PDA

Zobacz pełną wersję : Publikacja wielu plików



mirwil
10-12-2011, 18:53
Mam potrzebę wrzucenia na stronę www kilkunastu tysięcy plików PDF. Z racji ilości dokumentów w grę wchodzi jedynie hurtowy upload z pliku ZIP. Chciałbym aby te pdf-y były dostępne do ściągnięcia przez stronę w joomla. Czy istnieje jakiś darmowy komponent, który załatwi sprawę?

nikszal
10-12-2011, 19:00
Raczej popatrz na narzędzia Google i tam umieść pliki pdf oraz powiąż je z Joomla. Kilkanaście tysięcy plików razy ok. 200 kB każdy plik to ogrom potrzebnego miejsca na serwerze. Każdy administrator serwera wygoni Ciebie z hostingu, nawet takiego "no limit".

zwiastun
10-12-2011, 19:04
DOCman miał narzędzie obsługujące wczytywanie wielu plików. Czy posiada w najnowszych wersjach - nie wiem.

tomaszek83
10-12-2011, 19:19
a nie lepiej wczytać te pliki po FTP-ie do wybranego katalogu. Do tego np. JDownloads który automatycznie indeksuje pliki w wybranych katalogach.

nikszal
10-12-2011, 19:29
Czarno to widzę przy kilkunastu tysiącach plików pdf. Samo wysyłanie na serwer będzie trwało tydzień.

tomaszek83
10-12-2011, 19:41
w przypadku jednego zipa to wątpię żeby wczytywanie się powiodło. Natomiast przy wczytywaniu FTP można wrzucić w kolejkę i niech sobie idzie.

mirwil
10-12-2011, 20:13
Dziękuję wszystkim za dotychczasowe wypowiedzi.

DocMana już przetestowałem. Wrzucić pliki owszem można ale potem aby się ukazały na stronie trzeba każdego oddzielnie dodać w panelu admina, wpisać nazwę, skojarzyć z plikiem itd - pół roku roboty.

Wrzucanie przez FTP na pewno nie tydzień a nawet jeśli to nie ma problemu.

Tomaszek83 - możesz rozwinąć myśl o jDownloads? Czy jest opcja taka, że wrzucę pliki na serwer do wybranego katalogu a następnie jDownloads z automatu wygeneruje mi kod, który spowoduje, że pliki będą widoczne na stronie www?

Z serwerem nie będzie problemu - płacę zarówno za powierzchnię jak i za transfer i mój problem żebym się w tym zmieścił. A jak się nie zmieszczę to dopłacę. Pliki koniecznie muszą być na moim serwerze, wrzucanie tego gdzieś do googla nie wchodzi w grę.

Nie urządza mnie też udostępnienie ściągnięcia przez ftp. Pliki muszą być widoczne na stronie www i możliwe do pobrania przez www.

zwiastun
10-12-2011, 20:47
Do Docmana (powtarzam - starszej wersji) był autopopulate. @tomaszek słusznie przypomniał, że taka opcja jest również w jDownloads

Winnetou
10-12-2011, 21:04
Sprawdź Easy Folder Listing.
http://extensions.joomla.org/extensions/directory-a-documentation/downloads/12249

tomaszek83
10-12-2011, 22:14
tak, mam obecnie zainstalowane jDownloads i automatycznie skanuje on katalogi przypisane dla danej kategorii. Z automatu tworzy linki do plików i można je pobierać. Testowałem na Joomla 1.7 i działa. Pod 1.5 pewnie też będzie działało.

Sam miałem problem z plikami. Co prawda miałem ich kilkaset, no ale to też dużo roboty. A tu pięknie sobie jDownloads poradził.
Tutaj masz wszystko http://extensions.joomla.org/extensions/directory-a-documentation/downloads/2849

mirwil
11-12-2011, 09:47
Dziękuję jeszcze raz, biorę się za testy.