82_RSS ) Teraz próbuję obu i z żadnym nie mogę dojść do ładu :)
Po wklejeniu linku do rss w SImple RSS Feed Reader widać wiadomości, ale gdy chcę dodać wiadomości z innej strony to albo znika wszystko albo zostaje nadal tylko pierwsze

2. czy to znaczy ze dla kazdej kategorii musi byc osobny modul rss?
Kategoria A - Modul RSS A?

3 tak wlasnie myslalam , i zeby sprawdzic czy funkcja dziala siegnelam po te ktore rss powinny miec typu interia i wirtualna

A cos o dodaniu do dynamicznych zakladek?

----
Uporałam się z Simple RSS Feed Reader - ktoś błędnie powprowadzał linki i zamiast kropek były przecinki.... Generalnie żeby widział więcej niż 1 należy dawać 1 link na linijkę oddzielać eneterm bez średników itp (to ku potomności piszę :)
Chyba przy nim zostanę, a standard rozgryzę potem (mam nadzieję)

Pozostaje kwestia publikacji własnych treści:)

zwiastun
08-12-2011, 23:06
Komponent Doniesienia i moduł Doniesienia to dwa niezależne rozszerzenia.
Komponent Doniesienia: agregator źródeł danych: możesz dodawać dowolną ilość źródeł, grupować je w kategorie, udostępniać w witrynie listę wszystkich kategorii, listy doniesień z wybranych kategorii, doniesień z pojedynczego źródła
Moduł Doniesienia: agregator pojedynczego źródła danych - pobiera i wyświetla doniesienia z jednego źródła określonego w parametrach modułu. Dla każdego źródła tworzysz odrębny moduł.

W czym masz problem z Kolporterem. Wystarczy, że umieścisz moduł np. w pasku narzędziowym w nagłówku witryny albo w stopce, a w konfiguracji określisz, na których stronach ma się wyświetlać.

creatiff
29-12-2011, 13:51
Mam to samo z KOLPOERTEREM - nie wyswietla sie - niezeleznia od pozycji zalozonej...
na kilu serwerach... na roznych stronach...

nikszal
29-12-2011, 13:53
Mam to samo z KOLPOERTEREM - nie wyswietla sie - niezeleznia od pozycji zalozonej...
A moduł włączyłeś?

Linkologia
02-12-2013, 01:58
Mi też nie było łatwo to ogarnąć a wydawało się być takim pryszczem. Bo po pierwsze, rss na dwa sposoby może chcieć być wykorzystany, albo nim podajemy treść swojej strony dla innych (nadawanie) albo pobierać dane ze stron innych (pobieranie) Zawsze jest to widoczne gdzieś na stronach, jako przycisk, z wiadomo jakim symbolem, to pierwsze co się nasuwa, trzeba taki widget - przycisk jak do facebooka like it czy google plus, no ale szuka się dziesiątki extension, same rss feed, 98% tego służy do robienia stron opartych na treści innych stron a ja nie tego szukałem.
Gdzieś tam przewija się temat o komponencie "doniesienia" ale okazuje się, że to znowu nie to i dopiero teraz wpadłem tutaj na to, że co innego komponent a co innego menu o dokładnie tej samej nazwie.
I motyw subskrypcji również tu był mylący, co innego subskrypcja - poprzez zapisz się na jakiś tam newsletter - czyli wysyłka maili ale rss też jest często nazywany subskrybcją - bo to taka inna forma subskrypcji - poprzez kanał dowiadujemy się o nowościach.