PDA

Zobacz pełną wersję : Brak wyświetlania grafik w galeri



Dertit
09-12-2011, 22:17
Witam wszystkich,

Mam sądzę dosyć nietypowy problem ponieważ zostałem poproszony przez znajomą o zainstalowanie jakiegokolwiek innego niż pony gallery ( był obecnie zainstalowany) pluginu galerii. Ze strony http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery pobrałem kilka pluginów które podobały się koleżance i rozpocząłem instalację jednego przykładowego aby sprawdzić jaki będzie efekt i czy użytkownikom będzie się to podobało.

Na początek wybrałem plugin sigplus zainstalowałem według instrukcji żadnych błędów nie było w trakcie instalacji wykonałem wszystkie operacje jakie były wymagane według instrukcji utworzyłem artykuł dodałem moduł galerii według instrukcji i nic. Problem objawiał się tym że nic się w artykule nie wyświetlało ani błędy, ani zdjęcia po prostu nic. Sprawdziłem oczywiście na początku FAQ i forum i tam było kilka opisów co może to powodować ale żaden nie pasował do mojego.

Po sporej ilości prób i kombinacji stwierdziłem że może ten plugin jest zepsuty i nie chce działać.

Postanowiłem zainstalować kolejny. Następnym moim wyborem był Very Simple Image Gallery. Tutaj sprawa była jeszcze prostsza dosłownie instrukcja na stronie jak dla laika ze wszystkimi opisami i zdjęciami. Stwierdziłem że tego wręcz nie można zepsuć. Zrobiłem krok po kroku według instrukcji i taki sam problem pojawił się jak w przypadku pierwszej galerii. W miejscu gdzie powinna generować się galeria jest tylko puste pole.

Oczywiście przejrzałem FAQ i jakieś dodatkowe artykuły ale nie zmieniło to niczego.

Dodatkową sądzę interesującą informacją jest fakt że pluginy w pewnej części działają ponieważ sprawdziłem w folderach zdjęć i np utworzyły się miniaturki z utworzonych zdjęć i inne potrzebne pliki aby to ruszyło.
Natomiast już w artykule obrazki nie są wyświetlane jest tylko puste pole.

Czy macie może jakieś podobne doświadczenia, problem ponieważ przyznaję że moja wiedza na tym etapie się po prostu kończy. Prosiłbym o jakieś wskazówki, informacje może gotowe rozwiązania , które pomogły by mi znaleźć i rozwiązać przyczynę problemu. Prosiłbym także aby opisy były dosyć szczegółowe bo nie jestem fachowcem z joomli i także dawno się nią nie bawiłem.

Z góry dziękuję wszystkim za udzielone informacje i pomoc,
Pozdrawiam Serdecznie,
Dertit,

nikszal
09-12-2011, 22:20
Na jakim hostingu masz tę stronę?

Gall Anonim
09-12-2011, 22:44
@nikszal myślę że to raczej kolega @Dertit ma problem z właściwą konfiguracją
co oznacza np = sigplus = i nic? A co z klamrą - wyświetla się czy po prostu jej nie ma - czy plugin został włączony - jak wygląda ścieżka katalogów itd. Ostatnio także ktoś tutaj na forum również wszystko zrobił dobrze i było źle - finalnie okazało się że była spaprana konfiguracja
Więc wszystko po kolei raz jeszcze i zrzuty ekranu - wówczas pogadamy kolego @Dertit
Pzdr

Dertit
09-12-2011, 22:56
Witam,

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

Tak więc zdjęcia np w Very Simple Image Gallery były wrzucane do odpowiedniego folderu images/stories (ścieżke napisałem z głowy wiec moze byc literówka) i tam mam folder np fruit. Następnie w artykule robię wywołanie:
{vsig}fruit{/vsig}
I otwieram na stronie ten artykuł aby zobaczyć czy coś sie wygenerowało. No i nic niestety nie ma.

Gdy wchodzę w dodatki i odnajduję na liście Very Simple Image Gallery i obok tej nazwy jest zielony tik więc mogę podejrzewać że to oznacza ze dodatek jest włączony.

Jeżeli chodzi o efekt finalny możecie zobaczyć pod TYM (http://henrykow.archidiecezja.wroc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=83) linkiem,

Jeżeli chodzi o klamry, ścieżki itp wszystko się zgadza bo robiłem testy i np jak wpisałem zamiast fruit np fruitsy to wyskakiwał komunikat że plugin nie moze znaleść ścieżki,
Natomiast jak coś zrobiłem źle z klamrami to zamiast pustego pola miałem np tekst {vsig}fruit/vsig}.

Także podejrzewam ze to również jest dobrze,
Podobny efekt jest również na drugiej galerii.

Z góry dziękuję za informacje,
Pozdrawiam Dertit

nikszal
09-12-2011, 23:04
A jednak gdzieś popełniasz błąd konfiguracyjny, bo jakoś nie mogę uwierzyć, że taka kobyła jak Phoca działa, a plugin "galeryjny" już nie.

Gall Anonim
09-12-2011, 23:05
Jak masz ochotę do daj dostęp do zaplecza przez PW - będzie pewnie szybciej

Karol99
10-12-2011, 12:19
Wygląda mi to na problem z prawami do katalogów/plików z obrazkami.

Dertit
20-12-2011, 21:46
Witam,

Sprawdziłem ustawienia uprawnień dla folderów i plików w images i tak:

foldery 755
pliki 644

Pozdrawiam,

PS: Uprawnień do konsoli dać nie mogę nawet na PRV ponieważ sam ich nie posiadam w celu testowania przychodzę i testuję u osoby która mnie poprosiła o to.