PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przeedytowac coś takiego:Typ pozycji menu - Widok Kategoria obrazów Galerii Phoca



prinss
10-12-2011, 12:13
Witam

Na wstępie dodam że jestem tu nowy i joomlą zajmuję się od niedawna a raczej na razie eksperymentuje. Mój problem jest taki. Jako pozycję menu wybieram nie artykuł tylko galerię phoca (Widok Kategoria obrazów Galerii Phoca). Chciałbym jednak napisać parę zdań nad wstawioną galerią i pod galerią i ma problem bo nie potrafię odszukać gdzie bym mógł to przedyktować. Dlaczego chcę takie rozwiązanie a nie galerię wstawioną do artykułu ? Otóż do galerii w artykule dodawanie zdjęć jest nieco bardziej skomplikowane bo tam edytuje się artykuł a nie tylko wysyła zdjęcia do galerii. Jeżeli coś pokręciłem to liczę na poprawę i pomoc w rozwiązaniu problemu.

Prinss

pyziak
10-12-2011, 12:32
Rozumiem, że każda galeria to kategoria w Phoca, więc PA ----> dana kategoria i tam masz w szczegółach kategorii miejsce Opis.

ps. nie zaznaczaj że jesteś nowy i etc. bo to wcale nie daje przywilejów.

nikszal
10-12-2011, 12:33
Chciałbym jednak napisać parę zdań nad wstawioną galerią i pod galerią i ma problem bo nie potrafię odszukać gdzie bym mógł to przedyktować.
Możesz to zrobić za pomocą modułów z własnym kodem html, wstawionymi w odpowiednich pozycjach "nad i pod galerią". Wszystko zależy od konstrukcji szablonu, bo nie w każdym istnieją pozycje modułów w "wymarzonych" miejscach.

Podaj link do strony.

prinss
10-12-2011, 13:16
Rozumiem, że każda galeria to kategoria w Phoca, więc PA ----> dana kategoria i tam masz w szczegółach kategorii miejsce Opis.

ps. nie zaznaczaj że jesteś nowy i etc. bo to wcale nie daje przywilejów.

Hihi zaznaczyłem, że jestem nowy żeby wszyscy nie skoczyli na mnie, żebym użył opcji szukaj. Dzięki za odpowiedzi, dzięki nim udało mi się rozwiązać problem - może nie całkowicie bo opis kategorii jest u góry ale to mi wystarczy :) Mam jeszcze problem z opisem poszczególnych zdjęć bo coś phoca nie chce pokazywać a powyłączałem i globalnie i lokalne dla kategorii pokazywanie opisów ale z tym jeszcze będę walczył no chyba że jest jakiś kruczek i wiecie co to może być ?

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Prinss