PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem - joomla 1.7.3



balord
12-12-2011, 15:32
Witam, Problem polega na tym że nie ma możliwości zalogowania się ani do zaplecza ani na stronę (strona jest wyłączona w konfiguracji, i aby ją oglądać trzeba się zalogować) problem pojawił się dzisiaj, wczoraj było jeszcze wszystko ok i nie robiłem nic poza dodaniem artykułu. Hasło jest poprawne login tak samo czy przy wpisywaniu ręcznym czy z zapamiętanym w przeglądarce, po próbie zalogowania login i haslo znika, nie pokazuje się też zaden komunikat.

Joomla 1.7.3
hosting linuxpl.com
sprawdzane na innych łączach, i przeglądarkach.

Czy wiecie co może być tego przyczyną? spotkałem się z tą sytuacją pierwszy raz.

palyga007
12-12-2011, 17:05
poszukaj skryptu ratujAdmina.
Być może, został wyłączony jeden z dodatków niezbędnych w procesie logowania.

balord
12-12-2011, 22:02
niestety ani skrypt ratujAdmina ani reczne wpisanie hasla w bazie danych poprzez phpMyAdmin nic nie skutkuje, czy to mozliwe że problem leży w którymś dodatku od uwierzytelniania? jeśli tak, to jak to zmienić?

palyga007
12-12-2011, 22:27
powiedz adminom, aby Ci przywrócili kopię z wczoraj tak będzie chyba najprościej.

balord
12-12-2011, 23:29
hmm dziwne ale nic to nie dało, dalej przy wpisaniu loginu i hasla oraz próbie zalogowania zero reakcji, zadnych komunikatów tylko pola tekstowe się "resetują" Baza danych na pewno została przywrócona, nawet z przed kilku dni..

palyga007
12-12-2011, 23:31
jak masz ochotę to na PW

1. link do strony
2. hasło SA
3. link abym mógł się dostać do bazy danych.

balord
13-12-2011, 01:44
palyga007 (http://forum.joomla.pl/member.php?26755-palyga007) podmianka folderu administrator niestety nic nie dała, czy ktoś może mieć jeszcze pomysły?

palyga007
13-12-2011, 08:35
Przecież Ci pisałem, że pewnie nie pomoże, to było w stylu tonący brzytwy się chwyta ;)

A tak na poważnie to Panowie mnie się powoli pomysły kończą,
Niezbędne dodatki są włączone, w logach nie ma żadnych błędów. W tabeli _session pojawia się nowy rekord tyle tylko, ze kolumna userid oraz username nie zawiera żadnych wpisów.

Może po kawie na coś tam jeszcze wpadnę, ale chętnie bym też pomysłu jakiegoś nowego wysłuchał.

trzepiz
13-12-2011, 09:47
Może po kawie na coś tam jeszcze wpadnę, ale chętnie bym też pomysłu jakiegoś nowego wysłuchał.

Jest jakaś kopia Akeeba ? Można sprawdzić na JAMP-ie ..

palyga007
13-12-2011, 10:05
Chyba już zostałem odcięty do FTP... :blink:
rozumiem, po rozwiązaniu problemu, ale tak w trakcie..

yarael
13-12-2011, 23:57
Dołączam się do tematu, choć najbardziej mnie interesuje, co się mogło stać. W sobote dodawałem nowe teksty, wiele razy się logowałem, wszystko działało. Dziś próbuje się zalogować na zaplecze - strona się tylko przeładowuje w kółko, żadnego komunikatu o błędzie, nic. Nie modyfikowałem htaccess.
strona główna chodzi normalnie. plugin autehtication jest włączony. Komunikatu o niepoprawnym haśle brak. Próbowałem na różnych kompach, pod różnymi przeglądarkami. Co jeszcze można zrobić?

palyga007
14-12-2011, 00:00
Dlaczego wy nie możecie pisać o 15 jak człowiek pije popołudniową kawkę i ma czas:)

Sprawdzić na localhost.

