PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent galerii, gdzie zdjęcia dodawać mogą wszyscy



Tisek
12-12-2011, 15:47
witam! prowadzę nie niewielką stronę internetową z której korzysta regularnie +-30 osób, poszukuje komponentu galerii w którym zdjęcia dodawać mógłby każdy user, z tym że wiadomo że współczesne aparatu robią zdjęcia o dużej rozdzielczości, a na stronie nie są takie potrzebne( i nikomu nie chce się wrzucać) , a wiec komponent powinien zmniejszyć zdjęcia automatycznie to odp rozmiaru, obecnie korzystam z phocagallery, ale tam jeśli userzy chcą wrzucać zdjęcia to mogą to robić tylko pojedyńczo, a jeśli ja je wrzucam to wszystkie musze odpowiednio skalować i wrzucać, a chodzi mi tu aby user mógł np. paczką zip-a albo po prostu 100 naraz(i samo je zmniejszy), czy istnieje komponent spełniający te wszystkie wymagania :D? opcjonalnie kwestie zmniejszania można paminąć :) Pozdrawiam Tisek

nikszal
12-12-2011, 18:30
Ogranicz wielkość wczytywanych obrazków przez użytkowników, to nauczą się dostosowywać grafikę do wymogów internetu. Plik graficzny w formacie jpg nie powinien być większy niż 150 kB.

Winnetou
12-12-2011, 20:43
http://www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/galerie-i-grafiki/item/282-datsogallery

Tisek
16-12-2011, 14:44
a cos darmowego by sie znalazlo ? chociaz cos przyblizonego?

nikszal
16-12-2011, 15:13
a wiec komponent powinien zmniejszyć zdjęcia automatycznie to odp rozmiaru
Phoca ma to w standardzie


obecnie korzystam z phocagallery, ale tam jeśli userzy chcą wrzucać zdjęcia to mogą to robić tylko pojedyńczo
Nieprawda. Użytkownicy mogą wgrywać grafiki metodą wielokrotnego wczytywania flash i poprzez Java


a jeśli ja je wrzucam to wszystkie musze odpowiednio skalować i wrzucać
Nieprawda. Phoca skaluje wczytywane obrazki do z góry ustalonych rozmiarów w pikselach.


a chodzi mi tu aby user mógł np. paczką zip-a albo po prostu 100 naraz(i samo je zmniejszy)
Mogą to robić poprzez Javę. Warunek - każdy użytkownik musi mieć na swoim komputerze zainstalowaną Javę.


czy istnieje komponent spełniający te wszystkie wymagania
Tak. Bezpłatna galeria Phoca Gallery.


opcjonalnie kwestie zmniejszania można paminąć
Można ograniczyć wagę wczytywanych plików. W ustawieniu standardowym Phoca pozwala wczytywać użytkownikom obrazki do 3 MB.