PDA

Zobacz pełną wersję : PhocaGallery i kategorie



james.bien
11-12-2011, 02:55
Witam!
Za pomocą Phoca Gallery wyświetlam na stronie kategorie zdjęć. Trochę się tego nazbierało i chciałbym te wyświetlane kategorie pogrupować w inne kategorie. Np. chciałbym, aby wyświetlała mi się nazwa Rok 2010. Wchodzę do tej kategorii, a w niej mam te kategorie, które zostały opublikowane w roku 2010. Chodzi mi o to, żeby ilość kategorii ciągle nie zwiększała mi się na jednej stronie, bo przyjdzie moment, w którym będzie tego kilkadziesiąt i trudno będzie znaleźć tę właściwą. A tak fajnie byloby to pogrupowane.
Czy można prosić o pomoc kogoś, kto pracuje z tym dodatkiem?

Pozdrawiam
JB

pyziak
11-12-2011, 13:29
To nie dodatek, tylko komponent, nie rozumiem z czym masz problem. Tworzysz sobie kategorie np: 2010 następnie edytujesz po kolei wszystkie kategorie, które mają się mieścić w tej 2010 i w ustawieniach masz coś takiego jak : Kategoria nadrzędna: wybierasz z rozwijanej listy 2010 i zapisujesz

james.bien
11-12-2011, 20:22
Już Darku piszę w czym mam problem.
Otóż klikam w menu na link GALERIA. Otwiera się strona, na której komponent PhocaGallery pokazuje wszystkie kategorie opublikowanych galerii. Chciałbym, aby nie pokazywały mi się te wszystkie kategorie, tylko pogrupowane wg nowych kategorii. Czyli np. w tej chwili mam 30 kategorii, a chciałbym aby teraz było ich 3 (dla uproszczenia - w każdej z nich po 10 z tych 30).
W sekcji KATEGORIE komponentu PhocaGallery zakładam trzy nowe kategorie - Rok2009, Rok2010, Rok2011. Nie są one widoczne - są opublikowane, ale nie posiadają jeszcze żadnej zawartości. Zgodnie z Twoją wskazówką wykonuję następujące czynności. Otwieram kategorię i przypisuję jej kategorię nadrzędną - Rok2009. Druga kategoria - przypisuję nadrzędną kategorię Rok2009 etc. W tym momencie po kliknięciu w menu GALERIA powinna (tak mi się wydaje) pojawić się strona z trzema kategoriami - Rok2009, Rok2010, Rok2011. Dopiero kliknięcie na jedną z nich powinna otworzyć się strona z tylko 10 kategoriami.
U mnie dalej jest 30 kategorii z tym, że zmienia się tylko ich nazwa. Z poprzedniej Galeria1 na Rok2009>>Galeria1.
Czy coś robię źle?

Pozdrawiam
JB

pyziak
11-12-2011, 21:05
w ustawieniach Phoca ustaw: Pokaż podkategorie: Nie , Pokaż puste kategorie: Tak

james.bien
12-12-2011, 00:50
Dzięki Darku za pomoc! Wszystko chodzi jak ta lala! Zastanawia mnie jeszcze jedno - nie szukałem jeszcze jak to zrobić. Mianowicie chcę wyłączyć pokazywane losowo miniaturki fotek umieszczonych w danej kategorii. Trzeba będzie jutro podziałać.

Dzięki za dotychczasową pomoc.
Pozdrawiam
JB