PDA

Zobacz pełną wersję : Bodowa modułu joomla - problem



SrebrnySurfer
08-12-2011, 21:54
Buduję moduł w którym potrzebuje pola tekstowego z edytorem TinyMc. Moduł już napisałem tylko nie wiem w jaki sposób podłączyć do pola tekstowego TinyMc w taki sposób jak np. w module własny HTML czyli po lewej stronie.

zwiastun
08-12-2011, 23:11
A nie widać tego w kodzie modułu Własny HTML? Wszak to nie są tysiące linijek kodu, w którym trudno znaleźć, zwłaszcza, gdy się ma pojęcie

SrebrnySurfer
09-12-2011, 09:22
Kolego "zwiastun" jak nie wiesz jak rozwiązać ten problem to nie odpisuj głupich gadek. Moduł własny HTML próbowałem przerobić na instalkę i odpalić. Wszystko poszło dobrze, jednak pola tekstowego z TinyMc nie było.

zwiastun
09-12-2011, 11:55
Kolego "SrebrnySurfer", jak nie umiesz się przyzwoicie odezwać, to się nie odzywaj. Nie analizowałem i nie musiałem analizować modułu Własny HTML, więc nie wiem, co jest w jego kodzie. W mojej wypowiedzi była wskazówka, która wcale nie musiała być poprawna. Nie wiem, czy analizowałeś kod, czy nie. Różne orły pytania na forum zadają i biorą się za programowanie dla Joomla. Ja się nie znam, to się nie biorę.
Obszar tekstowy w formularzu w Joomla 1.5 umieszcza się za pomocą



<param name="nazwawartosctekstowej" type="textarea" default="default" label="Wpisz treść" description="" rows="10" cols="5" />


W Joomla 1.7 zamiast param stosuje się field.
Polecenie wpisywane jest w pliku xml. To, czy pojawia się edytor kodu wizualny (np. TinyMCE) zależy chyba od ustawień konta użytkownika, ale tego, to ja już nie wiem, być może jeszcze coś trzeba zrobić.
Być może podpowiedzą koledzy programiści.

SrebrnySurfer
09-12-2011, 13:56
Właśnie o to mi chodzi że w module "własny kod HTML" w pliku xml podane są tylko pola znajdujące się w prawej kolumnie. A pole tekstowe z TinyMc jest w kolumnie lewej. Jeśli usunę cały katalog "mod_custom" w którym znajdują się pliki tego modułu, nie pokazuje prawej kolumny ale pole tekstowe z edytoerm po lewej i tak się pojawia. Więc pytanie: dlaczego?

Jola
09-12-2011, 15:54
Witam,
nie rozumiem do czego chcesz użyć takiej funkcjonalności modułu.
Pojawianie się edytora w module custom jest wynikiem działania kodu php
w wersji 1.5.* administrator/components/com_modules/admin.modules.html.php l. 499-511