PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest zrobione ?!



grzegorz.wilk
09-12-2011, 12:31
Witam,
Mam dość dziwny problem związany z joomla! 1.5. Od jakiegoś czasu jestem administratorem pewnej strony która posiada także BIP, i działa to w ten sposób że jeżeli loguje się na stronę domową wrzucam informacje do jakiegoś działu to ona też pojawia się na BIP'ie. Wszystko ładnie działa, zastanawia mnie jak to jest zrobione gdyż stawiał to poprzedni administrator, który nie zostawił po sobie żadnej dokumentacji co do tego jak to jest zrobione. Już mówię jak to wygląda od środka, na jednym serwerze w dwóch różnych katalogach zainstalowane sa joomle, jedna dla strony domowej druga dla BIP'u, mają wspólną bazę lecz różne przedrostki dla strony domowej jos_ dla BIP'u bip_, jedyna wspólna rzecz to var $secret. Próbowałem na innym serwerze zrobić na nowo instalacje tak jak wyżej opisałem, niestety treści nie pojawiają się na obu stronach, wspólne jest tylko logowanie. Dodam że strony różnią się od siebie szablonami, układem menu i niektórymi informacjami charakterystycznymi tylko dla danej strony. Jeśli ktoś wie na jakiej podstawie to działa i dlaczego prosiłbym o odpowiedź.

zwiastun
09-12-2011, 12:40
Na postawie tej informacji raczej nie sposób zgadywać. Trzeba by dokonać oglądu.
Z czym masz problem, skoro działa?

grzegorz.wilk
09-12-2011, 12:42
Chodzi o to że trzeba będzie to postawić na nowym serwerze.. w takiej formie jak jest na starym serwerze.

grzegorz.wilk
12-12-2011, 14:43
problem rozwiązany proszę o zamknięcie tematu

zwiastun
12-12-2011, 15:05
Jesteśmy wielce usatysfakcjonowani informacją, że rozwiązałeś problem. Przykro nam jedynie, że potrafisz zaprzątać uwagę innych swoimi kłopotami, a nie stać Cię na podzielenie się doświadczeniem.
To już drugie wystąpienie tego typu dzisiaj.
Ciekaw jestem, czy chociaż przez chwilę zastanowiłeś się, komu i po co jest potrzebna taka informacja oraz czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak traktujesz forum i jego uczestników.

grzegorz.wilk
12-12-2011, 15:12
spokojnie, przygotuję dokumentację z problemu to się nią z wami podzielę :) aktualnie jestem w fazie testu czy wszystko działa tak jak powinno, za dzień dwa dam odpowiedź bo problem w sumie prosty ale zarazem trochę skomplikowany.

zwiastun
12-12-2011, 15:13
No to już się cieszę :)

grzegorz.wilk
15-12-2011, 08:17
W kwestii wyświetlania artykułów na dwóch rożnych joomlach postawionych na jednym serwerze w dwóch rożnych katalogach, z tą samą bazą danych lecz innymi prefixami, to sprawa z rozwiązaniem wygląda następująco.

Zaczynami od ustawienia wspólnego secret w pliku configuration.php:


var $secret = 'twojetajnehaslotakiesamodlaobujoomli';

Ważne jest żeby ta linijka była taka sama w obu plikach!

Następnie przechodzimy już do edycji plików joomli, na której chcemy aby artykuły wyświetlały się także i z drugiej joomli. Konkretnie musimy się dostać do katalogu:
joomla1/components/com_CONTENT/MODELS/ a następnie trzeba tam odnaleźć pliki:

archive.php,
article.php,
category.php,
frontpage.php
section.php.

w tych plikach są zawarte pewne zmienne odpowiadające za wyświetlanie z bazy danych odpowiednich tabel, w naszym przypadku będzie nam chodzić o tabele content, categories, oraz section. Odnajdujemy wszystkie linijki z tymi tabelami, a wyglądają one tak:

#__content, #__categories, #__sections, cały myk polega na tym aby zamienić zmienną '#_' na stałą, ten znacznik odpowiada za wczytanie prefixu tabeli do której odnosi się nasza joomla, więc jeśli zmienimy te dwa znaki na prefix tabeli z naszej drugiej joomli to zostaną wyświetlone artykuły także z tej naszej drugiej joomli.

to samo musimy zrobić z plikiem w katalogu: joomla1/administrator/components/com_content/models/element.php tu także zmieniami przedrostki tabeli. Owocuje to tym, że z panelu administratora mamy dostęp do kategorii, sekcji i artykułów właśnie z drugiej joomli.

Jeżeli chcemy aby strona główna naszych joomli była taka sama w obu przypadkach musimy zmienić prefix tabeli w pliku frontage.php w linijce

' INNER JOIN #__content_frontpage AS f ON f.content_id = a.id'

Po tych zmianach na joomli pierwszej mam zrobioną kategorię w menu, w której wyświetlają się artykuły z joomli drugiej. Działa to bardzo dobrze, strony są niezależne od siebie poza tym jednym wspólnym menu.

PeFik
15-12-2011, 08:36
Najprawdopodobniej w lutowym wydaniu IT w Administracji będzie kolejny artykuł o Joomla - tym razem o 2.5 - jak przenieść stronę urzędową z wersji 1.5 do bieżącej.