PDA

Zobacz pełną wersję : usunięcie moduły z konkretnej pozycji



tomputer
09-12-2011, 14:41
Witam
Moje pytanie jest banalne ale po godzinie klikania i nieudanych prób zwracam się do Was o pomoc .
Mam sobie stronę na localhost wersja joomla 1.7

Jako stronę startową mam ustawiony przegląd artykułów w kategorii
Na stronie startowej mam również włączony moduł reklama w pozycji left

No własnie i tu pojawia się problem ponieważ chcę wyłączyć moduł reklama w widoku szczegółowym artykułu czyli po otwarciu konkretnego artykułu


W tym celu otwieram moduł reklama osadzony w pozycji left następnie w ustawieniach "Przypisz do pozycji menu" ustawiam opcję
"Na wszystkich poza zaznaczonymi" i zaznaczam opcję "Content Component " -> "Single Article"

Niestety nie działa po kliknięciu w artykuł nadal pojawia się moduł reklama ,

Moje pytanie brzmi jak usunąć wyświetlanie modułu w widoku artykułu.

tomputer
12-12-2011, 14:27
Czy ktoś mógłby pomóc?
Dziękuję i pozdrawiam

zwiastun
12-12-2011, 15:29
1. W polskim Joomla nazwy typów pozycji menu są tłumaczone. Czemu raczysz nas angielszczyzną. To irytujące, gdy po to, by Ci pomóc, trzeba wykonywać jakieś dodatkowe i zbędne czynności umysłowe. Mnie się mózg na widok angielskiego żarzy. :)
2. Przypisanie, jakiego dokonałeś, nie ma nic do rzeczy. Zadziała tylko na stronie wywołanej przez pozycję menu tego typu. Ustawienia "Przypisz do stron/pozycji menu" odnoszą się do wszystkich stron generowanych przez pozycję menu danego typu, jeśli więc artykuł dostępny jest tylko poprzez stronę typu lista artykułów w kategorii czy przegląd artykułów w kategorii, to w pełnym widoku artykułu wyświetlane są moduły przypisane do wywołującej artykuł pozycji menu. Tak to działa.
Spróbuj skorzystać z dodatków nonumber (Advanced Module Manager).

tomputer
12-12-2011, 16:21
Witam
Jak zwykle Zwiastun w skuteczny sposób pomaga rozwiązać mój problem.
Dziękuję i pozdrawiam .
P.S. Na przyszłość zastosuję się do wskazówek by nie używać angielskiego na polskojęzycznym forum.