Masz kopię zapasową np przy pomocy akeeba?

yarael
14-12-2011, 00:08
Mam, ale sprzed ostatniej modyfikacji niestety.
Jutro sprawdzę lokalnie, dziś juz za późni. Może hosting coś zmienił przez weekend (KEI)? Drugi site, ale na 1.5.25 chodzi dobrze. Już w pewnym momencie tak miałem na innym kompie - czego bym nie wpisał, zawsze logowałem się w kółko. Usiadłem na innym komp - weszło. Czyściłem sesje pod phpmyadminem, czyszciłem lokalne cache i wszysto co sie dalo wyczyścić. Problem mam tylko z 1.7.*.
Ostatnio po instalacji, świeżo zainstalowana - nie dawało się zalogować na admina. Hasło poprawne, próby z "ręcznym" generowanie nic. Pomogła instalacja od nowa, hashowane wartosci byly identyczne. A teraz - żeby chociąz jakiś błąd wywaliło, nic, jakby w kosmo szły te dane.

palyga007
14-12-2011, 00:37
@yarael
Nie rozumiem, masz kopię która działa czy nie?

yarael
14-12-2011, 07:01
Mam kopię, ale wcześniejszą, której odtworzenie nic mi nie da - nie różniło by się to postawieniem witryny praktycznie od zera. Za dużo pozmieniałem w międzyczasie a kolejnego backupu nie zrobiłem, nie robię ich po każdym dodaniu tekstów. Jedyne co mogę teraz zrobić - to żywcem zgrać wszystko po FTP i zrobić dumpa z bazy po czym odpalić to lokalnie.
Niepokoi mnie natomiast, że taki efekt akurat na serii 1.7.2-1.7.3 przytrafił się nie tylko mi. Identyczny efekt, na świeżo zainstalowanej witrynie przytrafił się znajomemu, na forach i polskich i zagranicznych też czytam o takich przypadkach, ale jest to zwykle albo problem z resetem hasła, albo przypadki "cudownie" samowyłączającego się pluginu authentication. U mnie jak mówiłem w soboto wiele razy logowałem się i wylogowywałem, nie łączyłęm się w miedzyczasie przez ftp ani przez panel. Wczoraj chciałem wrzucić tekst i nic - w kółko ekran logowania. Żadnego błędu o haśle. W bazie pojawiają się kolejne sesje, nie ma błedów w logach typu zły user czy hasło. Po prostu przeładuje stronę i nic sie nie dzieje.

palyga007
14-12-2011, 07:33
A mozesz spakowac cala strone, dolaczyc do tego baze i wstawic mi gdzies do sciagniecia?
Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

yarael
14-12-2011, 07:51
Bardzo niechętnie mówiąc szczerze, ale tak, mogę. Muszę najpierw to jak mówiłem zassać lokalnie i zobaczyć czy da się odpalić na JAMPie czy czymś podobnym.

palyga007
14-12-2011, 08:14
Ale przecież nikt Cię nie zmusza :)
Nie ma potrzeby robienia czegoś wbrew sobie.

yarael
14-12-2011, 08:25
Jasne, jasne. A tak coś bardziej konstruktywnego? Na co jeszcze mogę zwrócić uwagę? Gdzie szukać ew. przyczyny?

palyga007
14-12-2011, 08:34
@yarael
Na nic bardziej konstruktywnego mnie w tym momencie niestety nie stać.
Tak jak widzisz Twój poprzednik odciął mi dostęp do FTP, także nic genialnego w tej chwili raczej nie wymyślę.

Ew możesz spróbować skorzystać z umieszczonego gdzieś na forum skryptu php pokazującego kiedy wprowadzono zmiany w plikach i być może wykryjesz jakieś anomalie.

yarael
14-12-2011, 13:22
Walczę dalej, powoli kończa mi się pomysłu. A'propos skryptów - szukam jakiegoś skryptu, który przeczesałaby całe drzewo katalogów, utworzy sumy kontrolne plików, gdzieś sobie zapisał. Po ponownym uruchomieniu informowałby o plikach, w których cokolwiek było modyfikowane. Kojarzy ktos coś takiego?

alex51
14-12-2011, 14:28
Skrypt o tajemniczej nazwie wypier.php (http://www.twooje.info/wypier.rar) po zastosowaniu pokaże wszystkie ostatnio modyfikowane pliki.

yarael
14-12-2011, 15:02
Super, dziękuję, nie jest to jeszcze do końca to, ale bardzo bardzo pomoże. Ogromne dzięki.

palyga007
14-12-2011, 18:18
hokus pokus czary mary..
configuration.php

wyczyszczenie zawartości zmiennej.
$cookie_domain = '';

i działa.

bogdanbojarski
16-03-2012, 19:10
Wielkie dzięki. czary mary i pomogło.