PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja kompontentu nie udała się, po przenosinach na inny serwer



D_Sobieraj
11-12-2011, 13:45
Witam,

Po przeniesieniu na inny serrwer, z linux.pl na nazwa.pl nie mogę zainstalować żadnego nowego komponentu ani modułu.
Wersja Joomli 1.7.3 , chmod ustawiony(777), ścieżka ustawiona, tzn. /public_html/strona/tmp , jednak mam komunikat od joomli :

Katalog tymczasowy Joomla nie istnieje lub jest niezapisywalny, co może powodować problemy podczas prób instalacji rozszerzeń. Jeśli masz problemy z przesyłaniem plików rozszerzeń, upewnij się, że ścieżka katalogu jest zdefiniowana w configuration.php lub sprawdź '/public_html/strona/tmp' i nadaj mu prawa do zapisu, po czym sprawdź, czy to rozwiązało problem.

Proszę o sugestie, pozdrawiam Dawid.

nikszal
11-12-2011, 15:09
Katalog tymczasowy Joomla nie istnieje lub jest niezapisywalny...
Masz problem z rozumieniem czytanego tekstu?


chmod ustawiony(777)
Zapraszasz do siebie włamywaczy?

Ps
Sprawdziłeś uprawnienia do zapisu katalogów i plików na nowym serwerze?

D_Sobieraj
11-12-2011, 15:14
To tylko na moment, sprawdzałem czy dam radę zainstalować.
Komunikat zrozumiałem, jednak katalog istnieje, prawa są ustawione ( jest zapisywalny ).

Pozdrawiam.

nikszal
11-12-2011, 15:15
Standardowe chmody dla katalogów to 755 i plików 644. Ustawienie ich na 777 nic Ci nie pomoże po za większym ryzykiem włamania przez internetowych bandziorów.

D_Sobieraj
11-12-2011, 15:17
Oki, tego nie wiedziałem. Dziękuje.
Może posiada ktoś hosting na nazwa.pl i ma zainstalowaną joomle, i powie mi jak wygląda ścieżka do katalogu ?
Możliwe że coś jest nie tak z tym?

Pozdrawiam.

pyziak
11-12-2011, 15:27
zainstaluj sobie drugą i innym katalogu i będziesz wiedział jak ma wyglądać

D_Sobieraj
11-12-2011, 15:31
Świetna rada, dziękuje. Już sobie poradziłem.