PDA

Zobacz pełną wersję : Marketplace 1.31PL pierwszy plik nie chce się instalować! Macie tak samo?



Musso87
06-12-2006, 14:29
Witam! To moj pierwszy post na tym Forum.
Bardzo się cieszę, ze znalzazłem taki portal...

Mam pytanie odnośnie modułu MarketPlace 1.31 pl.

Licho nie che się zainstalować, chociaż wszystko robie zgodnie ze wskazówkami.
Co ciekawe paczka tego modułu składa się z 3 komponentów.
Pierwszy się nie instaluje, a dwa pozostałe TAK!
Oczywiscie nie działa serwis ogłoszeniowy.

Wczytaj module - Niepowodzenie:
Nie ma pliku instalacyjnego XML dla: "%s" "module".

Moze wystarczy jakaś mała modyfikacja?
Zanzaczam ze robiłem już cuda we własym kierunku... i nic.
Probowałem również z katalogu przez ftp. Niestety.

Joomla postawiona jest na serwerze home.pl. Moze coś wam wiadomo?

Bardzo proszę o jakieś info.

thunder
06-12-2006, 15:42
Witam, dołączam się do prośby mojego przedmówcy, robiłem stronę na lokalu i marketplace instaluje się bezboleśnie, natomiast już na docelowym serwerze ten sam komunikat co u kolegi powyżej. Serwer jest na www.active24.pl.

Pozdrawiam, thunder.

sogo
06-12-2006, 16:04
A nie instalujesz komponentu jako moduł? Drugi post, na lokalu chodzi a na serwerze zewnętrznym nie. Obadaj też jakie ma parametry serwer i napisz coś o nich tutaj.
pozdr.

Musso87
06-12-2006, 19:06
Oczywiscie ze instaluje jako moduł. Probowałem jako dodatek czy komonent. Też nic. Na serwerze wydaje się być wszystko ok. Pozatym nie zmieniałem jego ustawień. Joomla "twierdzi" ze na serwerze jest wszystko ok.

Gdzie może tkwić problem?

sogo
06-12-2006, 19:32
com_marketplace13_PL.zip to jest komponent i instaluj jako komponent, sprawdź wczesniej czy nie pozostały pliki tego komponentu na serwerze po wcześniejszych próbach instalacji.
p.s. paczkę należy wcześniej rozpakować i instalować osobno komponent i oba moduły statystyk

Musso87
06-12-2006, 19:50
Ale numer!

Pousuwałem puste foldery. Zainstalował się pakiet w "komponentach", który nie chciał się zainstalować (ten pierwszy), a teraz nie chcą się załadować te drugie! Nic już z tego nie rozumiem.

Ale to juz krok do przodu :)

Tak przy okazji to tracę już cierpliwość do tego... wrrr.
Czy jeszcze są jakies możliwości?

sogo
06-12-2006, 20:07
gubi Cię brak podstaw wiedzy które możesz sam zdobyć, ale Ci się nie chce. Poczytaj co to moduł, co to komponent itd. To drugie to moduły i instaluj jak moduły po usunięciu plików ze wcześniejszych instalacji. Najpierw jednak poczytaj trochę o joomla i nie pytaj się gdzie bo się zdenerwują wszyscy :)
pozdr.

Musso87
06-12-2006, 20:09
Nie ukrywam ze jestem początkujący z Joomla. Na pewno zakupię jakaś książkę na jej temat.

Także sorki, pytanie pewnie dla wymużdzaczy banalne. Sorki, jeszcze raz. i nie denerwuje juz więcej :)

Dzięki Sogo za pomoc.
Trzymaj sie i dobrej nocy :) hehe.